Trendy modowe

Niepowtarzalne "kurtki mocy" Kariny Wacławik. Jedna z nich trafi na aukcję WOŚP

Trendy modowe

Aktualizacja:

Karina Wacławik jest projektantką, która od kilku lat zajmuje się przerabianiem ubrań. Dla klientów tworzy niezwykłe, spersonalizowane dzieła, które nazywa "kurtkami mocy". Noszą je zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy. W Dzień Dobry TVN designerka stworzyła niezwykły projekt, który trafi na aukcję WOŚP.

Kim jest Karina Wacławik?

Karina Wacławik to artystka, która ze starych kurtek robi arcydzieła. Zaczynała jednak od paznokci. To właśnie na nich ćwiczyła idealne ruchy pędzelkiem. Potem próbowała swoich sił w makijażu, by w końcu zająć się tkaninami. Obecnie jest to rodzinny biznes - do pracy zaangażowała także tatę i siostrę.

- Dzielimy się różnie, głównie tata naszywa napisy i elementy. (...) My jesteśmy w ogóle z rodziny krawieckiej - babcia miała wielka szwalnię - mówiła projektantka w Dzień Dobry TVN.

Tworzy całe kolekcje ubrań, lecz ostatnio zajmuje się głównie kurtkami. Robi je w porozumieniu z klientami - wspólnie wpływają na końcowy projekt.

- To są kurtki personalizowane. Ja je nazywam "kurtkami mocy". (...) Osoba, która ją nosi, podaje swoje wszystkie zainteresowania, cele w życiu i układamy z tego jakiś kolaż, napisy - opowiadała Karina Wacławik.

Projekty Kariny Wacławik

Karina robi takie kurtki w miesiąc - czas powstania to 30 dni od daty zatwierdzenia projektu.

- Oczywiście najpierw jest projekt wstępny, graficzny, który pokazujemy klientowi, żeby wiedział, jak w fazie końcowej będzie kurtka wyglądała - tłumaczyła w naszym programie.

Na takie spersonalizowane i niepowtarzalne projekty zdecydowało się już wiele gwiazd. Swoje egzemplarze mają już m. in. Ewa Chodakowska, Katarzyna Zielińska, Patrycja Markowska czy Natalia Siwiec, ale także Jason Derulo . Jak do tego doszło?

- Trzeba mieć dobrego menedżera na pewno - ja mam takiego, moją przyjaciółkę Igę. Tak że tutaj cały projekt wynikł jakby dzięki niej. Jason zamówił sobie kurtkę szytą na miarę na niego od samego początku, więc to nie była jeansowa przerobiona. (...) Wymyślił sobie kosmonautę Michaela Jacksona w środku i napis "king" - wspominała Karina Wacławik.

Również redakcja Dzień Dobry TVN poprosiła designerkę o stworzenie oryginalnego projektu. Efekt zachwycił naszych prowadzących.

- Może być zarówno dla dziewczyny, jak i dla chłopaka. Filip przymierzał i jest na niego dobra, na mnie to jest oversize i też jest dobra - zapewniała Małgorzata Ohme.

Kurtka jest do wylicytowania na aukcji WOŚP.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości