Trendy modowe

Jakie wybrać modne naszywki na plecak?

Trendy modowe

Aktualizacja:
Różnorodne naszywki

Naszywki na plecak to sprawdzone rozwiązanie na dopasowanie plecaka do własnego stylu. Pełnią funkcję ozdobną, ale także pozwalają na podzielenie się z innymi osobami poglądami, preferencjami muzycznymi, ulubionymi grami komputerowymi lub po prostu indywidualnym stylem bycia.

Obecnie zauważalny jest (kolejny już) renesans naszywek na plecaki. Spersonalizowane naszywki na plecaki kostkę, torby lub tornistry możemy nabyć już za kilka złotych. Wyróżniamy m.in. muzyczne naszywki na plecak, coraz popularniejsze naszywki patriotyczne i naszywki z napisami, dzięki którym podzielimy się ważną dla nas wiadomością lub wywołamy uśmiech na czyjejś twarzy.

Naszywki na plecak – moda, która powraca

Większość z nas zna je jeszcze z czasów szkolnych. Naszywki na plecaki wydają się być nieśmiertelne. Ich popularność zmieniała się w czasie. Największy boom na naszywki to okres lat 60. XX wieku i mody wzorowanej na motywach dzieci-kwiatów. Zanikły trochę w latach 80., by powrócić w latach 90. W XXI wieku wydawały się przeżytkiem, a dzieci i młodzież stosowała je sporadycznie. Obecnie wszystko wskazuje na to, że kultowe naszywki na plecaki, kostki, breloczki i przypinki powracają w wielkim stylu !

Plecaki z naszywkami są coraz bardziej trendy zarówno wśród dzieci, jaki i młodzieży oraz studentów . Podstawową zaletą naszywek na plecak jest możliwość wyrażenia własnego stylu, a często także poglądów . Dzięki nim możemy zaakcentować to, co jest dla nas najważniejsze i wyrazić własny system wartości. Z drugiej strony, niektóre naszywki pełnią funkcję wyłącznie ozdobną i to też stanowi ich korzyść. Za ich pomocą początkowo ponury, monotonny i nie odróżniający się od innych plecak może przejść istną rewolucję, by stać się indywidualnym i rozpoznawalnym na ulicy.

Ogromną zaletą naszywek na plecaki jest również fakt, że są stosunkowo tanie. Za większość naszywek zapłacimy kilka złotych . Na rynku istnieje także bardzo szeroki asortyment naszywek, więc każdy jest w stanie znaleźć taki produkt, jakiego potrzebuje.

Naszywki na plecak kostkę

Plecaki typu kostka popularne są zwłaszcza wśród entuzjastów cięższych brzmień . Ich wyglądu w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać – charakteryzują się jedną komorą (w kształcie tytułowej kostki), wykonane są zwykle z materiału, rzadziej ze skóry lub sztucznej skóry i mają szarozielony kolor. Główna klapa plecaka tego typu zapinana jest na dwie metalowe klamry. Chociaż powszechnie plecaki te kojarzą się z amatorami ciężkiej muzyki (za sprawą ich popularności w latach sześćdziesiątych), mało kto wie, że oryginalnie wykorzystywane były przez wojsko .

Plecaki kostki są stosunkowo pakowne i bardzo wytrzymałe, ale przede wszystkim mają najwięcej miejsca na zewnątrz na różne naszywki . To prawdopodobnie dlatego są ulubionym modelem dla osób, które lubią dzielić się ze światem swoimi preferencjami muzycznymi. Naszywki na plecaki kostki mogą być umieszczane na głównej klapie i po bokach. Jak wspomnieliśmy, większość plecaków tego typu wykonanych jest z materiału, dlatego mocowanie naszywek na plecaki kostki jest stosunkowo łatwe.

Rodzaje naszywek na plecak

Tyle, ile symboli możemy wyobrazić sobie na naszym plecaku, tyle prawdopodobnie znajdziemy do niego naszywek. Liczba naszywek na plecaki i tornistry zdaje się być nieograniczona . Poniżej prezentujemy jednak najbardziej popularne rodzaje naszywek:

Naszywki na plecak z napisami – to rodzaj naszywek, które przekazują wybrany przez nas komunikat. Mamy do wyboru wiele sformułowań, które mogą być zarówno poważne (np. światopoglądowe, polityczne itp.), jak i z dużą dawką humoru. Możemy zdecydować się na całe zdanie (cytat, sentencję, fragment piosenki) lub tylko jeden wyraz. Świetnie sprawdzą się na każdym plecaku i torbie. Oryginalnym pomysłem są naszywki na plecak z grupą krwi.

Naszywki patriotyczne – to przede wszystkim symbole narodowe (flaga, godło) i symbole organizacji narodowych albo przedmiotów, które kojarzą się z tą tematyką. Naszywki patriotyczne na plecaki, podobnie jak koszulki patriotyczne, stają się coraz bardziej popularne. Wiele z nich może oznaczać przynależność do jakiejś grupy lub identyfikację z danymi poglądami. Pamiętajmy tylko, że o ile wyrażanie własnego stylu i poglądów jest jak najbardziej pozytywne, o tyle żadne naszywki nie powinny zawierać treści np. propagujących przemoc.

Muzyczne naszywki – to wszelkiego rodzaju powszechnie rozpoznawalne symbole zespołów muzycznych. Najczęstszym przykładem są czerwone, damskie usta zespołu The Rolling Stones. Jak pisaliśmy powyżej, są to świetne naszywki na plecak kostkę, ale nie tylko.

Dziecięce naszywki na plecak – najbardziej pojemna kategoria w zakresie naszywek na plecaki. Mieści się tutaj wszystko – znane postacie z kreskówek, śmieszne zwierzaki, bohaterowie z gier wideo itd. Jeśli dziecko posiada fantazję przyozdobienia całego plecaka naszywkami, to kierujmy się prostą zasadą: im bardziej abstrakcyjnie, tym lepiej!

Naszywki na plecak na zamówienie – personalizacja jest najważniejsza, dlatego jeśli chcemy skomponować całkowicie autorski projekt z naszywek na plecak, możemy zdecydować się na naszywki na zamówienie. To także świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości