Porady stylistki

Majtki bambusowe – rewolucja w świecie bielizny

Porady stylistki

Aktualizacja:
Digital VisionJames Darell / Getty Images

Majtki bambusowe to propozycja dla wszystkich. Nie tylko dla tych, którzy stawiają na ekologię i możliwe ograniczenie wykorzystania produktów syntetycznych. Majtki z bambusa to bielizna, której sposób wykonania przekłada się na istotne właściwości antybakteryjne, termiczne, termoregulacyjne. Jeszcze do niedawna klienci stali przed wyborem bielizna bawełniana czy syntetyczna. Jak jest dzisiaj?

Bambusowe majtki z pozoru niczym się nie różnią od tych tradycyjnych. Między bielizną bawełnianą a syntetyczną różnice też nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Wyjątkowość materiału ujawnia się dopiero podczas noszenia. Majtki z bambusa to nie tylko inny poziom wygody, lecz także higieny. Dlaczego tak się dzieje?

Majtki bambusowe damskie – miękko i wygodnie

Majtki z włókna bambusowego są niezwykle komfortowe w noszeniu. Swoje właściwości zawdzięczają włóknom bambusowym, które można pod względem gładkości i miękkości porównać z jedwabiem czy kaszmirem. To tak, jakby człowiek nosił bieliznę wykonaną z najbardziej szlachetnych i delikatnych materiałów. Elastyczność włókien bambusowych sprawia, że majtki bambusowe, męskie i damskie, idealnie dopasowują się do ciała. Dopasowanie to nieporównywalne jest z żadnym innym typem bielizny. Najbliżej pod tym kątem sytuuje się bielizna bezszwowa, choć również i ona nie jest aż tak elastyczna jak ta bambusowa.

Termoregulacja a majtki z bambusa

Majtki bambusowe damskie są od trzech do czterech razy bardziej chłonne niż tradycyjna, bawełniana bielizna. Dzięki temu pozwalają zachować komfort nawet w sytuacjach, kiedy (szczególnie) kobiety zmagają się z problemami natury intymnej. Majtki bambusowe doskonale wchłaniają wilgoć, a co ważniejsze wyrównują różnicę temperatur. Nosząca je osoba przez cały dzień może czuć się świeżo i komfortowo. To również zasługa struktury włókna bambusowego, które wchłania pot, a następnie go odparowuje. Co ważne, bielizna nie powoduje wysuszania skóry. Majtki damskie z bambusa minimalizują więc ryzyko oparzeń, podrażnień czy infekcji skórnych.

Majtki bambusowe damskie i męskie – na bieżnię, w góry, na wakacje

Majtki bambusowe dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym, doskonale nadają się do noszenia podczas bardzo upalnych dni, a także podczas intensywnego uprawiania sportu. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, kobiety i mężczyźni wielokrotnie zmagają się z poczuciem dyskomfortu wynikającego ze zbyt intensywnego pocenia się ciała. W przypadku intymnych części ciała nie ma sposobu, aby pozbyć się tego zjawiska. Można natomiast wyposażyć się w bieliznę, która problem dosłownie „pochłonie”. Dzięki absorpcyjnym właściwościom bambusa można zapomnieć o pocie i cieszyć się podejmowaną aktywnością. Zamiast nerwowo oglądać się za siebie i zastanawiać, czy ubranie wierzchnie także zaczyna nosić ślady potu, można po prostu założyć bambusowe majtki i wyeliminować problem.

Majtki z włókna bambusowego – higiena przede wszystkim

Majtki z bambusa przejęły od rośliny bardzo cenną jej właściwość. Chodzi o tzw. „ bamboo kun ”, czyli składnik o właściwościach antybakteryjnych i antystatycznych. Dzięki nim roślina jest rzadko atakowana przez szkodniki i choroby, może być uprawiana bez użycia jakichkolwiek pestycydów. Bielizna przejmuje te właściwości, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej higieniczna, niż tradycyjne modele majtek. Właściwość ta przekłada się na jeszcze jedną, ogromnie istotną, zaletę bambusowych majtek, czyli zatrzymywanie zapachu . Nawet przy długotrwałym wysiłku, wysokich temperaturach, majtki męskie bambusowe są w stanie zatrzymać nawet 70% bakterii. Przekłada się to również na mniej intensywny zapach i większą higienę. Dla kobiet – szczególnie tych cierpiących na choroby związane z układem moczowym czy drogami rodnymi – to bardzo istotna cecha bielizny.

Bambusowe majtki – wygoda na co dzień

Majtki bambusowe są wygodne nie tylko ze względu na komfort ich noszenia, ale także na łatwość ich pielęgnacji. Jak każdą inną bieliznę, pierze się je w wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Nie trzeba ich prasować, specjalne suszyć czy czyścić chemicznie. Właściwie wszystkie te czynności są niepożądane, mogą bowiem naruszyć naturalną strukturę materiału i obniżyć jego właściwości.

Majtki z bambusa – ekologia przede wszystkim

Bambusowe majtki to również świadomy wybór na rzecz planety. Bambusy są uprawiane na specjalnych farmach. Nie ma więc mowy o wycinaniu tych, które mogłyby stać się pożywieniem dla zwierząt. Przy ich uprawie nie wykorzystuje się żadnych pestycydów. Ze względu na naturalną barierę ochronną rośliny (bamboo kun ) po prostu nie ma takiej potrzeby. Ponadto bambusy bardzo szybko odrastają (nawet 1 m dziennie), co sprawia, że produkcja z ich wykorzystaniem jest nie tylko opłacalna, lecz również nie wpływa na degradację ekosystemu. W końcu, produkty wykonane z włókien bambusowych są w 100% biodegradowalne.

Zobacz film: Tej bielizny nie widać

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości