Moda i Uroda

Cierpi na hirsutyzm, ale zrezygnowała z depilacji. Jak reagują na nią mężczyźni?

Moda i Uroda

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
"The Mirror", Plotek.pl
Kobieta goli nogi, Elisabeth Dee Mayer

Elisabeth Dee Mayer od lat zmaga się z nadmiernym owłosieniem. Zarost przysłania u niej nawet te części ciała, które u większości kobiet są z natury gładkie. Amerykanka przez długi czas ukrywała przed światem swoje zaburzenie hormonalne i systematycznie poddawała się depilacji. W końcu odrzuciła maszynkę do golenia na bok i zaakceptowała rosnącą brodę. Czy to wpłynęło na jej kontakty z mężczyznami?

USA. Kobieta cierpi na hirsutyzm, ale zrezygnowała z depilacji

Hirsutyzm to w uproszczeniu zaburzenie spowodowane obecnością wykraczającej poza normy liczby androgenów (męskich hormonów) w kobiecym organizmie. Objawia się nadmiernym, ciemnym, grubym i szorstkim owłosieniem występującym w miejscach, w których zarost widoczny jest głównie u panów, czyli między innymi na górnej wardze, brodzie, klatce piersiowej, brzuchu czy plecach.

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Hirsutyzm dotyka około 5-10% dorastających dziewcząt, które później zmagają się z tym problemem przez resztę swojego życia. Przykładem jest 39-letnia Elizabeth Dee Mayer - autorka tekstów, która cierpi na tę przypadłość od czasów liceum.

Amerykanka przez wiele lat poddawała się systematycznej, wręcz obsesyjnej depilacji, ale zmęczona codziennymi zabiegami w końcu całkowicie zrezygnowała z usuwania owłosienia. Zaakceptowała swój wygląd i z dumą nosi długą, naturalną brodę.

Elisabeth Dee Mayer zrezygnowała z depilacji. Jak to wpłynęło na jej relacje z mężczyznami?

Widok kobiety z długą brodą i wąsami jest z pewnością niecodzienny oraz zadziwiający. Elisabeth Dee Mayer w rozmowie z "The Mirror" przyznała, że reakcje ludzi potrafiły sprawić jej przykrość.

- Zmienił się sposób, w jaki mężczyźni wchodzą ze mną w interakcje. Niektórzy zdawali się czuć przy mnie niekomfortowo. Nie traktują mnie już tak miło jak wcześniej - tłumaczyła.

39-latka na szczęście może liczyć na wsparcie rodziny, która zaakceptowała jej wybór. Amerykanka odnalazła również prawdziwą miłość i ma u swego boku mężczyznę, który darzy ją uczuciem bez względu na brak lub nadmiar włosów na ciele.

- To nauczyło mnie wiele o ludziach i szczerze mówiąc, po prostu nie mam czasu ani miejsca w moim życiu dla kogoś, kto nie radzi sobie z moimi włosami. To naprawdę trochę żałosne - zaznaczyła Elisabeth.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: "The Mirror", Plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: skynesher/Getty Images,

Pozostałe wiadomości