Jak dobrać biżuterię do świątecznych stylizacji? "Wszyscy jesteśmy spragnieni tego, żeby się w końcu wystroić"

Porady stylistki


Święta już za półtora tygodnia. W związku z tym coraz więcej ludzi myśli nie tylko o prezentach pod choinkę dla bliskich, ale także własnych bożonarodzeniowych stylizacjach. Co na siebie założyć, by prezentować się z klasą, podpowiedziała stylistka Marta Pożarlik.

Podstawa świątecznych stylizacji

Mimo panującej pandemii koronawirusa i braku możliwości spędzania Bożego Narodzenia w większym gronie, nie należy rezygnować ze świątecznego wizerunku. Co roku bowiem nie tylko ozdoby wprowadzają nas w niezwykły klimat, ale także szykowne stylizacje. Dlaczego tym razem miałoby być inaczej? Boże Narodzenie to w końcu wyjątkowy czas, podczas którego równie wyjątkowo powinniśmy się poczuć. Jak zatem się ubrać?

- Elegancko. Ja stawiam na elegancję - zdradziła w Dzień Dobry TVN Marta Pożarlik.

Kierując się tą najważniejszą zasadą, przygotowała kilka przykładowych stylizacji, by pokazać różne alternatywy. Jedną z nich była idealna na święta czerwona sukienka o długości midi z wycięciem w kształcie litery V. Odcięcie pod biustem podkreśla talię, natomiast dekolt wysmukla i wydłuża optycznie szyję. Stylistka podpowiedziała, że ten look idealnie uzupełnia naszyjnik z kamieniami .

- Zdecydowałam się na srebro, ponieważ na co dzień kobiety noszą złoto, a chciałam pokazać coś zupełnie innego - zdradziła Marta.

Następnie zwróciła uwagę na przygotowaną stylizację dla mężczyzny. Stylistka do marynarki i eleganckich spodni dobrała golf w kontrastowym kolorze. Założyła także na jedną rękę zegarek, natomiast na drugą - skórzane bransoletki.

- Chciałam pokazać, że mężczyźni również mogą mieć fajną biżuterię i mogą dobrze w tej biżuterii wyglądać - mówiła Marta Pożarlik.

Przy okazji prezentowania zestawów dla najmłodszych, wyznała, że jak sama była mała, lubiła looki "na bogato", czyli z dużą ilością biżuterii. Do dziś wiele dziewczynek podziela jej upodobania sprzed lat. Ekspertka podpowiedziała więc, że pociechom można założyć równocześnie kolczyki, wisiorek oraz broszkę, a na pewno będą szczęśliwe. Idealnym pomysłem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców będą również zegarki.

Biżuteria jako prezent pod choinkę

Mateusz Hładki podczas programu wypatrzył wśród wystawionej biżuterii sygnety. Chciał wiedzieć, czy będą one dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny. Marta Pożarlik rozwiała jego wątpliwości. Stwierdziła: "Wtedy, jeżeli mężczyzna lubi biżuterię" i dodała, co wybrać, gdy jest inaczej.

- Jeżeli mężczyźni dopiero zaczynają swoją przygodę z biżuterią (...) to jak my kobiety chcemy coś im przemycić, warto wybrać bransoletkę męską . To będzie wyglądało fajnie, stylowo. Panowie nie bójcie się łączyć bransoletki z zegarkiem - apelowała stylistka.

Jeżeli nie stać nas na drogie prezenty, doskonałą alternatywą będą elementy pozłacane. Dla kobiety wybieramy takie rodzaje, które są w jej stylu - jeżeli lubi dużą biżuterię, wybieramy te masywniejsze egzemplarze, z kolei jeśli preferuje delikatne uzupełnienie stylizacji, świetne będą drobne bransoletki.

A jak się ubrać do wigilijnego stołu - stawiać na delikatne czy zdobne dodatki?

- Zazwyczaj, jak były takie "normalne" święta powiedziałabym - delikatniej. Ale teraz (...) wszyscy jesteśmy spragnieni tego, żeby się w końcu wystroić, więc wystrójmy się i niech będzie "na bogato", naprawdę. Niech się błyszczy! - powiedziała Marta Pożarlik.

Z kolei Mateusz Hładki podsumował: "Biżuteria, bez względu na porę roku i czas, to jest zawsze dobra inwestycja".

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: