Porady stylistki

Jaki sweter wybrać na nadchodzącą jesień? Porady stylistki

Porady stylistki

Aktualizacja:

Jeszcze trwają ostatnie dni lata, ale już teraz możemy przygotować garderobę na kolejną porę roku. Mimo że każdy ma nadzieję, że jesień będzie piękna i łaskawa, to i tak niezbędne będą ciepłe swetry. Według stylistki Marty Pożarlik to najlepsza część garderoby. I to nie tylko damskiej! A jakie wybrać w tym sezonie?

Uniwersalność swetrów, czyli dlaczego je kochamy?

Choć jesień wydaje się smutną i burą porą roku, możemy jej nadać koloru swoimi stylizacjami. Przez chłodniejsze temperatury narzucimy na siebie więcej warstw ubrań, dzięki czemu naprawdę będziemy mogły zaszaleć z doborem barw czy faktur. Szczególną miłością o tej porze roku obdarzamy swetry. Pasują do spodni czy spódnicy, a nawet narzucone na sukienkę. Marta Pożarlik podczas wizyty w Dzień Dobry TVN powiedziała:

To jest fajny zamiennik bluzki, bo zazwyczaj, my kobiety, mamy problem: dobra, dół jakiś tam dobierzemy, ale co z górą? Jesienią czy zimą nie mamy takiego problemu, bo możemy po prostu zarzucić sobie sweter i będziemy wyglądały dobrze

Najlepsze swetry na jesień 2020

A czym kierować się przy wyborze swetra? Warto zwrócić uwagę, czy ma "nadmuchane" lub bufiaste rękawy, bo w najbliższych miesiącach będzie to w cenie. Ciekawą propozycją są również kardigany, lecz ważne by nie były nudne - interesującą wariacją są np. projekty z frędzlami w stylu hippie, bądź boho.

Istotny jest także skład - jeżeli sweter będzie wyprodukowany jedynie z wełny, będzie "gryzł". Natomiast, gdy znajdą się tam domieszki sztucznego materiału, będzie łatwiejszy w użytkowaniu. Jakie swetry będą modne tej jesieni?

W tym sezonie lubimy srebro, lubimy też czerń. (...) Zachęcam, żeby po swetry sięgać bardziej do polskich marek, niż do sieciówek, bo wiadomo, że ich składy są lepsze

- dodała stylistka.

Codzienne stylizacje 15 lat temu. Jak wyglądała moda lat 2000? Sprawdź:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości