Włosy

Jak wykonać najpopularniejsze fryzury weselne krok po kroku?

Włosy

Aktualizacja:
Fot. Buyanskyy Dmytro/Getty Images

Każda kobieta chce wyglądać ładnie na weselu, zwłaszcza jeśli to ona jest panną młodą. Jakie fryzury weselne można wykonać samodzielnie w domu i jakich błędów nie popełniać? Dla uzyskania pełnej satysfakcji z własnoręcznie zrobionej fryzury na wesele, warto już kilka tygodni przed ślubem dowiedzieć się, w jaki sposób wykonać poszczególne uczesania krok po kroku, a następnie przetestować je na swoich włosach.

Przygotowanie fryzury na wesele zajmuje czasem więcej czasu niż wybranie odpowiedniej sukienki, dlatego warto spróbować uczesać się samodzielnie niż spędzać kilka godzin u fryzjera. To nie takie trudne, jak może się wydawać na początku, szczególnie biorąc pod uwagę te fryzury weselne , na które najczęściej decydują się panny młode i goście.

Fryzury na wesele długie włosy – krok po kroku

Dziewczyna z długimi włosami bez najmniejszego problemu może zrobić większość weselnych fryzur spośród eleganckich koków z wypełniaczem czy fryzur, podstawą których jest wysoki kucyk.

Warkocze z kucyka

1. Włosy z okolicy ciemieniowej należy oddzielić od reszty włosów tak, by tworzyły trójkąt i je spiąć. Pozostałe włosy zepnij w kucyk za pomocą gumki i kilku wsuwek.

2. Kucyk podziel na trzy części, następnie każdą z nich jeszcze na 2 połowy. Zrób z nich 6 warkoczyków.

3. Z włosów z okolicy ciemieniowej zrób jeden duży warkocz.

4. Wszystkie warkocze przypnij wsuwkami do głowy tak, by tworzyły finezyjny wzór.

5. Na koniec do fryzury można doczepić welon. Takie uczesanie to również dobra alternatywa dla fryzury dla dziewczynek na wesele .

Francuski warkocz

1. Na czubku głowy wydziel pasmo włosów, od którego rozpoczniesz zaplatanie francuza. Podziel je na 3 równe części – prawą część połóż na środkowej, a lewą na górze dwóch pozostałych.

2. Przełóż wszystkie pasma do lewej ręki i rozdziel je palcami.

3. Niewielkie pasmo włosów z prawej strony oddziel od reszty rozpuszczonych włosów i dodaj do wydzielonej części, przenosząc ją w lewą stronę.

4. Środkową część włosów przenieś na prawą stronę. Cały czas pilnuj tego, by pasma się nie poplątały.

5. Z lewej strony oddziel kolejne pasmo od rozpuszczonych włosów i przyłącz do warkocza, następnie przesuń wszystko w prawo. Środkową część przełóż na lewą stronę.

6. Kontynuuj robienie warkocza, zwiąż go i udekoruj według upodobań.

Fryzury na wesele loki – krok po kroku

Modne fryzury na wesele z rozpuszczonych włosów można wykonać także za pomocą prostownicy, dzięki której można nie tylko wyprostować niesforne włosy, ale też stworzyć loki. W przypadku takiej fryzury na wesele włosy do ramion także nie będą przeszkodą do wykonania uczesania i będą prezentować się bardzo dobrze z różnymi ozdobnymi elementami.

Jak zrobić loki prostownicą?

1. Przede wszystkim, pamiętaj o tym, że włosy muszą być całkowicie suche zanim zostaną potraktowane gorącą prostownicą.

2. Cienkie pasma włosów owiń wokół palca i zepnij je przy skórze głowy wsuwkami.

3. Przytrzymaj prostownicę na każdym zawiniętym paśmie włosów przez kilka sekund.

4. Poczekaj, aż włosy ostygną i rozpuść je.

5. Przeczesz całość palcami i utrwal lakierem lub pianką.

Fryzury weselne – tych błędów lepiej nie popełniać

W związku z długą historią ślubów i wesel, można wyróżnić kilka najczęściej pojawiających się błędów dotyczących uczesania, na które decydują się panny młode oraz goście weselni. Zapoznanie się z nimi to podstawa rozsądnego wyboru fryzury w przyszłości. Do najpopularniejszych błędów należą:

Fryzury weselne powinny być dobierane także pod kątem rodzaju sukienki. Kreacje proste i klasyczne, nie mające wielu dodatków, najlepiej będą prezentować się z tymi fryzurami na wesele, których podstawą są rozpuszczone włosy (zarówno proste, jak i kręcone). Szczególnie ładnie wygląda to w przypadku fryzur na wesele z włosami do ramion, średniej długości lub długich. Takie uczesanie można ozdobić np. opaską z żywych kwiatów. Jeśli chodzi o sukienki bogato zdobione, z tiulem, koronkami czy falbankami, fryzury damskie na wesele powinny cechować się dużą objętością. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad wysokimi upięciami z wytapirowanymi włosami.

  • Brak równowagi w kreacji.

Jeśli sukienka jest prosta i delikatna nie oznacza to, że należy wybierać proste fryzury na wesele . Wprost przeciwnie – by zachować równowagę, należy zdecydować się na bardziej wymyślne upięcia, które będą zwracać uwagę otoczenia. Z kolei osoby, które przychodzą na wesele w kreacjach we wzory lub z licznymi dodatkami, powinny wybrać nieco skromniejsze uczesania, co pozwoli zachować umiar.

  • Niewiedza dotycząca materiału sukienki.

Ten problem pojawia się najczęściej, kiedy kobiety wybierają krótkie fryzury na wesele i chcą je ozdobić. Naturalne tkaniny źle prezentują się z błyszczącymi akcesoriami na włosach, dlatego też sukienki bawełniane i lniane lepiej łączyć z dodatkami w mniej sztucznych kolorach, co sprawi, że całość będzie wyglądała znacznie ładniej.

  • Niezwrócenie uwagi na porę roku.

Późną jesienią i zimą żywe kwiaty we włosach nie będą najlepszym rozwiązaniem. Lepiej nie eksperymentować, szczególnie jeśli podobne uczesanie miałoby być wykonane na pannie młodej.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości