Porady stylistki

Droga sukienka na jedną okazję. Kupić czy wypożyczyć?

Porady stylistki

Aktualizacja:

Czy kupowanie drogiej sukienki, którą założysz tylko raz, ma sens? Co jest alternatywą w przypadku wielkiego wyjścia? Czy koniecznie musisz wydawać setki złotych na jedną kreację, która przez następne lata będzie zalegać w twojej szafie? O problemie "sukienki na raz" rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  • Kupowanie drogiej sukienki na jedną okazję - czy to się opłaca?
  • Wypożyczalnie drogich sukienek. Kto z nich korzysta? Ile to kosztuje?
  • Wypożyczalnie sukien ślubnych

Zobacz też: Jaka sukienka na studniówkę? Te 3 fasony pasują na każdą sylwetkę

Studniówka, rocznica ślubu, sam ślub i wesele... To tylko kilka z okazji, na które decydujesz się kupić drogą sukienkę, choć wiesz że założysz ją tylko raz. Dlaczego decydujemy się na taki wydatek, choć oczywiste jest to, że nasza kreacja po jednorazowym wyjściu już nigdy nie zostanie założona przez nas ponownie? O tym problemie rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

Wypożyczalnie drogich sukienek. Kto z nich korzysta? Ile to kosztuje?

Coraz popularniejszą opcją zamiast kupowania sukienki jest ich wypożyczenie. Wypożyczalnie sukienek są dostępne nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach. Wypożyczalniom sukienek przyświeca idea "Lepiej mieć więcej miejsca w garderobie niż w portfelu"! W takich miejscach można wypożyczyć praktycznie każdy fason sukienki. Oczywiście największy wybór mają panie o nienagannych kształtach, ale panie w rozmiarze XL lub większym też powinny znaleźć coś dla siebie.

Ile kosztuje wypożyczenie sukienki? Ceny są bardzo różne i oczywiście zależą od ceny samej sukienki, marki bądź projektanta. Często wypożyczenie samej sukienki kosztuje już od około 100 złotych.

Wypożyczyć można nie tylko kreację, ale również torebkę czy okulary przeciwsłoneczne od projektantów, na które musiałybyśmy wydać nawet kilka tysięcy złotych.

Niektóre wypożyczalnie sukienek oferują nie tylko wypożyczenie samej sukienki - ale oferują cały pakiet składający się z wypożyczenia sukienki, wykonania makijażu, konsultacji ze stylistą i dobrania dodatków pasujących do całej stylizacji. Cały look możesz dopasować do siebie i do okazji za jednym razem. Oszczędność czasu i pieniędzy, prawda?

Wypożyczalnie sukien ślubnych

Każda młoda para wie, ile nerwów i oczywiście pieniędzy kosztowała ich organizacja ślubu i wesela. Jednym z większym kosztów jest przeważnie zakup sukni ślubnej panny młodej. Każda kobieta chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo, ale przy okazji nie wydać na to zbyt dużo pieniędzy. Zakup sukni ślubnej to koszt około kilku tysięcy złotych. Opcja wypożyczenia sukni ślubnej jest o wiele tańsza - może wynieść już nawet kilkaset złotych.

Więcej: Jak dobrać suknię ślubną dla panny młodej plus size?

Do ceny wypożyczenia sukni ślubnej trzeba doliczyć też ceny wypożyczenia dodatków. Średni koszt wypożyczenia welonu to 50-250 złotych, bolerka, etoli lub futerka - to kolejne 50-400 złotych.

Wypożyczanie sukien ślubnych staje się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na finanse, ale również ze względu na coraz częstsze minimalistyczne podejście do życia młodych kobiet - po co trzymać w szafie sukienkę, której już nigdy nie założysz?

Więcej tutaj:

Pozostałe wiadomości