Trendy modowe

Jak dopasować okulary korekcyjne? Specjalista radzi: "Nie wszystko, co modne dobrze wygląda i nam pasuje"

Trendy modowe


Modne okulary korekcyjne mogą być wspaniałym dopełnieniem każdej stylizacji. Warto jednak wiedzieć, które oprawki najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. W programie rozmawialiśmy o tym, czym kierować się przy wyborze okularów.

Jakie okulary będą modne tego lata?

Przez lata przyzwyczailiśmy się do tego, że okulary korekcyjne są nudne i nietwarzowe. Na rynku mamy teraz tak szeroki wybór oprawek, że aż trudno nie znaleźć czegoś dla siebie.

Jeżeli mamy niewielką wadę wzroku, to tak naprawdę mamy bardzo duży wybór

– zauważył optometrysta Emil Iman.

Oprawki mają bardzo duże znaczenie dla tego, jak się prezentujemy. Powinny być więc nie tylko ładne, ale również wygodne i trwałe.

Wśród mężczyzn dominuje obecnie moda na masywne oprawki. Z kolei dla kobiet projektanci przygotowali lekkie, delikatne okulary.

Z jednej strony mamy modę, która tworzy trendy, ale nie dajmy się zgubić, bo nie wszystko, co modne dobrze wygląda i nam pasuje. Najlepiej zacząć od siebie. Wychodzę z założenia, że każda oprawka tak, jak człowiek, ma swoją osobowość i po prostu trzeba je dobrać

– podkreślił ekspert w Dzień Dobry TVN.

Na co należy zwrócić uwagę kupując okulary?

Niektórzy starają się zaoszczędzić na szkłach i decydują się na te, które mają niską cenę i jakość. Jednak - jak zauważył optometrysta - lepsze szkła to większa przejrzystość, łatwiejsze czyszczenie oraz większa odporność na zarysowania i ochrona przed szkodliwym promieniowaniem.

Warto zwrócić uwagę na to, żeby nie wykonywać okularów korekcyjnych na podstawie komputerowego badania wzroku, bo ono jest tylko odnośnikiem, taką średnią. Chociaż raz na rok trzeba zbadać wzrok

– zaznaczył Emil Iman.

Osoby cierpiące na krótkowzroczność powinny zrezygnować z zakupu cienkich oprawek na rzecz pełnych, ponieważ lepiej sprawdzają się one przy maskowaniu grubych szkieł.

Czy warto kupować szkła z antyrefleksem?

Zdecydowanie! Często ludzie myślą, że on jest stworzony do komputera, a to jest kolejny mit, bo on jest po to, żeby zwiększyć przejrzystość soczewki. Tyle, że kiedy jest antyrefleks, bardziej widać zabrudzenia, to trzeba dołożyć powłokę, które łatwiej się czyści

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Jak dbać o oczy w czasie izolacji? Okulistka: „Mamy do czynienia z syndromem widzenia komputerowego”

Jak czyścić okulary? Garść przydatnych porad w zależności od rodzaju szkieł

Makijaż pod okulary. Tricki dla pań, które noszą oprawki

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości