Porady stylistki

Dlaczego nie powinno się nosić rajstop pod dżinsami?

Porady stylistki

Aktualizacja:
iStockphotoAksakalko/Getty Images

Od ostatnich kilku dni pogoda w Polsce nas nie rozpieszcza. Siarczyste mrozy skłaniają nawet i najbardziej opornych do tego, by ubierać się "na cebulkę". Okazuje się jednak, że nie zawsze więcej warstw odzieży przekłada się na więcej ciepła. Zimowy klasyk, czyli noszenie rajstop pod spodniami wcale nie jest dobrym pomysłem.

Dlaczego nie należy nosić rajstop pod dżinsami?

"Więcej" nie oznacza "lepiej". Jeśli myślisz, że kolejna warstwa odzieży w postaci rajstop skutecznie ochroni Cię przed kilkunastostopniowym mrozem, jesteś w błędzie. Zwłaszcza, jeśli pod dżinsy zakładasz rajstopy z włókien syntetycznych. Większość par wytwarza się przecież z nylonu lub elastanu. O ile noszone do spódnic czy sukienek dają poczucie ciepła (a im wyższa wartość "den", tym skuteczniejsza ochrona), o tyle w przypadku dżinsów nie sprawdzają się w ogóle. Wprost przeciwnie, syntetyczne rajstopy noszone pod spodniami dają efekt odwrotny od zamierzonego.

Marzniesz, nosząc rajstopy pod dżinsami? Oto powód

Rajstopy nie pozwalają "pracować" ciepłemu powietrzu, które wytwarza się pomiędzy Twoją skórą a dżinsami. Są dla niego naturalną blokadą. Ciepło nie może zatem dotrzeć do Twojego ciała, a Ty - marzniesz.

Rajstopy syntetyczne zostawmy lepiej do spódnic i sukienek. Pod spodnie wybieraj te z wełny lub wkładaj ciepłe skarpety. Nie jest to może szykowne rozwiązanie, ale na pewno zapewni Ci poczucie ciepła. Zastanów się też nad noszeniem dżinsu - to materiał, który łatwo marznie i niezbyt skutecznie radzi sobie z niskimi temperaturami.

Zobacz wideo: Jak dopasować dżinsy do sylwetki?

Zobacz też:

Jak prać wełnę, aby jej nie zniszczyć? Jak uprać wełniany sweter lub płaszcz?

Zimą rajstopy są podstawą garderoby. Co zrobić, by służyły nam jak najdłużej?

Jak bezpiecznie uprać kurtkę puchową – sprawdzone sposoby

Autor: Ola Lipecka

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości