Porady stylistki

Chomikowanie ubrań, czyli niezwykłe wspomnienia na dnie szafy. "Jesteśmy przywiązani do naszych rzeczy"

Porady stylistki

Aktualizacja:

Niegdyś problemem w polskich domach był niedobór różnych produktów. Obecnie tych przedmiotów często jest zbyt dużo. Coraz więcej ludzi boryka się ze zbieractwem. Choć spotyka to głównie starsze osoby, okazuje się że sporo kobiet w różnym wieku ma ten sam problem ze swoimi ubraniami.

Kolekcjonowanie ubrań

Każda kobieta ma w szafach ubrania, które trafiły tam w liceum czy na studiach i nieustannie czekają na odpowiednią okazję. Problem w tym, że lata mijają, a okazja nie nadchodzi. Płeć piękna bardziej przywiązuje się do przedmiotów, ponieważ przez swoje wspomnienia nadaje im szczególnego znaczenia .

- Nie ukrywam - nie spotkałam jeszcze w swojej karierze garderoby, w której by coś nie zostało "schomikowane". Jesteśmy przywiązani do naszych rzeczy. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak one już są wiekowe . (...) Klientki mówią - no to jest tak sprzed 5, 6 lat. Potem się okazuje, po dłuższej rozmowie, że jednak 15, 16. (...) Często kobiety zostawiają sobie sukienki na dowód mniejszego rozmiaru. Ja powtarzam, że lepiej zachować zdjęcie - wtedy mniej przestrzeni zajmujemy - mówiła w Dzień Dobry TVN stylistka Ela Lepianka.

Problem chomikowania

Często jest tak, że nadmiar rzeczy zagraca mieszkanie, schowek czy piwnicę, a przez to sprawia problem każdemu z domowników. Należy jednak zdać sobie sprawę, że mimo bolesności wspomnień, trzeba raz na jakiś czas robić porządek .

- Chomikowanie to bardzo powszechne zjawisko pośród moich klientów. Zazwyczaj, gdy wpadam na przeglądy szaf, to tam to widzę. (...) Klienci zazwyczaj chodzą w 20 proc. swojej garderoby . (...) W pewnym momencie warto jest sobie zdać z tego sprawę, jak chcemy wyglądać - czy chcemy dalej wyglądać jak z tych lat bardziej dziecięcych i dziewczęcych czy już chcemy wyjść na zupełnie inny poziom - tłumaczyła stylistka Marta Pożarlik.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości