Moda i Uroda

Warsztaty rozwojowe MODIVO Power Dressing. Co moda ma wspólnego z aktywizacją zawodową kobiet? 

Moda i Uroda

Autor:
Adrianna
Kowalczyk

O tym, że współczesne kobiety definiuje nie tylko ich styl ale także, a może przede wszystkim ich plany, cele i marzenia nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. Jednak, czy moda może mieć coś wspólnego z aktywizacją zawodowową kobiet? Podczas warsztatów rozwojowych marka MODIVO udowodniła, że dba nie tylko o to, jak wyglądają jej klientki, ale też o to, jak się rozwijają.

MODIVO Power Dressing

Zorganizowane przez markę MODIVO warsztaty rozwojowe to kontynuacja projektu, który rozpoczął się w czerwcu. Jego zadaniem jest promowanie idei Power Dressingu, tak, by kreować twórczą przestrzeń dla swoich klientek. Podczas tych spotkań zaproszone do udziału w projekcie ambasadorki, dzieląc się z uczestnikami własnymi historiami, wiedzą i doświadczeniem sprawiają, że hasło "moda to wolność" nie jest jedynie pustym sloganem. Za nami druga edycja, ale już teraz wiemy, że w planach są kolejne takie spotkania.

Warsztaty Power Dressing to, jak przyznają przedstawiciele marki MODIVO, bardzo ważny dla firmy projekt. Dzięki niemu nie tylko wspomagają aktywizację kobiet w biznesie, ale także towarzyszą im w wyzwaniach zawodowych i pomagają w kreowaniu wizerunku. Całodniowe spotkanie, w którym udział wzięły klientki marki, influencerki i przedstawiciele mediów, upłynęło pod znakiem wykładów prowadzonych przez osoby związane z branżą modową, w tym: stylistkami Karoliną Limbach i Martą Siniło, dziennikarką Karą Becker, oraz Agnieszką Ciećwierz współpracującą z platformą Her Impact oraz Olą Szol, dyrektorem e-commerce i marketingu MODIVO.

Druga edycja warsztatów

Kolejne warsztaty rozwojowe Power Dressing otworzyła swoim wykładem fantastyczna dziennikarka modowa Kara Becker. W swoim wystąpieniu na warsztat wzięła kanony kobiecej mody – opowiedziała uczestniczkom o tym, jak przez ostatnie 200 lat zmieniały się trendy, ale też o kobietach, które miały na te zmiany największy wpływ – wymieniła między innymi założycielkę jednej z najbardziej znanych marek luksusowych na świecie, Coco Chanel, byłą pierwszą damę Eleanor Roosevelt czy fenomenalną aktorkę Marlenę Dietrich. Celem prelekcji było podkreślenie idei power dressing i wskazanie, jak dużą rolę w niej odgrywa kobiecy garnitur.

Warsztaty Power Dressing Źródło: materiały prasowe

W dalszej części spotkania stylistka Marty Siniło opowiedziała o podstawach mody biznesowej. W swoim wystąpieniu skupiła się nie tylko na tym, jak ubrać się na formalne, biznesowe spotkania, ale także zdradziła czego warto w takich stylizacjach unikać. Dodatkowo w czasie wykładu uczestniczki wzięły udział w warsztatach, gdzie od razu mogły zweryfikować zdobytą wiedzę. Zadanie, które otrzymały od Marty polegało na wystylizowaniu manekinów ubraniami z oferty marki MODIVO zgodnie z ideą power dressing.

Ostatni wykład przeprowadziła profesjonalna konsultantka biznesowa Agnieszka Ciećwiecz, która związana jest z projektem Her Impact. Jej prelekcja dotyczyła obecnej sytuacji na rynku pracy. Ambasadorka warsztatów Power Dressing zdradziła uczestniczkom jak stworzyć skuteczne, czyli atrakcyjne dla pracodawców CV oraz co zrobić, aby rozmowa rekrutacyjna zakończyła się sukcesem.

Ostatnim punktem spotkania był panel Q&A, w którym na pytania odpowiadały stylistka, Karolina Limbach, oraz dyrektor e-commerce i marketingu MODIVO, Ola Szol. Ekspertki opowiedziały o swoich doświadczeniach, dzięki którym udało im się rozwijać karierę i zbudować swoją pozycję. Uczestniczki warsztatów pytały m.in. o to jak dostać się na sam szczyt, jakich błędów nie popełniać na własnej ścieżce zawodowej, jak kreować swój wizerunek i zdobywać pewność siebie, gdzie szukać motywacji, a także jak skutecznie realizować marzenia i zawsze stawiać na siebie.

Warsztaty Power Dressing zorganizowane przez markę MODIVO to dla ich uczestniczek fantastyczna okazja do rozwoju osobistego: mają okazję nie tylko zdobyć, czy poszerzyć wiedzę z zakresu budowania i kierowania swoją karierą, ale także spróbować eksperymentowania z własnym wizerunkiem. Jak zapowiadają przedstawiciele marki, kolejna edycja MODIVO Power Dressing już niebawem. Informacje pojawią się na stronie modivo.pl/b/powerdressing oraz na instagramowym profilu marki @modivo

Autor:Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Pozostałe wiadomości