Moda i Uroda

Tradycyjny czy zgodnie z trendami - jaki pierścionek wybrać?

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Apart

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Przyszły Pan Młody przy decyzji będzie zmagać się z kilkoma wątpliwościami. Od bardzo praktycznych - jak rozmiar palca wybranki, do trudniejszych - jak styl biżuterii, która przypadnie jej do gustu.

Tradycyjny pierścionek zaręczynowy

Pod tym hasłem widnieją znane wszystkim wzory. Zazwyczaj będzie to wąska obrączka z osadzonym, pojedynczym kamieniem na środku. To nadal najpopularniejszy wybór, spodoba się większości kobiet, ale jest także świetnym wyborem na lata. Wybierając klasykę nie ma obaw o zmianę trendów, dzięki swojej uniwersalności będzie pasować do większości biżuterii jaką kobieta będzie nosić w ciągu życia, a także łatwiej będzie dopasować do niego obrączkę ślubną. Wbrew pozorom ten ostatni element jest również bardzo istotny, czasami okazuje się, że wybrany pierścionek nijak nie pasuje do wzorów obrączek ślubnych.

Często się o tym zapomina, ale nawet tradycyjne pierścionki zaręczynowe bardzo różnią się między sobą. W ofercie sklepów jubilerskich otrzymamy modele z wysoko osadzonym kamieniem, diamentem w niedużej, wystającej koronie czy pełnej oprawie.

Apart

Jeśli zdecydujesz się na tradycyjny pierścionek zaręczynowy, proponujemy wybór pierścionka z białego złota z brylantem z osadzonym w tradycyjnej koronie lub model z z subtelnie podtrzymującymi kamień krapami pierścionek z białego złota z brylantem. Jeśli wolisz oprawę z żółtego złota, świetnie się sprawdzi pierścionek z żółtego złota z brylantem.

Obecnie często wykorzystywana jest również niewielka iluzja optyczna, kilka kamieni ułożonych jest wokół centralnie osadzonego diamentu w taki sposób, iż delikatnie nachodzą na siebie uzyskując efekt pojedynczego brylantu. Dzięki temu brylancja poszególnych diamentów potęguje blask pierścionka. Wiele kobiet ceni tę opcję za wprowadzenie nowoczesności do klasyki. Doskonałym wyborem będzie pierścionek z białego złota z brylantami lub pierścionka z żółtego i białego złota z diamentami

Nowoczesny pierścionek zaręczynowy

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe charakteryzuje smukła forma oraz nieoczywiste rozwiązania. Znajdziemy piękne pierścionki, łączące w sobie ponadczasową elegancję z innowacyjną konstrukcją. Takie propozycje często wiążą w sobie różne kolory złota: najczęściej będzie to łączenie białego z żółtym, ale nie tylko. W nowoczesnych pierścionkach zaręczynowych kamienie osadzone są w szynie co przedkłada się na wygodę w trakcie użytkowania.

Apart

Jeśli zdecydujesz się na wybór nowoczesnego pierścionka zaręczynowego, sugerujemy model z białego złota z nietypowo osadzonym brylantem.

Pierścionek z białego złota z brylantem

Zobacz też:

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości