Trendy modowe

Jak nosić róż w tym sezonie? "Fajnie, jeżeli stylizacja nie jest ewidentnym odniesieniem do okresu dzieciństwa"

Trendy modowe

Różowy królował na wybiegach największych domów mody w kolekcjach na obecny sezon. Odcień będący symbolem uniwersalnego szczęścia obecny był zarówno na ubraniach, jak i dodatkach. Jak go nosić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Ewelina Rydzyńska.

Różowy w modzie

Warto wiedzieć, że niegdyś kolor różowy był przydzielony mężczyznom. Stanowił symbol luksusu i przynależności do wyższej klasy społecznej. Dopiero po wojnie się to zmieniło. Choć obecnie różnice między płciami się zacierają, to nadal powszechne jest przekonanie, że różowy jest dla dziewczynek. Ciekawie jednak ten odcień wypada w badaniach.

- Aż 9 proc. mężczyzn deklaruje, że różowy jest jednym z ich ulubionym kolorów , a jeśli chodzi o kobiety, to tylko 5 proc. z nich tak uważa - mówiła w Dzień Dobry TVN Ewelina Rydzyńska.

W obecnym sezonie różowy powraca w wielkim stylu. Najmodniejszy jest odcień fuksji o specyficznej nazwie.

- W tej chwili róż jest jednym z kolorów, który dość mocno widać w trendach na ten sezon wiosenny. Kolor nazywa się "bubble gum", czyli jest to znowu taka nostalgiczna podróż do okresu dzieciństwa - tłumaczyła stylistka.

Jak nosić róż?

Ekspertka w naszym programie wyjaśniała, że kolory mogą w znacznym stopniu wpływać na nasze samopoczucie. Dobrze jest więc wybierać różowy, ponieważ może uspokajać i wprowadzać w dobry nastrój.

- Kolor ma taką magiczną właściwość, że jest w stanie podnieść nam nastrój. My w sposób nieświadomy sięgamy właśnie po mocne barwy, ale są one też jest istotnym komunikatem jeśli chodzi o wizerunek - tłumaczyła Ewelina Rydzyńska.

Zdaniem stylistki, różowy jest niezwykle trudnym odcieniem i trzeba w odpowiedni sposób go zestawiać. Nie można przesadzić, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego.

- Często ubrania i stylizacje, które wybieramy w tymże odcieniu mogą mieć charakter nieco infantylny - wyglądamy uroczo, słodko. I pamiętajmy o tym, szczególnie kobiety, że jeżeli już się decydujemy na różową stylizację, to fajnie, jeżeli ona nie jest takim ewidentnym odniesieniem do okresu dzieciństwa - podpowiedziała specjalistka.

Należy kierować się fasonem i rezygnować z różowych sukienek z falbankami. Dobrze jest natomiast wybierać elementy garderoby o męskim kroju - wówczas całość nabierze charakteru i nie będzie kiczowata.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości