Porady stylistki

Majtki chłopięce – slipy czy bokserki?

Porady stylistki

Aktualizacja:
Digital VisionJose Luis Pelaez Inc / Getty Images

Majtki chłopięce obejmują dwa podstawowe modele bielizny, analogiczne do ich wersji dla dorosłych. Mowa oczywiście o slipach i bokserkach. Wybór między tymi dwiema propozycjami przede wszystkim powinien należeć do samego dziecka. Rodzice powinni się zdać na wybór chłopca. Dorośli powinni natomiast zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są majtki dla chłopca i czy rzeczywiście pasują do jego sylwetki.

Majtki dla chłopców powinny spełniać kilka kryteriów. Kluczowa jest wygoda maluchów, ich komfort i oczywiście kwestie higieny. Jak wybrać te najlepsze?

Majtki chłopięce – slipy czy bokserki?

Majtki chłopięce przede wszystkim nie powinny krępować ruchów dziecka. Na drugi plan schodzi tutaj dyskusja tak istotna w świecie dorosłych mężczyzn, czy lepsze będą slipy, czy bokserki. W przypadku męskich majtek lekarze alarmują, że slipy mogą negatywnie wpływać na zdrowie. Chodzi o zbyt duży ucisk na męskie jądra i w efekcie podwyższoną ich temperaturę, która może prowadzić do chorób narządów płciowych, a w najgorszym wypadku do niepłodności. Czy gdy wybieramy majtki chłopięce , również musimy brać tę kwestię pod uwagę? W przypadku chłopów wchodzących w wiek dojrzewania i intensywnie się rozwijających być może. Jeśli chodzi jednak o maluchy, to wybór między slipkami a bokserkami nie ma większego znaczenia dla zdrowia dzieci. Ma natomiast, na co uwagę zwracają niektóre mamy, w przypadku problemów z utrzymaniem moczu. Jeśli rodzice zauważają takie problemy, powinni stawiać raczej na slipy.

Wyboru między slipami i bokserkami powinno dokonać samo dziecko . Ono najlepiej wie, która bielizna jest dla niego najwygodniejsza. Istnieje jeszcze trzecia możliwość – chłopięce szorty, które łączą dobre dopasowanie slipów z większą swobodą kroju bokserek.

Majtki dla chłopców – na co zwrócić uwagę?

Majtki chłopięce powinny być dopasowane do figury dziecka. Nie mogą być za ciasne. Długotrwały ucisk może wywoływać otarcia i podrażnienia skóry. Majtki dla chłopca nie mogą być również za luźne, bo będą się zwijać. Chodzi natomiast o to, aby aktywny malec w ogóle nie czuł swojej bielizny i nie zwracał na nią uwagi. Dzieci podejmują codziennie wiele aktywności ruchowych, a bielizna powinna być na tyle wygodna, aby nie trzeba było o niej w ogóle pamiętać.

Kolejnym kryterium wyboru jest oczywiście materiał. Analogicznie do majtek męskich, bielizna dla chłopca powinna być przewiewna, oddychająca i szybko wchłaniająca pot. Dziecko nie powinno się pocić w miejscach intymnych. Bielizna w trakcie ruchu powinna ten pot natychmiast wchłaniać, sama pozostając sucha. Odpowiedni dobór materiału podwyższa poziom higieny, tak ważny w przypadku dzieci, które nieustannie wręcz stykają się z milionem bakterii.

Jaka bielizna dla chłopców na chłodniejsze dni?

Majtki chłopięce na zimę powinny stanowić osobny komplet bielizny. Warto wybierać bieliznę wykonaną z materiałów termicznych lub wełny, choć tej drugiej dzieci często nie lubią. Część z nich nie lubi także sztucznych tkanin. Warto więc zwracać uwagę na preferencje dzieci, zamiast kupować majtki dla chłopca, które nieustannie będą go drażnić. Na rynku dostępne są również majtki dla chłopców z jedwabiu lub kaszmiru, w większości wypadków tak drogi zakup wydaje się jednak nieuzasadniony.

Majtki idealne – pamiętajmy o rozmiarze

Majtki dla chłopca powinny rosnąć razem z nim. To teoretycznie bardzo banalne stwierdzenie, często jednak rodzicom zdarza się przegapić ten moment, kiedy należy kupić synowi większy rozmiar bielizny . Pamiętajmy, że nie każde dziecko będzie komunikować, że majtki zrobiły się za ciasne. Dlatego też trzeba uważnie obserwować zmieniające się dziecko także pod tym kątem. Jest to szczególnie ważne, kiedy dziecko wchodzi w okres intensywnego wzrostu i tak szybko, jak trzeba mu wymieniać spodenki i koszulki, tak szybko trzeba również kupować nowe majtki. Najgorsze, co można zrobić, to pozwolić, aby dziecko chodziło w uwierającej go bieliźnie. W przypadku chłopców jest do szczególnie ważne. Za mała bielizna może bowiem prowadzić do deformacji penisa. Warto więc zakup kolejnych rozmiarów planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Tempo, w jakim rośnie dziecko, niejednokrotnie może zaskoczyć.

Kolorowe majtki dla chłopca

Majtki chłopięce nie muszą być tylko jasne lub ciemne. Mogą być bajecznie kolorowe, a na ich zewnętrznej stronie mogą się znaleźć aplikacje z ulubionymi bohaterami bajek. Obecnie producenci bielizny dla dzieci oferują w tym zakresie bardzo szeroki wybór. Rodzice, którzy wyposażą swojego syna z takie designerskie majtki chłopięce , mogą mieć pewność, że dziecko będzie zakładało bieliznę bez żadnego problemu.

Zobacz film: Męska bielizna modelująca sylwetkę

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

Pozostałe wiadomości