Porady stylistki

Jak uniknąć modowych błędów?

Porady stylistki

Aktualizacja:

Za duża marynarka, buty w tym samym kolorze co pasek. Nie wszystko, co jest modne, jest dobre dla naszej sylwetki. Jak żonglować trendami i nie popełniać błędów w modzie? O tym opowiada stylista Adam Chowański.

Jakie błędy w ubieraniu się najczęściej powtarzamy?

Mężczyźni wybierają zbyt duże marynarki. To jest najczęstszy błąd! Mężczyźni chyba lubią myśleć o sobie w kategoriach XXL, więc wybierają za duże marynarki, za duże spodnie, myśląc że to im doda ciała i tężyzny.

Nadmiar trendów. Lena jest ubrana bardzo modowo, tylko że postanowiliśmy założyć wszystko na raz, czyli: i białe botki, i sportowe spodnie z lampasami, i sweterek oversize. Nie przesadzajmy! Wystarczy wybrać jeden element taki wyrazisty i trochę nimi żonglować natomiast na pewno nie możemy doprowadzić do tego, że ubieramy się jak blogerka. Bo nie wszystko teraz to, co co modne jest po prostu fajne. r

Nadużywanie butów sportowych. Ja wiem, że tak jest wygodnie, że nie zawsze trzeba w tych szpilkach chodzić, natomiast przez to, że te spodnie są luźne i i ciężkie stajesz się mniejsza i niższa. Obcasy poprawiają sylwetkę, warto także w stylizacji podkreślić talię.

Niedopasowanie do sylwetki. Brakuje talii, biust nie wygląda tak jak powinien - trzeba podkreślić atuty sylwetki

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości