Pielęgnacja twarzy i ciała

Ujędrniający masaż twarzy nie tylko dla kobiet. Jak wykonać go prawidłowo?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Częścią codziennego rytuału kobiet mieszkających w krajach azjatyckich jest ujędrniający masaż twarzy. Metody przeciwstarzeniowe z tamtych rejonów są tak skuteczne, że sukcesywnie przenikają także do Europy. Jak wykonać taki masaż twarzy? W naszym programie opowiedziała o tym Anna Olech, terapeutka masażu.

Ujędrniający masaż twarzy

W masażu twarzy najważniejsza jest regularność - tylko ona może bowiem sprawić, że zauważymy efekty. Masaż może odmłodzić skórę nawet o kilka lat. Dzięki niemu pozbędziesz się "kurzych łapek", bruzd wargowo-nosowych, ujędrnisz skórę i poprawisz owal twarzy. Azjatki swój zabieg wykonują rollerem. Stosują też rozmaite techniki masażu dłońmi, które polegają na uciskaniu czy szczypaniu określonych partii twarzy. Jakie techniki są najskuteczniejsze?

Dobrze robiony masaż to masaż systematyczny, jeśli mówimy o masażu wykonywanym w domu

- powiedziała ekspertka.

I choć wykonanie wszystkich technik, jakie wykona ekspert, nie jest łatwe, z podstawowymi chwytami poradzi sobie każdy. Masaż przeciwzmarszczkowy powinien być dość intensywny i głęboki . Świetnie sprawdzą się ruchy podszczypywania - powięziowego odciągania tkanek (skóry), skupiajmy się bardziej na tym, aby palcami poruszać skórę, niż przesuwać palcami po skórze.

Techniki przeciwzmarszczkowe lepiej wykonać na minimalnym poślizgu, a więc bez kremu albo po użyciu serum. Krem, olejek przyda się przy "zamknięciu" masażu, uspokojeniu skóry, przedrenowaniu. Na popularności zyskują w ostatnim czasie także bańki chińskie do twarzy - nie sprawdzą się one jednak w przypadku cery naczynkowej.

Do tej pory kojarzona była z masażem antycellulitowym, ewentualnie sportowym. Taka bańka będzie rewelacyjnie działać modelująco

- dodała Anna Olech.

Rano, drenująco sprawdzą się schłodzone rollery. Podobny efekt uzyskamy, korzystając z kuchennej łyżeczki.

Na noc możemy użyć kinesiotapingu (są wersje sensitive, idealne do twarzy), których technika aplikacji nie jest trudna, ale przed jej zastosowaniem warto skonsultować się ze specjalistą, gdyż kierunek i kolejność naklejania również ma znaczenie.

Zwróćmy też uwagę na zmarszczki mimiczne na naszej twarzy i na tych partiach skupmy się szczególnie podczas codziennego masażu.

Najczęstsze błędy popełniane podczas masażu

Jakie błędy popełniane najczęściej podczas automasażu wyróżnia ekspertka? Przede wszystkim - brak regularności . A także zbyt delikatne uciskanie - "głaszcząca" technika nie sprawi, że pozbędziemy się zmarszczek. Masaż możemy robić nawet codziennie, lepiej krócej, a regularnie. Wykonywany każdego dnia, 5-10-minutowy masaż na pewno da efekty. W zależności od rodzaju skóry dzięki systematyczności pierwsze efekty możemy zaobserwować już po tygodniu.

Zobacz techniki masażu, które zostały zaprezentowane w naszym programie.

Zobacz także:

Julia Kukiz debiutuje z pokazem mody. "Ostatnie wykończenia - przyszywanie metek"

Polska kosmetolog Klara Chrzuszcz o pracy ze światowymi gwiazdami show biznesu. Jedną z jej klientek jest Pamela Anderson

Kolczyk w nosie - z boku, pośrodku. Czy piercing nosa jest bezpieczny?

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości