Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak sobie poradzić ze skórą naczynkową?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Jak dbać o skórę naczynkową zimą?
Jak dbać o skórę naczynkową zimą? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Pękające naczynka na twarzy to problem, z którym zmaga się wiele osób. Choć może się wydawać, że są jedynie defektem estetycznym, to w niektórych sytuacjach świadczyć o poważniejszych problemów ze zdrowiem. Jakim schorzeniom mogą towarzyszyć? Jak sobie z nimi poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Preibisz, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Dlaczego naczynka na skórze pękają?

Choć do pękania naczynek na skórze dochodzi niezależnie od pory roku, to zimą problem może się nasilić. - Zima jest o tyle gorsza, że jest suche, mroźne powietrze [...] przejście ciepłe-zimne, [..], zawsze powoduje, że te naczynia mogą się powiększać - powiedział w Dzień Dobry TVN Łukasz Preibisz, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej.

Warto pamiętać, że tego rodzaju zmiany mogą być czymś więcej niż tylko defektem kosmetycznym. - Pękające naczynia, szerokie naczynia, naczyniaczki to wszystko jest co innego, a wyglądać może bardzo podobnie na skórze. Trzeba najpierw zobaczyć, zdiagnozować, zobaczyć, co to jest, jaka jest przyczyna, [...], np. w cukrzycy potrafią pojawić się takie naczynia, w toczniu - dodał.

Co zrobić, aby naczynka nie pękały?

Problemów ze skórą możemy uniknąć, stosując kremy z filtrem. - Ochroni nas przed działaniem słońca, ultrafioletu na skórę, a ultrafiolet powoduje powiększanie naczyń - tłumaczył nas rozmówca. O stosowaniu kremu musimy pamiętać także zimą, jednak nie powinniśmy ich nakładać, gdy już wyszliśmy z domu lub jesteśmy na stoku. Takie praktyki mogą tylko zaostrzyć problem.

Co zrobić, kiedy mamy już popękane naczynka? Jakich kremów używać? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości