Włosy

Lewandowska lansuje nową fryzurę. Zobacz, jak zrobić delikatne fale w stylu Ani!

Włosy

Aktualizacja:
Anna Lewandowska fale na włosach

Jak zrobić lekkie fale na włosach? To zależy od efektu, jakiego oczekujesz. Istotna jest również długość włosów oraz to, czy posiadasz lokówkę lub prostownicę. Fale można bowiem uzyskać albo za pomocą specjalnego sprzętu, albo przez odpowiednie upięcie włosów. Dzięki zastosowaniu prostych trików możesz wyglądać jak hollywoodzka gwiazda.

 • Jak zrobić lekkie fale na krótkich włosach?
 • Jak zrobić lekkie fale na długich włosach?
 • Jak zrobić lekkie fale na włosach prostownicą?

Zobacz też: Wyglądała jak nastolatka, a chciała być kobietą! Metamorfoza fryzury pani Basi

Lekki fale wyglądają pięknie i naturalnie, a ich wykonanie jest banalnie proste. Wiele metod związanych z upinaniem włosów stosowały już nawet nasze babcie, które doskonale radziły sobie bez lokówki. Dowiedz się, jak zrobić lekkie fale na włosach na kilka różnych sposobów i jak je utrwalić, aby zachwycały pięknym wyglądem przez długi czas.

Jak zrobić lekkie fale na krótkich włosach?

Do wykonania lekkich fal warto wykorzystać po prostu lokówkę. To najszybszy i jednocześnie najprostszy sposób, który sprawdzi się także w przypadku włosów średnich i długich. Do krótkich i średnich włosów wykorzystaj lokówkę o małej średnicy, a do dłuższych – tę o większej średnicy.

Materiały:

 • lokówka,
 • grzebień.

Wykonanie:

1. Po umyciu i wysuszeniu włosów podziel je na kilka pasm. Każde z nich powinno mieć maksymalnie 2 cm szerokości – w przeciwnym wypadku włosy mogą się nieładnie układać.

2. Rozgrzej lokówkę i nawijaj na nią każde pasmo po kolei. Zaczynaj od wewnętrznej strony lokówki, kierując się ku końcowi. Poczekaj kilkanaście sekund, a następnie rozwiń włosy.

3. Jeśli chcesz uzyskać efekt włosów opadających na twarz, nawijaj włosy na lokówkę w kierunku wewnętrznym. Jeżeli natomiast chcesz, aby loki wywijały się w kierunku przeciwnym, musisz nawijać je na zewnątrz.

4. Pamiętaj, aby przy tej technice nie stosować olejów, które mogą utrudniać skręcanie się włosów.

Zobacz także: Zimny blond – porady dotyczące farbowania i pielęgnacji

Jak zrobić lekkie fale na długich włosach?

Bardzo prostą metodą, dzięki której uzyskasz efekt lekkich fal, są tzw. ślimaczki. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić lekkie fale na włosach bez lokówki i prostownicy , ten sposób będzie dla ciebie idealny. Kobiety stosowały tę metodę długo przed powstaniem sprzętu elektrycznego. Aby włosy ładniej się układały, warto dodatkowo potraktować je pianką lub żelem.

Materiały:

 • pianka do włosów lub żel modelujący,
 • spinki.

Wykonanie:

1. Umyj wieczorem włosy, a gdy podeschną, nałóż na nie piankę lub żel modelujący.

2. Podziel włosy na kilka partii. Następnie każdą z nich skręć wokół własnej osi.

3. Wykonane ślimaczki precyzyjnie upnij. Jeśli zrobisz mało ślimaczków, uzyskasz efekt lekkich fal. Jeśli skręcisz ich więcej, włosy będą bardziej kręcone.

4. Rano wyjmij spinki i rozpuść włosy.

Jak zrobić lekkie fale na średnich włosach?

Bardzo prostym sposobem na wykonanie fal są również warkocze.

Materiały:

 • gumki do włosów,
 • grzebień,
 • wosk lub żel do włosów.

Wykonanie:

1. Umyj włosy i poczekaj, aż lekko podeschną.

2. Gdy będą jeszcze wilgotne, zapleć kilka warkoczyków lub tylko jeden. Pamiętaj, że jeśli zapleciesz dużo warkoczyków, możesz uzyskać efekt jak u małej dziewczynki. Jeden warkocz wplatany spowoduje z kolei, że włosy ułożą się w grube fal. W celu uzyskania lekkich fal najlepiej zatem zapleść kilka warkoczyków.

3. Jeżeli po rozpleceniu warkoczy włosy będą się puszyć, nałóż na nie żel lub wosk.

Jeśli nie masz ochoty robić warkocza na noc, możesz zapleść go po umyciu głowy z samego rana, a zanim ułożysz fryzurę, nałożyć piankę lub spray. Możesz też zastosować tę metodę, jeśli planujesz wyjście dopiero wieczorem – po rozpuszczeniu włosów uzyskasz niesamowity efekt „wavy”.

Zobacz także: Afro loki. Najnowszy trend prosto z Londynu

Jak zrobić lekkie fale na włosach prostownicą?

Prostownica ma wiele zastosowań – jeśli jeszcze nie próbowałaś jej wykorzystać do skręcania loków, możesz swobodnie przeprowadzić testy.

Materiały:

 • prostownica,
 • spray termoochronny,
 • spinki,
 • lakier do włosów,
 • grzebień.

Wykonanie:

1. Spryskaj włosy sprayem termoochronnym – dzięki temu zabezpieczysz je przed szkodliwym działaniem gorącej prostownicy. Dokładnie rozczesz włosy.

2. Rozdziel włosy na dwie części: górną i dolną. Górną część zepnij spinką lub zwiąż gumką do włosów. Fale wykonaj z pasm o szerokości maksymalnie 3 cm – w przeciwnym wypadku już nie będą takie ładne.

3. Pierwsze pasmo włosów włóż między płytki prostownicy, przyciśnij i zawijaj je na zewnątrz. Przesuwaj prostownicę w dół, cały czas zawijając włosy. Kiedy dojdziesz do końców, przytrzymaj kosmyki trochę dłużej, tworząc pierwszą falę.

4. Powtórz tę czynność na pozostałych pasmach dolnej części włosów. Jeśli uznasz, że kształt niektórych pasm nie jest idealny, nie przejmuj się tym – te fale będą znajdować się pod spodem.

5. Wszystkie czynności powtórz na górnej części włosów. Utrwal fryzurę lakierem.

Więcej na temat:

Pozostałe wiadomości