Porady stylistki

Majtki koronkowe – najlepsze modele

Porady stylistki

Aktualizacja:
Moment RFPeter Zelei / Getty Images

Majtki koronkowe to szczególny typ bielizny. Większość kobiet nie nosi ich na co dzień, choć zdarzają się fanki tego rodzaju majtek, dla których to ulubiony model bielizny. Niezależnie od tego, czy majtki koronkowe noszone są od święta czy na co dzień, dają one kobiecie niezwykłe poczuci zmysłowości i piękna. Wiele kobiet przyznaje, że bielizna w bardzo dużym stopniu ma wpływ na ich pewność siebie, samopoczucie, humor. Koronkowe majtki to z pewnością bielizna, która może wprowadzić w zmysłowy stan.

Majtki damskie koronkowe występują tak naprawdę we wszystkich typowych fasonach i modelach. Coraz częściej pojawiają się majtki z koronką i innymi dodatkami (cekinami, tasiemkami, haftami). Na co dzień spora część kobiet wybiera natomiast rozwiązanie pośrednie. Wygodę bielizny bawełnianej z dodatkiem zmysłowej koronki. Majtki damskie bawełniane z koronką znajdują się z pewnością w 99% kobiecych szaf.

Dlaczego kobiety tak kochają majtki w koronkę?

Majtki koronkowe damskie to obowiązkowy model bielizny, który każda kobieta ma w szafie. Niektóre panie mają ich więcej, niektóre mniej, natomiast każda z nich docenia charakter tej bielizny. Niezależnie od tego, czy mowa o koronkowych stringach czy w grę wchodzą klasyczne czerwone majtki koronkowe, każdej kobiecie dodają one pewności siebie. Mówi się sporo o tym, że bielizna w dużym stopniu oddaje charakter i samopoczucie kobiety. W równie dużym stopniu jest ona w stanie to samopoczucie „programować”. Kobiety często sięgają po koronkowe majtki damskie , aby poczuć się pewniej, poczuć tzw. girl power, podkreślić (często dla samej siebie) własną kobiecość. Nie chodzi wcale o epatowanie zmysłowością czy seksualnością. Terapeutyczne – jeśli można tak powiedzieć – działanie bielizny zasadza się na dopieszczeniu swojego ciała, podkreśleniu jego walorów i zmysłowości. Niejednokrotnie czarne koronkowe majtki zostają ukryte przed wzrokiem wszystkich pod oficjalnym, neutralnym, biurowym garniturem. Co nie zmienia jednak samopoczucia kobiety, która doskonale zdaje sobie sprawę, z tego co ma danego dnia na sobie.

Szorty, majtki, figi – koronkowe fasony i modele

Czarne majtki koronkowe to oczywiście najbardziej popularna wersja koronkowej bielizny. Oferta producentów jest jednak znacznie szersza. Warto wiedzieć, że do wyboru są między innymi:

· majtki koronkowe, czerwone , czarne, białe o klasycznym kroju fig z lekko podwyższoną górą i obniżonym dołem;

· majtki szorty damskie – koronkowe spodenki, wzorowane na kroju męskiej bielizny; o ile w wersji gładkiej mogą być uważane za zwykłą bieliznę, to koronkowe wykończenie zupełnie zmienia ich charakter;

· majtki damskie z koronki z podwyższonym stanem – wysokie majtki koronkowe pięknie modelują sylwetkę, podkreślają talię;

· hipstery z koronki – majtki zakrywające całe pośladki i biodra, o sportowym kroju przełamanym delikatnością koronki; przez wielu uważane za jeden z bardziej seksownych modeli bielizny;

· stringi koronkowe – pasują idealnie do bardzo obcisłych i dopasowanych ubrań.

Jak wybierać majtki koronkowe – czerwone, czarne czy białe?

Majtki koronkowe czerwone są bardzo charakterystycznym typem bielizny. Bardzo sensualnym i zmysłowym, z pewnością dodającym pewności siebie. Kobiety najczęściej wybierają jednak klasyczne majtki czarne. Koronkowe modele bielizny występują oczywiście w różnych wersjach kolorystycznych. Oprócz czerwieni i czerni pojawiają się: żółcie, turkusy, kolor bordo. Do łaski wracają również białe majtki koronkowe .

Majtki koronkowe czarne poleca się szczególnie kobietom o pełnych kształtach. Natomiast białe majtki, koronkowe w szczególności, dodają krągłości, więc powinny nosi je przede wszystkim bardzo szczupłe kobiety.

Męskie majtki koronkowe

Koronkowe majtki męskie również cieszą się rosnącą popularnością. Z pewnością nie jest to jednak tak duża skala, jak w przypadku kobiet. Męskie majtki koronkowe to najczęściej slipy i bokserki, choć na rynku pojawiają się również męskie koronkowe stringi. W większości przypadków tego typu bielizna przeznaczona jest – także zdaniem producentów – dla odważnych mężczyzn, niemyślących w kategoriach stereotypu męskie-niemęskie. Koronkowe majtki dla mężczyzn to jednak nadal nisza, z której korzysta niewielu. Bielizna taka często ma po prostu stanowić wstęp do zabawy, m.in. podczas wieczoru kawalerskiego.

Zobacz film: Bielizna na walentynki

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości