Włosy

Jakie fryzury damskie krótkie dla 50 latki wybrać? Włosy po 50. roku życia

Włosy

Aktualizacja:
Kobieta, słońce i łąka

Osiągnięcie dojrzałości wcale nie musi wiązać się z utratą atrakcyjności. Fryzury damskie krótkie dla 50-latki mogą sprawić, że kobieta nadal będzie olśniewać swoim wyglądem i przyciągać spojrzenia innych osób. Wybór krótkich fryzur jest naprawdę spory, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety jest brak akceptacji swojego wieku, a co się z tym wiąże – panie starają się jak najdłużej zatrzymać przy sobie atrybuty młodości. Jednym z takich atrybutów są właśnie długie włosy. Niestety, długie włosy dają zwykle efekt przeciwny do zamierzonego, gdyż bardzo postarzają. Fryzury damskie krótkie dla 50-latki są idealnym rozwiązaniem również dlatego, że nie trzeba się martwić o objętość włosów i ich codzienne układanie – różnicę zauważą szczególnie te osoby, które na przestrzeni lat miały z tym problem.

Jakie fryzury damskie krótkie po 50 są modne?

Wybór damskiej krótkiej fryzury może przysporzyć wiele kłopotu, zwłaszcza jeśli ma być to pierwsze tak drastyczne cięcie. Fryzury damskie krótkie po 50. warto wybierać spośród tych fryzur, które są obecnie modne, ale jednocześnie na tyle uniwersalne i ponadczasowe, że zawsze będą wyglądać dobrze. Zawsze też trzeba dobrać fryzurę do kształtu twarzy i szyi.

Bob

To świetne strzyżenie dla kobiet po pięćdziesiątce, zarówno dla włosów prostych i falowanych. Ze względu na swoją funkcjonalność i łatwość układania, będzie to odpowiednia fryzura damska krótka dla 50-latki , która nie lubi spędzać za dużo czasu przy stylizacji włosów.

Wariantów tej krótkiej fryzury jest całe mnóstwo, dlatego też można dopasować ją do każdego kształtu twarzy i rodzaju włosów.

Można wybierać spośród następujących wersji tego strzyżenia:

· Krótki bob z wyraźnie zaznaczoną linią włosów na karku, który cechuje się dużą objętością.

· Wycieniowany bob.

· Bob z przedłużonym przodem, z prostym przedziałkiem na środku.

· Bob z grzywką, która zakryje zmarszczki na czole.

· Asymetryczny bob, który odwróci uwagę od niedoskonałości na skórze twarzy i szyi.

Pixie

To fryzura damska krótka dla 50 latki odważnej, silnej i niezależnej. Takie cięcie jest wyrazem kreatywności i energiczności. Pixie pasuje kobietom, które mają regularne rysy twarzy, długą i szczupłą szyję oraz zgrabną sylwetkę. Podstawowym wariantem tej fryzury jest krótkie strzyżenie z przedłużoną grzywką na jeden bok. Ogólnie pod nazwą fryzury pixie kryje się każde obcinanie włosów, którego celem jest zwiększenie objętości włosów poprzez chaotyczne lub uporządkowane cieniowanie poszczególnych pasm. Pixie sprawdzi się na włosach prostych, falowanych lub kręconych.

Na chłopczycę – à la garçonne

To strzyżenie, które wciąż cieszy się dużą popularnością wśród fryzur damskich krótkich dla 50 latki , chociaż ma już prawie stuletnią historię. Czy można wymyślić lepszy argument, potwierdzający ponadczasowość cięcia na chłopczycę? Choć jego współczesna wersja nieco różni się od tej, jaką zaproponował po raz pierwszy w Paryżu fryzjer polskiego pochodzenia, kobiety nadal utożsamiają ją z przejawem odwagi i śmiałości. W końcu nie każdy zdecyduje się na aż tak krótkie włosy i nie każdy dostrzeże w nich element delikatności. À la garçonne to świetna alternatywa fryzury damskiej krótkiej po 50 – wystylizowanie jej jest bardzo łatwe nawet w domowych warunkach i pozwala na eksperymentowanie z uczesaniem. Takie cięcie to idealne rozwiązanie dla niskich, szczupłych kobiet z wysokim czołem i pociągłym lub trójkątnym kształtem twarzy.

Paź

Fryzura na pazia – prostota, klasyka, elegancja. To cięcie idealne dla osób z prostymi włosami. Ze względu na sposób strzyżenia (włosy w jednej linii, bez cieniowania i różnic w długości pasm) posiadaczki włosów kręconych i falowanych mogą być zawiedzione, chyba że są gotowe na codzienną stylizację suszarką i prostownicą. W przeciwnym razie już po pierwszym myciu włosów uzyskają fryzurę podobną do afro.

Paź to idealna fryzura damska krótka dla 50-latki , która chce dodać swoim włosom objętości. Niestety, takie cięcie jest prawie geometryczne i symetryczne, dlatego też nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet. Najlepiej zdecydować się na pazia, jeśli ma się szczupłą twarz, delikatne rysy twarzy i mały, zgrabny nos. Inaczej wszystkie mankamenty urody zostaną podkreślone.

Krótka fryzura damska dla 50-latki – z grzywką czy bez?

Istnieje przekonanie, że kobietom dojrzałym nie wypada mieć grzywki, jednak jest wprost przeciwnie. Połączenie krótkiej fryzury damskiej dla 50-latki z grzywką ma wiele zalet. Grzywka może nie tylko dodawać uroku całej fryzurze, ale też ukrywać niedoskonałości i oznaki starzenia. Warto jednak zdecydować się na coś lżejszego, bo grzywka, która opada na oczy może rzeczywiście postarzać. Dobrze sprawdzą się grzywki obcinane na bok, pasma włosów okalające twarz czy też grzywki cieniowane.

Fryzury damskie krótkie włosy po 50. – czy kolor ma znaczenie?

Rzadko która kobieta po 50. roku życia nie ma jeszcze choć trochę siwych włosów, dlatego też tak ważnym elementem, oprócz samego cięcia, jest wybór odpowiedniej farby do włosów. Zdecydowanie się na koloryzację to dobry pomysł. Warto rozważyć przede wszystkim odcienie blondu, które odmładzają twarz. Jeśli ktoś nie jest gotowy na eksperymenty, powinien wybrać kolor najbardziej zbliżony do swojego naturalnego i uzupełnić go słonecznymi refleksami – dzięki temu fryzura damska krótka dla 50-latki będzie wyglądała pięknie i niezwykle kobieco.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości