Moda i Uroda

Zielone orzechy dobre dla urody i zdrowia. Co można z nich zrobić?

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Urodowe właściwości zielonych orzechów
Urodowe właściwości zielonych orzechówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Zielone orzechy mają niezwykłe urodowe właściwości. Można z nich zrobić płukanki, oliwy smakowe czy napary, które idealnie sprawdzą się jesienią i zimą. W Dzień Dobry TVN opowiadała o tym Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna.

Zielone orzechy - właściwości

Zielone orzechy mają wiele właściwości urodowych. Sylwia Majcher, edukatorka ekologiczna podkreśliła, że przede wszystkim mają pielęgnować nasze ciało zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz.

- Mam skórki wcześniej obrane, przerzucam sobie do słoika. To jest taki syrop wzmacniający naszą odporność, bo te skórki nie są pełnowartościowe. Mają mniej więcej tyle samo witaminy C, co czarna porzeczka - tłumaczyła gościni Dzień Dobry TVN.

Skórkę zalewamy miodem i czekamy, aż puści sok i wymiesza się. Możemy dodać też goździki. Zostawiamy w ciepłym miejscu i czekamy około miesiąca. To doskonały napar na jesienny czas.

Syrop z orzechów na bazie cukru

W przypadku syropu z zielonych orzechów też wrzucamy skórki i do tego dosypujemy dwa razy więcej cukru. Tu także przecedzamy po kilkudziesięciu dniach i wypijamy.

- Oliwa też jest do skórek, bo można zrobić sobie smakową. Jesteśmy u progu kolejnego wzrostu cen, więc żeby nam ta jesień dobrze smakowała, przyrządzamy sami oliwę orzechową - mówiła Sylwia Majcher.

Skórki orzechów lubią różne zioła, które też możemy wykorzystać do wzmocnienia smaku. Najlepiej zacząć używać po tygodniu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości