Kąpielówki męskie – wybieramy bieliznę na basen

Porady stylistki

Aktualizacja:
Image SourceImage Source / Getty Images

Kąpielówki męskie występują w wielu modelach. Te dedykowane na basen rządzą się natomiast swoimi prawami. Nie wszystkie akcesoria, które sprawdzają się na plaży, również dobrze funkcjonują podczas pływania na basenie. Jak wybrać najlepsze męskie kąpielówki? Czy są takie, które pasują do każdego typu figury? Warto wybierać szorty kąpielowe? Męskie mankamenty sylwetki też da się ukryć?

Męski strój kąpielowy jest równie ważny jak damski. Wbrew pozorom mężczyźni przywiązują do niego całkiem sporo uwagi i nie wybierają pierwszego modelu, który zobaczą w sklepie. Podobnie jak kobiety, mężczyźni są czuli na punkcie mankamentów swojej urody i zależy im na tym, aby wybrać kąpielówki męskie, szorty albo slipy, w których będą się czuli swobodnie i komfortowo.

Jak wybrać spodenki kąpielowe? Męskie dylematy

Męski strój kąpielowy zmieniał się na przestrzeni lat. Jeszcze nie tak dawno był on obcisły, ale i bardzo długi. Nieakceptowalnym było, aby odsłaniał za wiele. Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Mężczyźni mają do wyboru szorty męskie, kąpielowe spodenki oraz bardziej profesjonalne spodenki do pływania.

Kwestia wygody i dobrej prezencji to nie jedyne aspekty, które wpływają na wybór męskich kąpielówek. Liczyć się trzeba również z regulaminem ośrodka sportowego, do którego uczęszcza się na basen. Nie każdy wie, że na basenie noszenie długich spodenek jest zakazane. Na całym obiekcie obowiązują krótkie stroje – tradycyjne męskie spodenki kąpielowe. To wynik obserwacji zachowań odwiedzających baseny, którzy pływali w tych samych rzeczach, w których przychodzili na basen. Aby zwiększyć poziom higieny, zarządcy obiektów zdecydowali się wprowadzić basenowy savoir-vivre.

Strój kąpielowy: męski punkt widzenia

Kąpielówki męskie na basen to jedno z najpopularniejszych wśród panów rozwiązań. Bermudy – tradycyjne długie spodenki męskie kąpielowe to jednak rozwiązanie zakazane na basenach.W grę wchodzą jedynie krótkie, skąpe kąpielówki. Męskie szorty to także dopuszczalny na basenie strój, podobnie jak slipy. Dozwolone są również oczywiście typowe spodenki pływackie . Kąpielówki męskie, długie spodenki spokojnie za to można założyć na plaży.

Slipy kąpielowe, męskie szorty, krótkie kąpielówki – tak w największym skrócie przedstawia się zakres basenowej mody dla panów. Kąpielówki męskie push-up to produkt skierowany głównie do młodych mężczyzn. Specjalne kąpielówki męskie z silikonową wkładką optycznie powiększają męskie narządy intymne, co dla wielu panów ma naprawdę duże znaczenie. Na tego typu rozwiązania rzadko jednak decydują się starsi mężczyźni, którzy wybierają raczej męskie szorty kąpielowe. Do pływania najlepiej sprawdzają się bokserki kąpielowe męskie , które dobrze przylegają do ciała, dzięki czemu zapewniają komfort podczas ruchu w wodzie.

Jak dobrać strój kąpielowy męski do sylwetki?

Kąpielówki męskie z wkładką dedykowane są tym panom, którzy czują się za mało atrakcyjni i męscy lub tych, którzy – wręcz przeciwnie – chcą dodatkowo podkreślić swoją sylwetkę, szczególnie w dolnych częściach ciała.

Panowie uwielbiają bermudy. Do ukrycia brzuszka idealnie nadają się właśnie takie kąpielówki męskie. Slipy z kolei odsłaniają dużo więcej, natomiast lepiej się w nich pływa, bo zdecydowanie ściślej przylegają do ciała.

Najbardziej dopasowane są sportowe kąpielówki na basen. Męskie modele pojawiają się zarówno w wersji krótkiej, jak i z dłuższymi nogawkami. Są jeszcze inne kąpielówki. Męskie stringi w wersji kąpielowej, niewiele osób je nosi, a basenowy savoir-vivre uznaje taką bieliznę do kąpieli za niepożądaną.

Z jakiego materiału powinny być wykonane majtki kąpielowe męskie?

Spodenki do kąpieli, męskie jak i damskie, powinny być wykonane przede wszystkim z materiałów szybkoschnących. Liczy się również ich elastyczność, dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie w tym celu materiałów syntetycznych.

Jakie kąpielówki na basen wybrać?

Kolorowe kąpielówki męskie to ciekawe rozwiązanie na basen. Natomiast większość panów wybiera neutralne kolory: czerń, szarość, granaty. Dużo ważniejsze jest jednak to, w jakim rozmiarze kupimy szorty do kąpieli. Męskie rozmiarówki mogą irytować, ponieważ producenci mimo oznaczania spodenek rozmiarami S, M, L, XL, XXL i XXXL, kompletnie ignorują uśrednione wymiary w talii dla poszczególnych modeli. W efekcie slipy kąpielowe męskie w rozmiarze M u jednego producenta będą za duże, a u drugiego za małe.

Kąpielówki męskie – spodenki, szorty czy bermudy – najlepiej za każdym razem przymierzyć lub sprawdzić tabele rozmiarów dla danego producenta.

Co wybierasz: kąpielówki, bokserki czy męskie szorty?

Krótkie szorty kąpielowe, męskie kąpielówki, slipy – ważne, aby były wygodne, dopasowane i wykonane z dobrych materiałów. Nie musi to jednak oznaczać, że muszą być one nudne. Śmieszne kąpielówki, męskie szorty w ciekawe wzory nie tylko zwracają uwagę, ale i pokazują, że ich właściciel ma do siebie spory dystans. A przecież w pływaniu i basenowym relaksie właśnie o to chodzi.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Image Source