Porady stylistki

Podkoszulki męskie – który najlepszy?

Porady stylistki

Aktualizacja:
Mężczyzna w białej bieliźnie
iStockphotoSanneBerg / Getty Images

Podkoszulki męskie to jeden z podstawowych elementów stroju każdego mężczyzny. Panowie wykorzystują je jako samodzielne elementy stylizacji, a także dodatkową warstwę zapewniającą ciepło. Wkładają je pod koszulę i bluzy. Podkoszulki męskie na ramiączkach spotkać można nie tylko na wakacyjnych plażach, ale i w miejskich siłowniach.

Podkoszulek męski to niezwykle ważny element męskiej garderoby. Co istotne, niektóre koszulki mają symboliczne znaczenie i nawet mocno zniszczone zajmują nienaruszalną pozycję w szafie. Męskie podkoszulki symbolizują wolność, wygodę, komfort i niezależność. Z pewnością to jeden z powodów, dla których mężczyźni tak bardzo je lubią.

Podkoszulek męski – postawa sportowych stylizacji

Podkoszulki męskie z długim rękawem, z krótki, na ramiączkach – wszystkie one niezaprzeczalnie stanowią jeden z podstawowych elementów sportowych stylizacji. Zestawia się je najczęściej z jeansami lub dresowymi spodniami. Bardziej odważni panowie łączą je ze spodniami o obniżonym kroku lub – zupełnie odwrotnie – ze spodniami materiałowymi. Ogromną zaletą jest ich wygoda i komfort noszenia. Najbardziej polecane są oczywiście podkoszulki męskie bawełniane . Materiał, z którego są wykonane, pozwala ciału oddychać, dzięki czemu nawet po aktywnym i dynamicznym dniu mężczyzna może się w nich nadal czuć komfortowo. Nawet ciepłe podkoszulki męskie wykonane z bawełny pozwalają na zachowanie higieny przez cały dzień.

Męskie podkoszulki – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Podkoszulki męskie z nadrukiem to jedne z najbardziej popularnych wśród mężczyzn modeli t-shirtów. Ciekawy nadruk sprawia, że mogą one stanowić samodzielną górę od stylizacji, która nie potrzebuje dodatkowego uzupełnienia. Ciekawy nadruk i jego ewentualne komponowanie się z pozostałymi ubraniami w szafie mężczyzny to tylko jeden z elementów oceny danego modelu. Kolorystyka to drugi ważny temat. Biały podkoszulek męski to oczywiście podstawa. Jego naturalnym uzupełnieniem będą czerń, granat, khaki. Warto jednak eksperymentować także z innymi kolorami, np. zielenią, brązem, kolorem pomarańczowym. Wszystko zależy od karnacji, koloru włosów, sylwetki.

Podkoszulki męskie – z nadrukiem czy printem?

Podkoszulki bawełniane męskie gładkie nadają się pod każde ubranie. W przypadku koszulek z printem mówimy jednak o ubraniach typu street art, których raczej nie łączy się z innym typem ubrań. Tak naprawdę t-shirt z printem uzupełnić można jedynie klasyczną bluzą street art. Inne jest jednak przeznaczenie tych ubrań. Mają one przede wszystkim wyrażać osobowość i wyjątkowość osoby, która je nosi. Trudno za takie ubranie uważać zwykłe podkoszulki męskie bez rękawów . Podkoszulek męski z siateczki to równie designerski wybór, który ma już odpowiadać konkretnemu stylowi ubioru.

Bielizna męska – podkoszulki i typy dekoltów

Podkoszulki męskie z krótkim rękawem najczęściej występują w dwóch wersjach. Jeden to klasyczny okrągły dekolt, drugi to V-neck. Pierwszy tym dekoltu uważany jest za bardziej klasyczny. Dobrze sprawdza się w przypadku bardzo szczupłych mężczyzn. Z kolei czarny podkoszulek męski z dekoltem w literę V optycznie wysmukla sylwetkę i twarz. Polecany jest dobrze zbudowanym mężczyznom. Niektórzy panowie wybierają go ze względu na lekkie odsłonięcie ciała, jakie umożliwia. Podkoszulki na ramiączkach, męskie t-shirty lub cienkie bluzy – niezależnie od rodzaju dekoltu – powinny być dobrze dobrane do sylwetki. Nie powinny być ani za ciasne, ani za luźne. Warto więc, aby panowie przekonali się do wcześniejszego mierzenia wybranych wstępnie modeli.

Białe podkoszulki męskie – schowane pod ubraniem

Podkoszulek męski na ramiączkach najczęściej spełnia funkcję odzieży blisko ciała, na którą nakłada się właściwe ubranie. Taką rolę spełnia on szczególnie zimą, kiedy męska koszula nie jest w stanie zagwarantować właścicielowi odpowiedniej temperatury ciała. W takich sytuacjach warto zwrócić uwagę na podkoszulek męski cielisty . Nawet latem, przy bardzo cienkich materiałach, przydaje się on jako dodatkowe okrycie. Warto bowiem pamiętać, że męskie sutki przebijające spod biurowej koszuli są tak samo nieakceptowalne w klasycznym office-look, jak u kobiety przebijający przez bluzkę biustonosz.

Rolę bielizny mogą spełniać zarówno białe podkoszulki męskie, jak i podkoszulek męski z długim rękawem. Przydadzą się również podkoszulki bawełniane męskie z długim rękawem .

Podkoszulki męskie białe – na sportowo

Podkoszulek męski biały bardzo często jest przez panów wykorzystywany jako ubranie sportowe. To właśnie w zwykłych, tradycyjnych t-shirtach panowie biegają, chodzą na siłownię czy crossfit. Warto natomiast powiedzieć o typowo sportowych podkoszulkach męskich. W ofercie producentów ubrań sportowych coraz więcej pojawia się ubrań oraz bielizny dedykowanej mężczyznom amatorom lub pół-amatorom. W wyposażeniu na długi, jesienny bieg przydatne mogą okazać się podkoszulki męskie termiczne . Z kolei podczas zmagań na runmageddonie doskonale sprawdzają się podkoszulki termoaktywne . Męskie sporty często równają się ogromnym ilościom wylewanego potu i dobrze jest, gdy bielizna sportowa umie sobie z tym nadmiarem poradzić.

W ofercie niektórych producentów znaleźć można również podkoszulki wyszczuplające męskie.

Zobacz film: Bielizna wyszczuplająca dla panów

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości