Porady stylistki

Stroje kąpielowe ciążowe – jak wybrać najlepszy model?

Porady stylistki

Ciążowe stroje kąpielowe są potrzebne przyszłej mamie, tak samo, jak każda inna część garderoby. Pływalnie to świetny relaks dla ciężarnej i sposób na zachowanie dobrej formy, z kolei wakacyjne plażowanie to w odpowiednich warunkach doskonały sposób na uzupełnienie braków witaminy D. Aby kobieta w tym czasie czuła się komfortowo i naprawdę odpoczęła, warto, by wcześniej wybrała dla siebie odpowiedni ciążowy strój kąpielowy. Jak to zrobić?

Strój kąpielowy dla ciężarnych

Strój kąpielowy ciążowy powinien być nie tylko wygodny, łatwy do założenia i zdjęcia, lecz także powinien zapewniać kobiecie komfort bycia odsłoniętą w takim stopniu, na jaki jest ona gotowa. Nie powinien ani zbytnio odsłaniać brzuszka, jeśli kobieta tego nie chce, ani też go specjalnie nie ukrywać, jeśli kobieta jest gotowa się nim pochwalić. Wszystko zależy od jej samopoczucia, formy, stanu ciąży i zdrowia.

  Na kobietę w ciąży dobry wpływ ma nie tylko wakacyjny relaks, szum fal czy wodne kąpiele. Chodzi także o dobroczynne działanie słońca, które zamienia ludzki organizm w fabrykę witaminy D. Zbyt intensywna przygoda ze słońcem może być jednak dla ciężarnej niebezpieczna. Dlatego też sam wybór stroju ciążowego kąpielowego ma tutaj duże znaczenie.

  Stroje kąpielowe ciążowe – jaki model na wczesny etap ciąży?

  Stroje kąpielowe, które najlepiej sprawdzają się na wczesnych etapach ciąży, to przede wszystkim te jednoczęściowe. Chronią one brzuch kobiety przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i dzięki temu zapewniają przyszłej mamie i maleństwu niezbędne bezpieczeństwo. Niestety nie każdy strój jednoczęściowy będzie dla ciężarnej równie dobry. Oto kilka rad:

  • warto unikać stroju z dodatkowymi wycięciami oraz ażurowymi wstawkami na brzuchu
  • warto postawić na model z większą ilością materiału na brzuchu, dzięki temu unikamy ryzyka, że strój zacznie zbyt mocno opinać i uwierać,
  • dobrze sprawdzą się stroje z szerokimi ramiączkami i usztywnieniem na biuście,

  Ciążowe stroje kąpielowe – co z bikini?

  Stroje ciążowe kąpielowe nie muszą zakrywać ciężarnej od stóp do głów, natomiast w dużym stopniu powinny chronić ciążowy brzuszek przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Każda kobieta wie, że zbyt intensywna i długa ekspozycja na słońce grozi udarem słonecznym, oparzeniami, stanami zapalnymi skóry. Natomiast zbyt długie wystawianie na słońce ciążowego brzucha może prowadzić na nagrzania wód płodowych. Również i dziecko odczuwa więc rosnącą temperaturę, to z kolei może prowadzić do skurczów macicy i wystąpienia krwawienia. To właśnie ze względu na to ryzyko bikini nie jest polecane dla kobiet w ciąży. Nie ma to nic wspólnego z brakiem lub eksponowaniem ciążowego brzucha na plaży. Rezygnacja z bikini na rzecz innego ciążowego stroju kąpielowego to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa przyszłej mamy i samej ciąży.

  Ciążowy strój kąpielowy – tankini

  Ciążowe stroje kąpielowe to zestaw bardzo różnorodnych modeli, zdecydowanym faworytem przyszłych mam jest natomiast tankini. Ciężarne wybierają ten strój przede wszystkim ze względu na bezproblematyczne jego wkładanie i zakładanie, a także odpowiednie okrycie ciążowego brzucha. Strój krojem bardziej przypomina bikini, a wkłada się go zdecydowanie łatwiej niż strój jednoczęściowy, szczególnie w zaawansowanej ciąży.

  Tankini to strój polecany przede wszystkim na późniejsze etapy ciąży. Luźna góra eksponuje biust, podkreśla brzuch, ale go nie opinia ani nie uciska. Tankini dostępne jest zarówno w wersji z ramiączkami, jak i bez nich. Przy zaawansowanej ciąży strój jednoczęściowy może brzydko się naciągać, obcierać ciało, zbytnio je opinać, wywołując u przyszłej mamy dyskomfort.

  Ciążowe stroje kąpielowe – komfort przede wszystkim

  Stroje kąpielowe ciążowe trzeba wybierać przede wszystkim w oparciu o rozpoznanie własnych potrzeb i oczekiwań. Kolorystyka, wzornictwo, dodatki – to kwestia indywidualnego wyboru. Producenci strojów oferują tutaj bardzo bogatą kolekcję wzorów, fasonów i modeli. Warto również dobierać strój do planowanej aktywności. Inaczej będzie prezentował się bowiem kąpielowy strój ciążowy przeznaczony głównie do leżenia na plaży i krótkich kąpieli, a inaczej ten, w którym przyszła mama będzie wykonywała ćwiczenia aerobowe.

  Stroje ciążowe kąpielowe – gdzie kupić?

  Ciążowe stroje kąpielowe oferują zarówno producenci specjalizujący się w tworzeniu kolekcji ubrań dla przyszłych mam, jak również producenci bielizny i strojów kąpielowych. Jeśli przyszła mama już przed ciążą miała spory biust i nosiła biustonosze wyspecjalizowanej w takiej bieliźnie firmy, to warto sprawdzić, czy nie posiada ona również oferty dla ciężarnych. Trzeba też pamiętać, że strój kąpielowy to nie tylko ochrona brzucha, ale odpowiednie okrycie i ułożenie biustu. Warto zadbać, aby przyszła mama również pod tym względem czuła się komfortowo.

  Ciążowe stroje kąpielowe - najmodniejsze wzory na lato 2021

  Sklepy oferują ciężarnym paniom szeroki wybór garderoby plażowej. W tym roku modne stały się m.in. jednoczęściowe stroje w stylu marynarskim - w biało-niebieskie pasy, a także kostiumy w kolorze bieli, soczystej pomarańczy oraz printów kwiatowych. Dla odważniejszych polecamy także strój z dodatkiem brokatu, który pod wpływem promieni słonecznych będzie się mienił na różne kolory.

  Jak zredukować stres i niepokój w ciąży? Zobacz wideo:

  Zobacz także:

  Agnieszka Włodarczyk urodziła. Szczęśliwa mama zdradziła płeć i imię swojej pociechy

  Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka, nie tylko na wakacjach? "Im wcześniej zaczniemy uczyć dziecko zasad, tym lepiej"

  Pończochy do porodu. Na czym polega ich dobroczynne działanie?

  Autor: Nastazja Bloch

  Źródło zdjęcia głównego: E+

  Pozostałe wiadomości