Włosy

Jak rozjaśnić włosy naturalnie? Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów

Włosy

Aktualizacja:
Fot. Yuri Arcurs; Getty Images

Wiele kobiet marzy o pięknych, jasnych włosach bez konieczności wizyty u fryzjera. Wszystkie chemiczne środki wykorzystywane w salonach fryzjerskich przyczyniają się do nieodwracalnych zniszczeń w strukturze włosa. Niezależnie od tego, jakiej jakości są produkty stosowane do rozjaśniania, po takich zabiegach włosy są pozbawione elastyczności i matowe. Jak rozjaśnić naturalnie włosy i zachować ich blask?

Nawet w domowych warunkach można w bezpieczny sposób przeprowadzić zabieg rozjaśniania włosów. Jak rozjaśnić włosy naturalnie , żeby nie przyczynić się do ich wypadania i pogorszenia kondycji? Choć wymaga to systematyczności i cierpliwości, efekty, jakie można uzyskać dzięki stosowaniu domowych sposobów są znacznie lepsze niż w przypadku oddziaływania na włosy substancjami chemicznymi. Jak naturalnie rozjaśnić ciemne włosy i zmienić na jaśniejszy odcień włosy blond? Poznaj najlepsze naturalne metody, które nie zniszczą twoich włosów.

Jak rozjaśnić włosy naturalnie? Naturalne składniki

Do najskuteczniejszych naturalnych składników rozjaśniających włosy należą:

· Miód. Dzięki niemu włosy nie tylko stają się o kilka tonów jaśniejsze, ale także poprawia się ich ogólny stan. Miód można dodawać do maseczek domowej roboty lub stosować go oddzielnie.

· Sok z cytryny. Sok z cytryny najlepiej działa na rozjaśnianie włosów podczas przebywania na słońcu – promienie słoneczne aktywują działanie rozjaśniające cytryny.

· Rumianek. Płukanki z rumianku są świetną alternatywą dla chemicznego rozjaśniania włosów. Regularnie wykonywane dbają także o kondycję włosów i nadają im pięknego złotego połysku.

· Lawenda. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak rozjaśnić naturalnie włosy , wykorzystując do tego lawendę. Tymczasem jest to jedna z lepszych metod do stosowania w domu. Lawendę można stosować w formie płukanek zrobionych ze świeżych kwiatów lub po zaparzeniu woreczka wysuszonej rośliny.

· Ocet. Nie powinien być stosowany na włosy samodzielnie, ale jako składnik innych naturalnych komponentów rozjaśniających włosy.

· Cynamon. Jak naturalnie rozjaśnić włosy farbowane? Właśnie przy użyciu cynamonu. Ta metoda działa szczególnie dobrze w przypadku osób mających włosy w odcieniach brązowych i kasztanowych, a których naturalnym kolorem włosów jest blond. Delikatnie rozjaśnia pasma i nadaje im lekko rudego, złocistego połysku. Oprócz tego obłędnie pachnie!

· Cebula. To sposób stosowany jeszcze przez nasze prababcie. Jak w naturalny sposób rozjaśnić włosy za pomocą cebuli? Choć taki wywar nie pachnie na włosach zbyt ładnie, efekt rozświetlenia jest naprawdę szybko widoczny. Rozjaśnianie włosów cebulą nada im miodowy odcień i przyczyni się do ich szybszego wzrostu.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy wodą utlenioną?

Zastanawiasz się, jak naturalnie rozjaśnić włosy wodą utlenioną , by nie wyrządzić im krzywdy? Choć woda utleniona nie jest naturalnym i całkowicie bezpiecznym sposobem na rozjaśnianie włosów, z rozsądnym podejściem cały zabieg można przeprowadzić w domu. Dla rozjaśniania włosów wykorzystuje się maksymalnie 3% roztwór wody utlenionej i nie zostawia się go na włosach na dłużej niż pół godziny.

Jak naturalnie rozjaśnić farbowane włosy za pomocą wody utlenionej?

Niektóre farby w reakcji z wodą utlenioną mogą rozjaśnić włosy na żółty kolor zamiast nadać im delikatnie jaśniejszy odcień. Przed pierwszym podejściem do tej metody domowego rozjaśniania włosów, warto sprawdzić, jak włosy zareagują na taki zabieg. W tym celu przeprowadza się test na niewielkiej partii włosów. Lepiej zastosować najniższe możliwe stężenie, by uniknąć efektu spalonych, kruszących się włosów i trzymać na włosach tylko przez kilka minut.

Woda utleniona. Jak naturalnie rozjaśnić włosy blond?

Dla rozjaśnienia naturalnych włosów blond najczęściej stosuje się roztwór w proporcjach 70 ml wody utlenionej i 30 ml wody. Taki roztwór można stosować także na same końcówki włosów – to skuteczna metoda na uzyskanie efektu ombre domowym sposobem.

Jak rozjaśnić włosy naturalnie? Ogólne zasady naturalnego rozjaśniania

1. Wszelkiego rodzaju naturalne płukanki i maski powinny być stosowane systematycznie, 1-2 razy w tygodniu.

2. Podczas przygotowania mieszanek rozświetlających z cytryny i octu (oraz oczywiście roztworu z wody utlenionej) oraz nakładania ich na włosy, warto stosować rękawiczki ochronne.

3. Wszystkie naturalne składniki rozświetlające stosuje się na czyste, umyte i dobrze rozczesane włosy. Płukanki z lawendy i rumianku nie powinny być spłukiwane wodą, a wywar z cebuli najlepiej nanosić na włosy na noc i rano ponownie umyć głowę delikatnym oczyszczającym szamponem.

4. Po nałożeniu maseczki z miodu dobrze jest nałożyć na głowę foliowy czepek i ręcznik. Pod wpływem ciepła substancje aktywne szybciej wnikną do włosa.

5. Proporcje składników dobieraj, zaczynając od najmniejszego stężenia, dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych skutków. Jest to szczególnie ważne w przypadku domowych zabiegów rozświetlających z użyciem cytryny, wody utlenionej i octu.

6. Jeśli chcesz znaleźć najlepszy sposób, jak rozjaśnić włosy naturalnie i szybko , mimo wszystko musisz uzbroić się w cierpliwość i przetestować różne metody, a dopiero później wybrać kilka, które najlepiej się u ciebie sprawdzają i stosować je w regularnych odstępach czasu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości