Moda i Uroda

Style i rodzaje pierścionków zaręczynowych

Moda i Uroda

Aktualizacja:
Fot. Apart

Black Friday już w piątek! Największe zakupowe święto zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Black Friday to nie tylko świetna okazja na tańsze zakupy, ale również szansa na dokonanie jednego z najważniejszych wyborów mężczyzny. Chodzi oczywiście o zakup pierścionka zaręczynowego. Który wybrać? Jak styl pierścionka będzie odpowiedni dla naszej wybranki?

Historia pierścionków zaręczynowych

Historia pierścionków rozpoczęła się w starożytnym Egipcie. Pierwsze pierścionki odbiegały znacząco od tych współczesnych, bowiem wykonane były z drutu. Dopiero później do tworzenia pierścionków zaręczynowych zaczęto używać bardziej szlachetnych surowców, takich jak: złoto, brąz czy kość słoniowa. Natomiast w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były tylko dla osób, o wysokim statusie społecznym. Jeśli chodzi o tradycje chrześcijańską pierścionki, jako symbol zaręczyn zaczęły funkcjonować na przełomie XII i XIII wieku.

Więcej:

Jaki pierścionek wybrać?

Większość kobiet marzy o pięknym pierścionku z diamentami. Wie o tym każdy mężczyzna, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z pytań na jakie będzie sobie musiał odpowiedzieć wybierając „ten jedyny”.

Fot. Apart

Najważniejsze, aby pierścionek zaręczynowy odpowiadał charakterowi i osobowości kobiety, która będzie go nosiła. Mężczyzna przed podjęciem decyzji o zakupie danego pierścionka, powinien porządnie przyjrzeć się sposobowi ubierania przyszłej narzeczonej oraz noszonej przez nią biżuterii.

Rodzaje pierścionków zaręczynowych

Jednym z pierwszych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie mężczyzna wybierający pierścionek zaręczynowy jest to z jakiego kruszcu będzie on wykonany.

Najpopularniejsze to:

  • Złoto –najpopularniejszy rodzaj kruszcu. Tradycyjne, znane od pokoleń pierścionki zaręczynowe wykonane są z żółtego złota. Jednak od kilku lat dość dużym powodzeniem ciszą się również pierścionki ze złota białego, które jest stopem złota z cynkiem, niklem, czasem srebrem.
  • Platyna - metal bardzo rzadko występujący w naturze, z tego powody jest również droższy od złota.

Fot. Apart

Pierścionek zaręczynowy: jaki kamień?

Do wyboru mamy wiele kamieni szlachetnych, jednak najczęściej wybieranymi są:

Diament –najcenniejszy, najtwardszy i najbardziej pożądany kamień szlachetny. Jest synonimem trwałości narzeczeństwa i małżeństwa. Najbardziej popularny jest szlif okrągły diamentu, zwany popularnie brylantem.

Szmaragd – słynący z pięknej zieleni, szmaragd jest symbolem siły i witalności

Rubin –czerwony kamień będący symbolem miłości i odwagi

Szafir – ten „niebiański” kamień jest oznaką nieśmiertelności i czystości oraz mocnego, partnerskiego związku.

Ponadto, mamy jeszcze do wyboru:

  • Topaz
  • Ametyst
  • Cytryn
  • Granat
  • Turkus
  • Opal
  • Koral

Wybór pierścionka zaręczynowego może okazać się trudnym zadaniem, bo przecież każdy mężczyzna marzy o tym, aby trafić w gust swojej partnerki. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy to jedynie symbol czegoś znacznie ważniejszego-naszych uczuć.

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości