Oto najlepsze płaszcze i kurtki na wiosnę. "Większość trendów w tym sezonie wyciągamy z naszych szaf"

Porady stylistki

Aktualizacja:

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. To najwyższy czas na przegląd odzieży wierzchniej. Pikowana kamizelka, trencz, parka, kurtka jeansowa czy typu shacket? O tym, co warto wybrać, w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Marta Pożarlik.

Modne rzeczy z szafy

W najbliższym sezonie w cenie będzie uniwersalność. Na topie będą takie okrycia wierzchnie, które dopasujemy zarówno do szerokich jeansów, dresów, sneakersów, jak i do kozaków.

- Większość trendów w tym sezonie wyciągamy z naszych szaf . (...) Każdy z nas tak naprawdę zna trencz, który jest szalenie modny w tym sezonie. (...) Mamy w tym sezonie mnóstwo wariacji na temat trencza - albo są przeskalowane ramiona, albo są jeansowe, albo są z zupełnie innego materiału - i to jest taka trochę innowacja - mówiła w Dzień Dobry TVN Marta Pożarlik.

To, co króluje tej wiosny, to rzeczy, które dobrze znamy, np. kurtka jeansowa czy koszulowa, typu shacket , która występuje w zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej.

- Ona była szalenie modna w tamtym sezonie i stąd ją znamy. Teraz są też różne wariacje na jej temat, bo mamy np. coś, co jest płaszczem, ale dalej wygląda, jak długa koszula. (...) Dlatego je tak pokochałyśmy, bo tak naprawdę one są bardzo streetwearowe . Założymy to do dresów, założymy to do jeansów. Nie oszukujmy się, teraz rzadko kiedy chodzimy w sukienkach. Teraz często mamy wszystko takie domowe - stwierdziła stylistka.

Najprostsze sposoby na stylowy wygląd

W najbliższym sezonie jeden wiodący trend będzie obowiązywał tak w kurtkach, jak i w płaszczach. Chodzi mianowicie o to, by zakładane odzienie było nieco przyduże.

- Jeżeli chcemy, żeby coś było bardziej stylowe, takie bardziej charakterne - kupmy w większym rozmiarze albo po prostu oversizowe . I ja myślę, że ten oversize tak naprawdę z nami zostanie - powiedziała Marta Pożarlik w naszym programie.

Dobrym rozwiązaniem jest również wyciąganie ubrań z szafy naszego chłopaka czy brata. Nada się wówczas nawet kurtka typu biker , czyli luźna forma ramoneski, która będzie idealna dla dziewczyn wolących styl rockowy.

- Facet inwestuje, a my nosimy - żartobliwie oceniła ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: