Włosy

Keratynowe prostowanie włosów w domu i salonie. Ile kosztuje? Jakie przynosi efekty?

Włosy

Aktualizacja:

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, którego efekty potrafią być naprawdę spektakularne. Dotarł on do Polski z Brazylii i w naszym kraju cieszy się on coraz większą popularnością. Jego celem jest maksymalne odżywienie włosów oraz ich odbudowa – jest to możliwe dzięki keratynie, która zaczyna działać pod wpływem wysokiej temperatury. Włosy prostują się w wyniku regeneracji. W kawiarence Dzień Dobry TVN stylistka fryzur Żaneta Pawlak pokazała, jak wygląda zabieg kreatynowego prostowania włosów.

Sekretem fantastycznych efektów zabiegu jest keratyna, czyli białko, które stanowi jednocześnie naturalny budulec ludzkich włosów . Doskonale je wzmacnia, nadając im blask oraz odbudowując istniejące w nich ubytki. Jak wygląda zatem cały zabieg keratynowego prostowania włosów? Lepiej go przeprowadzić w domu czy w salonie? I jaki jest jego koszt? O tym się dowiesz w niniejszym artykule.

Keratynowe prostowanie włosów w domu

Jeśli nie masz ochoty płacić za zabieg w salonie, możesz wykonać keratynowe prostowanie włosów we własnym domu. Jak to zrobić? Poniżej przedstawiamy instrukcję – krok po kroku.

  • Umyj włosy, pozbywając się śladów po innych kosmetykach. Najlepiej zrobić to dwukrotnie. Na końcu nie używaj odżywki.
  • Wysusz włosy i podziel je na kilka sekcji, używając do tego klamerek, spinek lub gumek.
  • Nałóż na włosy preparat z keratyną przy pomocy specjalnego pędzelka – pamiętaj, aby nie pokryć ich zbyt grubą warstwą.
  • Po zastosowaniu preparatu odczekaj około 25–30 minut.
  • Po tym czasie delikatnie wysusz włosy po raz kolejny.
  • Bardzo precyzyjnie wyprostuj włosy przy pomocy prostownicy nagrzanej do 230℃. Wysoka temperatura powoduje, że łuski włosa otwierają się, a keratyna oraz inne substancję mogą dzięki temu dobrze wniknąć w ich strukturę. Każde pasmo należy prostować około 5 lub 6 razy.

W salonie zabieg różni się tym, że prostowanie włosów odbywa się przy pomocy żelazka fryzjerskiego. Wykonanie keratynowego prostowania włosów w domu może potrwać nawet 5 godzin. Po jego zakończeniu bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Przez 48 godzin nie można z nimi robić nic, nawet spinać czy związywać gumką. Umyć je wolno dopiero po upływie tego czasu.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów w salonie kosztuje około 400 zł. Dużo zależy jednak od tego, w jakim stanie są włosy, ważna jest także ich długość. Im są one dłuższe, tym więcej pracy wymagają ze strony fryzjera. Dlatego też ostateczna cena za zabieg może wynieść 600 zł, a nawet 1000 zł. Warto zaznaczyć, że zabieg można powtarzać wielokrotnie.

Zestaw do keratynowego prostowania włosów w domu kosztuje o wiele mniej. Cena szamponu, preparatu i odżywki przeznaczonych specjalnie do zabiegu waha się w granicach 100–150 zł. Potrzebna jest także prostownica, która nagrzewa się do 230℃ – jeśli takiej nie masz, musisz także doliczyć jej koszt. Potrzebny Ci będzie także pędzelek do aplikacji, grzebień, klamerki, spinki i gumki, a także rękawiczki ochronne oraz suszarka z chłodnym nawiewem.

Keratynowe prostowanie włosów – produkty

Wiele produktów do keratynowego prostowania włosów zawiera antyoksydanty, a także wyciągi roślinne, które wzmacniają i nawilżają włosy . Co więcej, są one bogate w witaminy i kwasy tłuszczowe. Dzięki nim tworzy się na włosach powłoczka, która chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych: kurzu, słońca i nieodpowiedniej pogody.

Zabieg keratynowego prostowania włosów w ciąży

Kobiety w ciąży mogą się zdecydować na keratynowe prostowanie włosów. Należy jednak pamiętać, że podczas zabiegu preparaty mogą podrażnić ich skórę głowy. Kobiety w tym czasie często są wyjątkowo wrażliwe również na zapachy, a te z kolei mogą wydać się im niezbyt przyjemne. Przed zabiegiem warto poinformować fryzjera o ciąży i poprosić o wykonanie próby uczuleniowej. Należy pamiętać również, że sama prostownica jest całkowicie bezpieczna w czasie ciąży.

Jakie efekty daje keratynowe prostowanie włosów?

Jeśli zastosujesz odpowiednią pielęgnację, efekty zabiegu będą utrzymywały się nawet do kilku miesięcy. Co ciekawe, im częściej się taki zabieg wykonuje, tym dłużej można cieszyć się jego efektami – po wykonaniu go np. 2 lub 3 razy będą się one utrzymywały nawet przez 6 miesięcy.

Dzięki keratynie włosy będą nawilżone, lśniące, proste, gładkie, a także podatne na różne stylizacje. Przez kilka miesięcy nie będą się puszyły ani skręcały w loki. Po pewnym czasie następuje jednak wypłukanie keratyny z włosów, na skutek czego znikają również efekty zabiegu – należy pamiętać, że przyczynia się do tego każde mycie włosów . Aby utrzymywały się one dłużej, warto unikać kosmetyków do włosów z alkoholom, składnikami typu SLS/SLES oraz silikonami.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości