Trendy modowe

Co to są rajstopy w sprayu? Efekty, stosowanie

Trendy modowe

Aktualizacja:
Guido Mieth / Getty Images

Rajstopy w sprayu nie tylko zapewniają ładny wygląd twoich nóg, ale także maskują wszelkie niedoskonałości. To doskonały pomysł dla kobiet nierówno opalonych, mających siniaki albo pajączki. Jak wybrać najlepsze rajstopy w sprayu? W naszym poradniku znajdziesz najważniejsze podpowiedzi.

Co to są rajstopy w sprayu? Działanie, efekt

Rajstopy w sprayu to kolorowy kosmetyk nadający skórze nóg kolor i wyrównujący ich powierzchnię. Można je porównać do pudru lub podkładu, tylko z przeznaczeniem do nóg. Wyglądają jak klasyczne rajstopy, tylko ich nakładanie polega na rozpyleniu sprayu. Są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, więc trzeba pamiętać o doborze właściwego odcienia, pasującego do karnacji.

Podstawowy rezultat stosowania tego kosmetyku to efekt kryjący. Jak działają rajstopy w sprayu? Zapewniają gładkie, lśniące nogi i wyrównanie kolorytu. Ponadto rajstopy w sprayu tuszują siniaki, zadrapania, żylaki, pajączki czy nierówną opaleniznę. Otulają nogi kolorem, a ponadto uwalniają cię od często kłopotliwego podciągania rajstop po opadnięciu w kroku. Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnych rajstop, nie musisz martwić się o powstawanie oczek.

Rajstopy w sprayu - jak je stosować?

Zastanawiasz się, jak nakładać rajstopy w sprayu? Produkt ten jest bardzo prosty w obsłudze. Kosmetyk wystarczy rozpylić i równomiernie rozsmarować. Kolejny krok to odczekanie kilku minut na wyschnięcie sprayu. I gotowe, a ty zachwycasz pięknymi nogami. Prawda, że proste?

Trzeba pamiętać, że niektóre z tych produktów mogą brudzić ubrania, co stanowi ich duży minus. Jednak powstałe plamy szybko się spierają. Z tego względu warto pamiętać o wyborze preparatów dobrych jakościowo.

Tajniki właściwego nakładania rajstop w sprayu

Rajstopy w sprayu najłatwiej nakładają się na skórę nawilżoną balsamem. Trzeba jednak pamiętać, że ten sposób aplikacji zmniejsza ich trwałość, a także wydłuża wysychanie. Jeżeli nie pozostało ci zbyt wiele czasu do wyjścia, to nie polecamy tej metody.

Jeżeli masz zamiar stosować je podczas upałów, to zdradzimy ci sekret, który wydłuża wytrzymałość rajstop w sprayu. Nie używaj balsamu, tylko wykonaj peeling, który ujędrni skórę, przez co ułatwi nakładanie preparatu, a także zwiększy jego trwałość na nogach.

Stosowanie tego kosmetyku wymaga także dokładnej depilacji. Niestety preparat, w przeciwieństwie do tradycyjnych rajstop wykonanych z lycry, nie ukryje jej niedokładności. Produkt ten daje rezultat zmatowienia, a kobietom chcącym nadać nogom połysku polecamy po jego zaaplikowaniu delikatne naniesienie olejku, ale bez jego rozcierania. Preparat najlepiej rozpylać nad wanną, ale można także spryskać nim ręce i wetrzeć go w odpowiednie partie ciała.

Rajstopy w sprayu a samoopalacz i solarium

Zastanawiasz się, jakie są różnice między tymi produktami. Przede wszystkim rajstopy w sprayu można co wieczór zmyć. Kluczowy jest także brak zapachu - w przeciwieństwie do samoopalacza, który po kilku godzinach może zmieniać woń na nieprzyjemną. Ponadto górują nad samoopalaczami dzięki łatwiejszej aplikacji i brakowi lepkości po niej. Rajstopy w sprayu stanowią także alternatywę dla niezdrowego solarium. Wystarczy posmarować nogi tym kosmetykiem i możemy uzyskać efekt opalenizny.

Rajstopy w sprayu - które najlepsze?

Dobre rajstopy w sprayu - mają duży wybór tonacji, ułatwiający dobranie odcienia do naszej karnacji. Jednak ich kolor można także regulować ilością nałożonego kosmetyku. Im więcej sprayu zastosujemy na nogi, tym mocniejszy efekt uzyskamy.

Przede wszystkim warto wybrać rajstopy w sprayu wodoodporne . Polecamy wybrać trwały produkt, który zmyje się tylko pod wpływem wody zmieszanej z mydłem czy płynem do kąpieli. Oczywiście najlepsze rajstopy w sprayu to takie, które nie spłyną w czasie upału lub deszczu.

Rajstopy w sprayu to doskonałe rozwiązanie nie tylko do pracy, na spotkanie biznesowe, ale także na uroczystości i różne imprezy. Idealne rozwiązanie na upały, kiedy w tradycyjnych rajstopach jest za ciepło, a nasze nogi straszą bladością. Doskonale podkreślą piękno twoich nóg eksponowanych w krótkich spódnicach czy sukienkach. Wyglądają one naturalnie, często nawet lepiej niż niewłaściwie dobrane klasyczne rajstopy.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości