Izabela Janachowska wspomina zaręczyny ze swoim mężem: "Zupełnie się tego nie spodziewałam"

Trendy modowe

Aktualizacja:

Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu kobiety, ale i mężczyzny. Iza Janachowska powiedziała "TAK" w Rzymie, zaś Antek Smykiewicz oświadczył się swojej żonie w niecodziennych okolicznościach...Zastanowiliśmy się również nad tym, w jaki sposób wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wyjątkowa chwila

Choć Izabela Janachowska jest ekspertką w branży ślubnej i temat zaręczyn jest jej równie bliski, to jak wspomina, zupełnie nie spodziewała się oświadczyn swojego męża. Krzysztof Jabłoński oświadczył się swojej przyszłej żonie w Rzymie, przy Fontannie di Trevi, najbardziej znanej barokowej fontannie w mieście. Pomimo tego, że zwiedzali Rzym dorożką i fotograf na skuterze robił im zdjęcia w czasie zwiedzania, Izie nawet nie przeszło przez myśl, że wycieczka dorożką skończy się zaręczynami. Krzysztof klęknął przed Izą w obecności tłumu turystów. Odpowiedź Janachowskiej brzmiała oczywiście: "TAK".

Antek Smykiewicz miał w planie oświadczyć się swojej przyszłej żonie podczas wakacji na Sri Lance, które zaplanował zimą. Artystka chciał, by pierścionek zaręczynowy był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, dlatego postanowił zrobić go na zamówienie u jubilera. Chciał też uwiecznić proces jego powstawania na filmie, który chciał pokazać później żonie. Kiedy podjechali pod pracownię jubilerską i Antek poszedł odebrać zamówienie, musiał czekać na pierścionek jeszcze trzy i pół godziny. Jego partnerka przez ten cały czas czekała w samochodzie. Kiedy Smykiewicz wrócił do samochodu, jego przyszła żona nie była zadowolona tak długim czasem oczekiwania na partnera. Antek by ratować sytuację wyjął pierścionek, klęknął na ulicy i oświadczył się w obecności innych kierowców.

W jaki sposób wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do najłatwiejszych decyzji, ponieważ jest wiele elementów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Jaki pierścionek zaręczynowy kupić kobiecie, która preferuje delikatną biżuterię, a jaki wybrance serca, która lubi bogate zdobienia? Choć nie jest to łatwe zadanie, trud włożony w wybór idealnego modelu z pewnością się opłaci. Należy jeszcze zaplanować specjalne miejsce i można starać się o serce ukochanej.

W jaki sposób wybrać najładniejszy pierścionek zaręczynowy?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od preferencji kobiety, niemniej jednak istnieje kilka sposobów na to, aby delikatnie, a co najważniejsze – dyskretnie zbadać jej gust.

  • Po pierwsze, gdy kobiety nie ma w domu, należy zrobić rekonesans jej biżuterii. Trzeba oczywiście pamiętać, aby odłożyć wszystko na miejsce i nie pozostawić po sobie żadnych śladów. Jeżeli w kolekcji króluje złoto, wówczas wybór jest prosty. Jeśli jednak biżuteria jest wyłącznie srebrna, są dwie opcje. Pierwszą z nich jest białe złoto, które wyglądem przypomina nieco srebro, choć jest to szlachetniejszy metal. Drugą opcją są pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra, które charakteryzują się niską ceną oraz ładnym wyglądem.
  • Kolejnym krokiem jest wybór zdobienia. Należy zwrócić uwagę, jakie pierścionki dominują w szkatułce. Czy są to duże modele z jednym oczkiem, czy może skromne egzemplarze z kilkoma lub kilkudziesięcioma małymi kamieniami? Zasadniczo pierścionki zaręczynowe mają ten sam styl, jednak różnią się od siebie m.in. wielkością.
  • Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, jeśli przyszła narzeczona nie nosi biżuterii? W takiej sytuacji sprawa jest utrudniona. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że taka kobieta preferuje minimalistyczny styl. Pozostaje jednak wybór rozmiaru. Choć teoretycznie można zmniejszyć lub zwiększyć pierścionek, to problem pojawia się wtedy, gdy rozmiar palca wynosi przykładowo 18, a zakupiony model ma rozmiar 8. Co zrobić w takiej sytuacji? Jednym z najlepszych rozwiązań jest zapytanie rodziców przyszłej narzeczonej o rozmiar jej palca.
  • Gdy rozmiar oraz styl zostały ustalone, należy udać się do kilku jubilerów i złotników. Warto pamiętać, że nie zawsze najpiękniejsze modele można kupić w galeriach handlowych. Niekiedy bywa tak, że największe skarby są wytwarzane przez niewielkie zakłady złotnicze.
  • Wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na próbę. Niezalecane są złote modele z najwyższą próbą, gdyż mogą się okazać zbyt giętkie. Dodatkowo obręcz nie może być bardzo delikatna, ponieważ istnieje ryzyko, że zwyczajnie się skrzywi.
  • Wartość całego pierścionka w dużej mierze zależy od oczka. Najpopularniejsze są diamenty, choć inne kamienie, niekoniecznie szlachetne, są równie piękne. Decydując się na diament, warto zwrócić uwagę na klasę czystości oraz barwę. Najpiękniejsze są zupełnie białe kamyki, które zjawiskowo iskrzą. Niestety modele z diamentami są bardzo drogie. Konkurencją są cyrkonie, które do złudzenia przypominają naturalny kamień. Natomiast jeżeli przyszła wybranka lubi czerwień, warto zastanowić się nad zakupem pierścionka zaręczynowego z rubinem, który charakteryzuje się niezwykle głęboką, wręcz hipnotyzującą barwą. Panie, które lubują się w niebieskim, z pewnością ucieszą się z pierścionka z szafirem. Bardzo oryginalnym pomysłem są modele z akwamarynem, który kolorem przypomina turkusową wodę na rajskiej wyspie. Choć nie jest to szlachetny kamień, nie można odmówić mu uroku.
  • Coraz większą popularnością cieszą się modele z różnymi kamieniami. Szczególnie pięknie wygląda połączenie diamentu z szafirami. Główne białe oczko jest otoczone dwoma mniejszymi kamieniami koloru niebieskiego.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić? Dodatkowe porady

W pewnym sensie biżuteria kobiety odzwierciedla jej wnętrze, dlatego wybór pierścionka jest niezmiernie ważny i nie może być pochopny. Jaki pierścionek zaręczynowy kupić, aby nie zbankrutować? Zakup musi być zaplanowany. Warto z każdej pensji odkładać drobną kwotę na osobne konto. Wówczas po kilku miesiącach uzbiera się suma, która w części lub nawet w całości pokryje zakup pierścionka zaręczynowego. Takie rozplanowanie pozwala na lepszą kontrolę nad domowym budżetem. Należy również zadbać o opakowanie. Szczególnie ładnie wyglądają drewniane szkatułki lakierowane na ciemno, z jasną poduszką. Piękne pudełko niejednokrotnie bywa dziełem sztuki i przez długie lata będzie przypominać o tej wzniosłej chwili. Niezmiernie ważny jest także wybór miejsca. Nie może to być zatłoczony bulwar. W takiej chwili warto być sam na sam i stworzyć romantyczny nastrój, który dodatkowo upiększy ten moment.

Zobacz też:

Autor: Magdalena Gudowska