Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak wykonać i stosować peeling kawitacyjny? Jakich efektów możemy się spodziewać?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta wykonująca peeling

Problemy ze skórą to częsta przypadłość kobiet i mężczyzn. Do walki ze zmęczoną cerą i niedoskonałościami – trądzikiem czy zmarszczkami, można stosować delikatny i skuteczny peeling kawitacyjny. Jeśli kupimy małe urządzenie, z łatwością zrobimy peeling kawitacyjny w domu.

Jeśli czujesz, że innowacyjne zabiegi na twarz za pomocą kwasów są zbyt mocne, lepiej zdecydować się na peeling kawitacyjny. To delikatna metoda, której efekty są bardzo zadowalające, nawet stosując go jako domowy peeling kawitacyjny. Opinie o tym zabiegu zachęcają do jego wypróbowania. 

Peeling kawitacyjny – co to jest?

W ofercie wielu salonów kosmetycznych możemy znaleźć zabieg o nazwie: peeling kawitacyjny. Jest to specjalna metoda oczyszczania twarzy za pomocą urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Sama kawitacja polega na tym, że na zwilżonej wodą czy tonikiem skórze powstają niewielkie pęcherzyki wypełnione gazem, które są rozbijane przez drgania ultradźwiękowe nadawane przez urządzenie. Zabieg ma na celu usunięcie martwych komórek skóry, co powoduje jej odmłodzenie i odświeżenie. Nowa warstwa naskórka jest oczyszczona z zanieczyszczeń czy bakterii, przez co odzyskuje blask. Wibracje, które wytwarza aparat dodatkowo usprawniają krążenie krwi, dotleniając ją i przygotowując na lepsze wchłanianie składników odżywczych z kremów.

Urządzenie do wykonywania tego zabiegu jest łatwo dostępne, dlatego peeling kawitacyjny w domu jest coraz bardziej popularny. Poza nim do zabiegu wystarczą waciki, przegotowana woda lub tonik oraz krem nawilżający, którym zabezpieczamy skórę na samym końcu. Jeśli chodzi o same rezultaty, jakie daje peeling kawitacyjny, opinie wielu osób są bardzo pozytywne. To małe urządzenie do kawitacji ma ogromną siłę – ultradźwięki skutecznie złuszczają martwy naskórek, a więc wygląd skóry poprawia się praktycznie od razu. Wybierając peeling kawitacyjny, efekty mogą zaskakiwać.

Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Oczyszczanie twarzy za pomocą kawitacji jest bardzo proste, więc możliwe również w zaciszu własnego domu. Mimo to, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na peeling kawitacyjny. Przeciwwskazania do tego zabiegu to m.in. stany zapalne skóry, metalowe implanty, rany, gorączka, uczulenie na metal, ciąża i karmienie piersią, choroby, takie jak nadciśnienie, problemy z tarczycą lub krążeniem, zapalenie żył, nowotwory.

Kawitacja ultradźwiękowa jest możliwa dzięki specjalnemu urządzeniu, które występuje w różnych wersjach. Najtańsze można kupić od 90 zł, jednak te droższe posiadają więcej funkcji. Wśród nich można wymienić większą częstotliwość drgań (np. 23-25Khz), czyli działanie na głębsze partie skóry, akumulator pozwalający na działanie bez prądu czy wyświetlacz LCD do zmiany funkcji. Kawitacja twarzy urządzeniem lepiej wyposażonym będzie wygodniejsza, choć i najprostszy model pozwoli uzyskać dobre efekty.

Zabieg kawitacyjny należy przede wszystkim rozpocząć od dokładnego umycia twarzy i pozbycia się metalowych akcesoriów (kolczyków, pierścionków, naszyjników). Następnie należy zwilżyć twarz wodą lub tonikiem. Skóra musi być cały czas wilgotna, dlatego należy powtarzać tę czynność wielokrotnie. Urządzenie stosowane na suchą twarz lub przytrzymane w jednym miejscu mogłoby powodować oparzenia. Ultradźwięki wytwarzane podczas zabiegu są bezbolesne, jednak jego działanie nie jest w pełni przebadane w przypadku dzieci nienarodzonych, dlatego peeling kawitacyjny w ciąży nie jest polecany. Po płynnym i pewnym oczyszczeniu twarzy szpatułką, należy ją oczyścić wacikami i nałożyć odżywczy krem.

Kawitacja w kosmetyce ma szerokie zastosowanie – można ją stosować w przypadku każdego typu cery. Efekty, jakie daje peeling kawitacyjny przed i po są szczególnie zadowalające w neutralizowaniu zmian trądzikowych i usuwaniu wągrów. Zabieg natychmiastowo oczyszcza pory z łoju i bakterii. Dzięki temu w walce z trądzikiem warto wykorzystywać właśnie peeling kawitacyjny. Jak często wykonywać zabieg? Wystarczy raz w tygodniu, aby uzyskać zadowalające efekty.

Kosmetyki do peelingu kawitacyjnego są odpowiednie, gdy mają w składzie mocznik, który zmiękcza naskórek i ułatwia jego usuwanie oraz substancje nawilżające, takie jak aloes czy kwas hialuronowy. Oczyszczanie kawitacyjne wzmocni też łagodzący ekstrakt z zielonej herbaty czy arniki. Decydując się na peeling kawitacyjny, efekty uboczne nie powinny się pojawić, jeśli został on wykonany prawidłowo. Dokładne nawilżenie skóry i płynne użycie szpatułki trzymanej pod kątem 45 stopni wystarczy, by zabieg był bezpieczny. Jak wykonać demakijaż przygotowujący do zabiegu? Wystarczy użyć płynu, toniku lub umyć twarz wodą z delikatnym mydłem. Kawitacja ultradźwiękowa twarzy musi być przeprowadzona na dokładnie oczyszczonej skórze, by mogła dotrzeć nawet do najgłębszych warstw naskórka. Jeśli interesuje Cię profesjonalnie wykonany peeling kawitacyjny - Lublin, Warszawa czy Kraków – praktycznie w każdym większym mieście można znaleźć salon, który oferuje taki zabieg. Czy przeprowadzony przez specjalistę, czy w zaciszu własnego domu, kawitacyjny peeling jest idealnym sposobem, dzięki któremu uzyskamy lepszy wygląd skóry, a jednocześnie pozbędziemy się trądziku i zmarszczek.

Zobacz video: Idzie jesień - czas na peeling

Idzie jesień - czas na peeling
Idzie jesień - czas na peeling Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego:  fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości