Włosy

Bouffant - fryzura w stylu gwiazd starego Hollywood znowu jest modna. Podpowiadamy, jak ją zrobić

Włosy

Aktualizacja:
Dwie kobiety uczesane w stylu bouffant, z charakterystycznym, natapirowanym upięciem

Eleganckie upięcie w stylu retro kojarzy się z gwiazdami Hollywood, które zapisały się w historii kina jako pewne siebie, zmysłowe i niezwykle uwodzicielskie kobiety. Charakterystyczna fryzura bouffant dodaje włosom objętości, a jej odświeżona wersja to jeden z najgorętszych trendów fryzjerskich w tym sezonie.

Fryzurę bouffant nosiły najbardziej podziwiane aktorki lat 50. i 60. XX wieku, była ona znakiem rozpoznawczym Brigitte Bardot czy Elizabeth Taylor. Takie uczesanie od lat wybiera także królowa Elżbieta II. Nie stronią od niego również współczesne gwiazdy, często zauważyć je można na głowie Adele oraz Dua Lipy. Na czym polega fenomen modnego upięcia?

Jak wygląda fryzura bouffant?

Uczesanie w stylu retro przyciąga uwagę charakterystycznym, zaokrąglonym kształtem z tyłu głowy. Fryzura bouffant zapewnia włosom imponującą objętość, ponieważ jej wykonanie opiera się przede wszystkim na mocnym ich tapirowaniu u nasady. Kosmyki można też odbić od skóry głowy za pomocą grubej szczotki i suszarki. Współczesna wersja upięcia dopuszcza wykorzystanie specjalnej opaski z wypełnieniem, którą umieszcza się we włosach, by nadać fryzurze oczekiwany kształt.

Wykonując modną fryzurę w stylu gwiazd starego Hollywood, można wysoko spiąć wszystkie włosy bądź wydzielić dolną część pasm i pozwolić na to, by luźno opadały na ramiona. Takie uczesanie sprawdzi się niemal na każdej długości kosmyków.

Bouffant pozwala poczuć się elegancko i kobieco . Wbrew pozorom, pasuje nie tylko do wieczorowych kreacji. Upięcie doskonale prezentuje się nawet z casualowymi stylizacjami, warto jednak podkreślić jego charakter, dobierając do stroju unikatowe dodatki w stylu retro .

Upięcie bouffant krok po kroku

Najprostszą wersję modnego uczesania można wykonać zaledwie w kilka minut , wystarczy zaopatrzyć się w grzebień z drobnymi ząbkami, szczotkę i lakier do włosów, suchy szampon, suszarkę oraz kilka wsuwek.

  1. 1Umyj i wysusz włosy, a następnie spryskaj je suchym szamponem.
  2. 2Za pomocą grzebienia tapiruj pasma u samej ich nasady. Zacznij od tylnej części głowy, by nadać im odpowiednią objętość.
  3. 3Zepnij górną partię włosów za pomocą wsuwek.
  4. 4Końce włosów zakręć na szczotkę, utrwalając skręt gorącym strumieniem powietrza z suszarki.
  5. 5Całość spryskaj lakierem.

Fryzura bouffant gotowa!

Zobacz także:

Zobacz wideo: Idealne fryzury na plażę

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości