Materiał promocyjny

Szkoła kosmetyczna - jaką wybrać, by zostać profesjonalnym technikiem usług kosmetycznych?

Lifting rzęs
Lifting rzęs
Źródło: fot. mat. prasowe
Corocznie zwiększa się zainteresowanie branżą kosmetyczną i kosmetologią jako dziedziną nauki. Intensywny rozwój branży beauty powoduje, że coraz częściej zainteresowania zawodowe młodych osób - zwłaszcza absolwentek szkół średnich i maturzystek - wiążą się z sektorem usług kosmetycznych. By świadczyć tego rodzaju usługi w sposób profesjonalny, warto zapoznać się z ofertami szkół kosmetycznych. W poniższym artykule podpowiadamy, jaką szkołę technika usług kosmetycznych wybrać, by zostać profesjonalnym specjalistą w zakresie kosmetyki i kosmetologii.

Kosmetologia jako branża prężnie rozwijająca się

Kosmetologia - zwana również kosmetyką lekarską - to obecnie jedna z najbardziej rozwijających się branż w sektorze usług beauty. Wpisuje się ona w problematykę zarówno higieny ogólnej, jak i tej służącej podnoszeniu estetyki i atrakcyjności swojego wyglądu zewnętrznego. Jako prężnie działająca i rozwijająca się branża przyciąga rzesze nowych pasjonatów zawodów związanych z tym obszarem działalności. Wśród osób zainteresowanych znaleźć można zarówno kosmetologów, kosmetyczki, makijażystki, wizażystki oraz techników usług kosmetycznych. 

Technik usług kosmetycznych jako kierunek w szkole policealnej

Ostatni z wyżej wymienionych tytułów zawodowych zdobyć można po ukończeniu wybranego kierunku w szkole policealnej. Technik usług kosmetycznych to profesja, którą zdobyć można w trakcie dwuletniej nauki w tego typu placówce edukacyjnej. Dzięki zdobytym kwalifikacjom absolwent tego kierunku jest specjalistą w dziedzinie pielęgnacji, stylizacji i wizażu, pomaga klientowi zadbać o jego indywidualny wizerunek, rozwiązuje jego problemy natury kosmetycznej czy dermatologicznej, a także wspiera go w walce z niedoskonałościami wyglądu zewnętrznego (np. z cellulitem, rozstępami, trądzikiem). Technik usług kosmetycznych wykonuje ponadto liczne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające - m.in. depilację ciała, manicure, pedicure i inne. 

Jaką szkołę kosmetyczną wybrać, by zostać profesjonalnym technikiem usług kosmetycznych?

Pierwszym krokiem do zostania profesjonalnym technikiem usług kosmetycznych jest zdobycie odpowiednich uprawnień do wykonywania tego zawodu. Technik usług kosmetycznych powinien ukończyć kształcenie w szkole policealnej na kierunku o tożsamej nazwie. Właściwie zorganizowana szkoła kosmetyczna tego typu przygotuje go do profesjonalnego przeprowadzania zabiegów kosmetycznych i kosmetologicznych w prywatnym gabinecie kosmetycznym bądź w klinikach kosmetologicznych. Pomyślnie zdane egzaminy zawodowe pozwalają absolwentowi kierunku technik usług kosmetycznych podjąć zatrudnienie również w takich miejscach jak: ośrodki SPA, gabinety odnowy biologicznej, salony urody, kliniki piękna, działy kosmetyczne w sklepach drogeryjnych itd. Wybierając więc szkołę kosmetyczną dla osób dorosłych, w której przyszły technik usług kosmetycznych miałby pozyskać odpowiednie przygotowanie do wykonywania swojego zawodu, warto wziąć pod uwagę:

  • wysoką jakość kształcenia,
    • wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, 
      • warunki lokalowe i wyposażenie sal ćwiczeniowych, 
        • perspektywy dalszego rozwoju (np. kursy i szkolenia dodatkowe), 
          • możliwości odbycia stażu i praktyk zawodowych,
            • dogodny dla siebie tryb kształcenia (dzienny, wieczorowy, zaoczny), 
              • lokalizację placówki i wygodny dojazd/transport na zajęcia, 
                • brak opłat za wpisowe, czesne oraz wyrobienie legitymacji,
                  • możliwość otrzymania legitymacji, na podstawie której można korzystać z licznych zniżek i rabatów uczniowskich (np. na bilet w komunikacji miejskiej, do kina czy teatru), 
                    • możliwości nawiązania relacji

                      Więcej o możliwościach pracy i kształcenia w zawodzie technika usług kosmetycznych dowiesz się na https://policealna.gowork.pl/kosmetologia-z-liftingiem-rzes .

                      Źródło zdjęcia głównego: fot. mat. prasowe

                      Materiał promocyjny
                      podziel się:

                      Pozostałe wiadomości