Pielęgnacja twarzy i ciała

Taping twarzy, czyli modelowanie, relaksowanie i odmładzanie przy pomocy plastrów

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Kolorowe plastry wykorzystywane są w rehabilitacji przy kontuzjach, naderwanych mięśniach, ścięgnach czy silnych bólach. Z wielkim sukcesem wprowadzane są również do terapii kosmetologicznych. Kinesiotaping estetyczny lub po prostu taping twarzy pozwala uzyskać świetne efekty w przywracaniu urody. O zaletach tej metody opowiadała nam Aneta Hregorowicz-Gorlo, specjalistka terapii manualnej.

W latach 70. XX w. lekarz i chiropraktyk dr Kenzo opatentował elastyczne taśmy, które zrobiły furorę w świecie sportu. Ich niezwykłe właściwości zostały przełożone na działanie mięśni twarzy, a mamy ich tam i na dekolcie ponad 80! Napięcia i blokady tworzą na skórze zmarszczki i bruzdy. Z pomocą przychodzi masaż i właśnie facetaping, który jest jego przedłużeniem. Taśmy pozwalają bowiem na ruch mięśni i powięzi między sobą, co oznacza stałą poprawę mikrokrążenia i dotlenienia.

Taping twarzy - na czym polega

Taping estetyczny od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. To niezwykła metoda naturalnego modelowania, relaksowania i odmładzania twarzy. Poprzez swoje odprężające działanie wpływa też na stan zdrowia psychoemocjonalnego.

Oklejanie twarzy to nie tylko terapia przeciwstarzeniowa . Może pomóc również w problemach skórnych. Taśma przez swoją budowę działa jak druga skóra. Daje efekt liftingu i uniesienia naskórka. Dzięki temu powstaje przestrzeń, gdzie krąży lepiej krew i limfa, regenerując tkanki.

Taśmę dość ostatnio popularną w formie serduszka można nakleić pomiędzy łuki brwiowe. Taka taśma działa zdecydowanie relaksacyjnie na napięte często mięśnie czoła

- wyjaśnia Aneta Hregorowicz-Gorlo, terapeutka manualnej terapii twarzy, kosmetolog, dyplomowany dietetyk oraz naturoterapeutka.

Z facetapingu możemy korzystać u specjalistów, w gabinetach masażu, fizjoterapii czy kosmetologii. Proste i zarazem efektywne aplikacje możemy także robić sami w domu .

Taśmy relaksują napięte mięśnie, które bardzo często podczas stresu niestety napinamy na twarzy. Objawia się to chociażby bruksizmem w nocy, zgrzytaniem zębami. Taśmy nadają dotlenienie i ukrwienie, co w konsekwencji wpływa na wygładzenie i ujędrnienie skóry

- tłumaczy ekspertka.

Kolor taśmy również ma znaczenie. Zielona i niebieska łagodzą obrzęki, różowa i czerwona - regenerują i rozgrzewają mięśnie, natomiast beżowy kolor jest neutralny i delikatny.

Facetaping - efekty

Już nawet jedna aplikacja w tygodniu może dać niezwykle zauważalny efekt wizualny. Stosowanie taśm kilka godzin w tygodniu, najlepiej na noc, pozwala na:

 • wygładzenie skóry
 • poprawę kolorytu naszej twarzy
 • wspaniałą regenerację
 • likwidację blizn
 • uwalnianie obrzęków, szczególnie w obszarze oczu oraz w linii owalu
 • odczuwalne odprężenie i relaks
 • modelowanie linii twarzy
 • wyostrzenie rysu owalu.
 • choroby skórne
 • stany zapalne
 • przerwanie ciągłości naskórka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości