Trendy modowe

Anna Nurzyńska tworzy suknie dla współczesnych księżniczek. "Ma niezwykłą zdolność łączenia przeszłości z przyszłością"

Trendy modowe

Anna Nurzyńska tworzy suknie dla współczesnych księżniczek. Inspiracji szuka w strojach historycznych. Są to rekonstrukcje kreacji z różnych epok, ale z odrobiną inwencji twórczej autorki. Informacja o talencie Polki rozeszła się po całym świecie.

Tworzy suknie dla współczesnych księżniczek

Anna Nurzyńska jest projektantką i kostiumologiem. Rekonstruuje suknie z różnych epok. Inspiracji szuka w strojach historycznych, ale każdy kostium jest jej interpretacją. Pani Anna w środowisku znana jest od lat.

- Podjąłem decyzję, że chciałbym rekonstruować i kilka osób proponowało mi, że muszę koniecznie porozmawiać z Anną Nurzyńską, bo według nich jest jedną z najlepszych w Polsce. Później się okazało, że jest jedną z najlepszych w Europie - powiedział Paweł Małecki, wspólnik Nurzyńskiej.

Pani Anna szyła stroje do rekonstrukcji, aż w końcu usłyszał o niej cały świat i zamówienia posypały się z różnych stron. Projektantka szyje suknie na wielkie bale dla dyplomacji i artystów ze wszystkich kontynentów.

Seriale i filmy kreują modę

Anna Nurzyńska przyznaje, że moda na historyczne kreacje przychodzi razem z zainteresowaniem serialami i filmami.

- Zakładałam pracownię po wielkim sukcesie filmu "Maria Antonina" w reż. S. Copolli. To już trafiło bardzo do wyobraźni młodzieży i chyba wtedy spowodowało duże zainteresowanie rekonstrukcją - tłumaczy projektantka. - Teraz zmienił się trochę trend i bardziej popularny jest początek XIX wieku, być może za sprawą serialu "Bridgertonowie" - dodała.

Polską projektantkę doceniają artyści na całym świecie. Zamawiają kreacje inspirowane historią i wykorzystują je w swoich teledyskach.

- Ania ma niezwykłą zdolność łączenia przeszłości z przyszłością i to pasuje do sukni, które tworzy. To rzeczy haute couture zaprojektowane w przepiękny sposób - powiedziała Elle Lexxa, wokalistka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Miłość w czasach Tindera. Jak bezpiecznie randkować i znaleźć tego jedynego?

W Polsce czy za granicą - wiemy, gdzie taniej pojedziemy na wakacje. "Niektóre obiekty nawet o 50 procent podniosły ceny"

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. "Skala potrzeb nas zaskoczyła"

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Alicja Myśliwiec

Pozostałe wiadomości