Trendy modowe

Jakie modne koszulki chrześcijańskie wybrać?

Trendy modowe

Aktualizacja:

Koszulki chrześcijańskie są stosunkowo nową formą wyrażania przekonań religijnych. Z jednej strony to dość intymne tematy, z drugiej jednak, za pomocą m.in. koszulek chrześcijańskich, dają solidną dawkę pozytywnej energii. Sprawdzamy, jak wybrać modne koszulki chrześcijańskie damskie i męskie.

Zobacz też: Dlaczego Polacy nie chrzczą dzieci? >>> 

Koszulki chrześcijańskie, wraz z innymi elementami ubioru i akcesoriami, wytworzyły nowy, specyficzny rodzaj mody – mody chrześcijańskiej. Są odpowiednie dla każdej płci – kobiety mogą dopasować koszulki chrześcijańskie damskie do spódnicy, a panowie wykorzystają je do każdego ubioru. Koszulki chrześcijańskie, męskie i damskie, cieszą się dużym uznaniem wśród osób wierzących, a jednocześnie swoimi treściami mogą rozweselić niejednego przechodnia – bez względu na jego stosunek do wiary!

Koszulki chrześcijańskie – podziel się swoimi przekonaniami!

Koszulki chrześcijańskie są świetnym sposobem na podzielenie się z innymi swoją wiarą i poglądami. Treści te w żadnym stopniu nie są kontrowersyjne, a pod wieloma tekstami zamieszczonymi na koszulkach chrześcijańskich może podpisać się niejeden ateista lub agnostyk. Co więcej, istnieje tak szeroki wybór koszulek chrześcijańskich, damskich i męskich, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Zobacz też: Ubrania wspomagające... odchudzanie. Działają naprawdę czy to wielka ściema? >>> 

Dla niektórych osób koszulki chrześcijańskie stanowią pewnego rodzaju wierność z przekonaniami. Pomagają pamiętać o tym, co najważniejsze . Zwolennicy odzieży chrześcijańskiej argumentują, że prócz dzielenia się własnymi przekonaniami, koszulki chrześcijańskie pozwalają na częstszy dialog o wierze z innymi ludźmi. Często na podstawie tak z pozoru błahej sytuacji rodzą się większe znajomości, przyjaźnie i nie tylko.

Jednocześnie jednak zarówno dzielenie się własnymi przekonaniami, jak i ewentualne komentowanie danego napisu, zwykle dzieje się z nie lada poczuciem humoru – wiele, o ile nie większość, koszulek chrześcijańskich obfituje w motywy humorystyczne, na widok których trudno się nie uśmiechnąć . Oczywiście istnieją też bardziej „klasyczne” koszulki chrześcijańskie, np. z napisem „Jezu, ufam Tobie” bądź z wizerunkiem Maryi. To, jakiego rodzaju koszulka chrześcijańska będzie dla nas najlepsza, zależy przede wszystkim od indywidualnych gustów. Jedno jest pewne – mamy w czym wybierać!

Koszulki chrześcijańskie – przekaz pełen designu

Chociaż kiedyś koszulki chrześcijańskie mogły wskazywać głównie na nieporadność i brak kreatywności projektantów, o tyle dzisiaj wszystko się zmieniło – wiele koszulek chrześcijańskich potrafi naprawdę zachwycić od strony designerskiej, czyli pod względem estetyki i projektu. Wiele koszulek chrześcijańskich, damskich i męskich, wzbogacona jest o graficzne interpretacje dziejów znanym nam z Pisma Świętego. Popularne są motywy z cudownym przemienieniem wina przez Jezusa , z kazaniem na górze Tabor , a także rozmnożeniem chleba.

Zobacz też: Domowe sposoby na odbarwienie ubrania – uratuj swoją odzież! >>> 

Występują także bardziej spersonalizowane koszulki, kierowane np. do mężczyzn. Odnoszą się między innymi do ojcostwa – przykładowy przekaz głosi, że można być najlepszym tatą na ziemi, ale jest tylko jeden najlepszy ojciec na świecie. Wśród koszulek chrześcijańskich męskich uznaniem cieszy się również motyw lwa Judy. Taką zresztą nazwę przyjmuje wiele męskich wspólnot chrześcijańskich. Na koszulkach chrześcijańskich damskich nie zabraknie z kolei motywów kobiecych, nie tylko maryjnych.

Często spotkamy się z całymi seriami odzieżowymi obejmującymi nie tylko koszulki chrześcijańskie, ale również inne elementy codziennej garderoby : spodnie, koszule z długim rękawem czy sukienki. Firmy zajmujące się projektowaniem chrześcijańskiej odzieży proponują także inne akcesoria, jak np. płócienne torby na zakupy z haftowanym napisem odnoszącym się do przytaczanej już historii rozmnożenia chleba.

Zobacz też: Wegetarianie i ich święta: Dzień Wegetarian i Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu >>> 

Koszulki chrześcijańskie na pielgrzymkę

Chociaż większość koszulek chrześcijańskich to odzież na co dzień, to w życiu praktykującego katolika istnieją takie wydarzenia, na które można zabrać ze sobą ten element garderoby. Przede wszystkim są to pielgrzymki. Oczywiście nie istnieje żaden przymus, ani nie ma żadnej presji w tym zakresie. Niemniej jednak pielgrzymki są okolicznością sprzyjającą do dzielenia się własną wiarą i poglądami. Zwykle piękna słoneczna pogoda (większość pielgrzymek odbywa się latem) tylko sprzyja założeniu chrześcijańskiego t-shirta!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości