Moda i Uroda

Skórzane paski męskie: wąskie, standardowe czy z ozdobną klamrą?

Moda i Uroda

Skórzane paski męskie

Mimo tego, że moda męska stała się bardzo różnorodna i oryginalna w ostatnim dziesięcioleciu, niektórzy mężczyźni wciąż traktują paski do spodni czysto funkcjonalnie. A przecież męski pasek do spodni, wykonany z wysokogatunkowej skóry, nie służy wyłącznie podtrzymywaniu dolnej części garderoby na odpowiedniej wysokości. Skóra to niezwykle estetyczny materiał, więc wykonany z niej pasek może być ukoronowaniem całej stylizacji. Jakie paski ze skóry wybierać i z jakimi ubraniami je komponować?

Odzież formalna a skórzane paski do spodni męskie

Paski skórzane męskie (świetne modele dostępne są pod tym adresem: https://messimo.pl/meskie-paski) są bardzo uniwersalnymi akcesoriami. Oznacza to, że dobrze komponują się z bardzo wieloma rodzajami ubrań czy obuwia. Duże możliwości kompozycyjne nie są jednak tożsame z pełną dowolnością. Tyczy się to przede wszystkim stylizacji wysoce eleganckich, formalnych czy biznesowych.

Tego typu stylizacje wyglądają dobrze o tyle, o ile skóra, z której został wykonany pasek, jest naturalna. Garnitur, zwłaszcza elegancki, nie czuje się dobrze w obecności skór ekologicznych. Warto więc wybierać skórzane paski do spodni (męskie) od garnituru, aby nie łamać wysokiego stylu eleganckiego stroju.

Pasek do garnituru powinien mieć standardową szerokość i jedną barwę. Czego nie powinien mieć? Zdobień w postaci wielkich klamer, perforacji, wytłoczeń i innych zbędnych dodatków. Standardowa mosiężna klamra w kształcie prostokąta, licowa, odporna na zużycie i działanie czasu skóra w kolorze czarnym, brązowym lub jasnobrązowym (koniakowym) – oto świetny wybór do formalnych stylizacji!

Swoboda: paski męskie skórzane w casualowych stylizacjach

Piękne, eleganckie paski z naturalnej skóry to z całą pewnością doskonałe dopełnienie eleganckiego stroju. Jednak mężczyzna zastanawiający się nad swobodną stylizacją może pozwolić sobie na zdecydowanie szerszy wybór skórzanych pasków.

Mężczyźni preferujący jeansowe spodnie i flanelowe koszule z pewnością zainteresują się paskami ze skóry utrzymanymi w stylu rustykalnym. Paski tego typu mają często niejednolitą barwę, szorstką powierzchnię pełną celowo umieszczonych przebarwień czy niedoskonałości, liczne zdobienia w postaci wspomnianych wcześniej wytłoczeń i perforacji, których były pozbawione paski o bardziej formalnym charakterze.

To oczywiście nie wszystko, bo paski uwolnione od formalnych wymagań przybierają często bardzo fantazyjne formy. Noszą je głównie mężczyźni łaknący nutki ekstrawagancji w swoich strojach. Paski skórzane męskie są wytwarzane również poprzez splatanie ze sobą mniejszych pasm skóry, które następnie tworzą cały pasek. Gęsto pleciony przypomina swoim wyglądem wężową skórę – niezwykle egzotyczny detal, który z pewnością zwróci na siebie uwagę.

Słowo o klamrach i szerokości pasków męskich skórzanych

Piękny garnitur i pasek z szeroką klamrą nie powinny chodzić ze sobą w parze. Klasyczna trójkątna klamerka wykonana z mosiądzu w standardowym rozmiarze – oto właściwy wybór w tym przypadku. Co z innymi? Kiedy można pozwolić sobie na dużą klamrę? Co z szerokością paska?

Kwestię klamer można potraktować naprawdę swobodnie w przypadku mniej formalnego ubioru. Nie każdy mężczyzna lubi standardowe klamerki. Ostatnie lata to wielki powrót dużych klamer z najprzeróżniejszymi motywami – od drwalowych, przez animalne, na mitologicznych kończąc. Niektóre z nich to prawdziwe arcydzieła, warto jednak zachować umiar i nie kupować niesamowicie szerokiego paska z ogromną klamrą. Może to wyglądać niekorzystnie, a w przypadku szczupłych mężczyzn nawet śmiesznie.

Nie można też zapominać o szerokości paska. Paski do spodni (męskie) od garnituru nie powinny być szersze niż trzy i pół centymetra. Szlufki w spodniach garniturowych mają zazwyczaj trzy centymetry, więc szerszy pasek po prostu by się w nich nie zmieścił. Podobnie bywa z jeansami, ale tutaj wszystko zależy od konkretnego modelu. Spodnie ze szlufkami szerokimi na więcej niż trzy centymetry będą dobrze wyglądać z paskiem o szerokości wynoszącej nawet cztery i pół centymetra.

Paski do świetne akcesoria i każdy elegancki mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden w swojej garderobie. Wskazówki zawarte w tym artykule pozwolą lepiej dobrać skórzany pasek i tworzyć udane stylizacje, w których będzie obecny!