Włosy

Jak zadbać o włosy farbowane, by w dobrej kondycji przetrwały lato?

Włosy

włosy farbowane

Latem o włosy farbowane należy dbać w wyjątkowy sposób. Warto pamiętać o nawilżaniu. Tu sprawdzi się odpowiedni dobór kosmetyków. Czy da się uniknąć blaknięcia koloru zdradził w rozmowie z dziendobry.tvn.pl, Piotr Michalak, stylista fryzur.

Jak zadbać o włosy latem?

Latem, kiedy włosy szybko się przesuszają, trzeba szczególną uwagę poświęcić ich nawilżeniu. W drogerii powinniśmy dokładnie przeczytać składy i wybierać te, które ochronią włosy przed intensywnym słońcem i posiadają filtry UV.

- Najlepiej stosować produkty bez parabenów, sztucznych sylikonów. Można spokojnie używać szamponów i odżywek do włosów kręconych, dlatego, że w swoim składzie mają zazwyczaj składniki mocno nawilżające, np. panthenol i proteiny mleka. Włos kręcony często jest mocniej przesuszony, dlatego nie zaszkodzi stosować takich produktów do włosów prostych właśnie w tym okresie. Nie spowoduje to ich skrętu, a naprawdę dobrze je nawilży - wyjaśnia stylista fryzur, Piotr Michalak.

Kiedy wybieramy się na plażę lub gdy temperatury są naprawdę wysokie, warto zadbać o nakrycie głowy.

- Polecam produkty ochronne przed słońcem, a najlepiej w miejscach mocno nasłonecznionych zakładać sobie nakrycie głowy typu kapelusz, chusta bądź czapka - radzi fryzjer.

W czasie upałów warto także ograniczyć zabiegi pielęgnacyjne, które osłabiają włosy.

Ochrona przed blaknięciem koloru

Blaknięcie koloru to jedno z większych utrapień osób, które farbują włosy. Trudno utrzymać odpowiednią barwę, kiedy z nieba leje się żar. Niestety nasz rozmówca nie ma najlepszych wieści dla tych, którzy chcieliby temu zapobiec.

- Należy szukać produktów, które chronią przed blaknięciem koloru. Jednak słona woda, klimat i słońce zawsze trochę je wymyją, to nieuniknione - podsumowuje Piotr Michalak.

Promienie słoneczne powodują również matowienie włosów i ich ogólne osłabienie. Wpływają także na ich wytrzymałość.

Zobacz wideo: Jak zadbać o nasze włosy latem?

>>> Zobacz także:

Związki ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Łukasz zdradza, co łączy go z Oliwią

Katarzyna Bujakiewicz w bikini biega po plaży. Fani: "Ten film powinien być na receptę"

Matka i córka walczą o Kochanka. Odkrywamy wielką tajemnicę programu "40 kontra 20"

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości