Pielęgnacja twarzy i ciała

Oczyszczanie twarzy - z wągrów, kwasami, laserowe i inne. Dogłębne oczyszczanie w domu i u kosmetyczki

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:
zblizenie na twarz kobiety u kosmetyczki na oczyszczaniu twarzy mikrodermabrazji

Oczyszczanie twarzy to bardzo ważna, choć często niedoceniana czynność. Oczyszczanie twarzy - efekty? Czy warto zainwestować w oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Na czym polega oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie twarzy pozwala na jej zdrowy i dobry wygląd. Często jednak wieczorne oczyszczanie z makijażu przeprowadzane jest bardzo szybko i powierzchownie, a poranne zupełnie pomijane. Zapominamy, że prawidłowe oczyszczanie twarzy stanowi bardzo ważną czynność i jest niezwykle istotne nie tylko dla jej dobrej kondycji, ale też w zahamowaniu przedwczesnego starzenia się. Możemy wykonać oczyszczanie twarzy w domu bądź w salonie kosmetycznym, gdzie oczyścimy twarz z pryszczy, wągrów i zaskórników.

Jak wykonać oczyszczanie twarzy w domu?

Skuteczne oczyszczanie twarzy w domu jest możliwe. Jak je przeprowadzić? Kosmetyki drogeryjne albo oleje przychodzą nam z pomocą. Codzienne oczyszczanie twarzy powinno przebiegać następująco:

· Demakijaż oczu. Należy nasączyć wacik w kosmetyku do demakijażu, a następnie przyłożyć go do oka na kilkanaście sekund;

· Oczyszczanie twarzy - najlepiej przy pomocy olejku do demakijażu, zgodnie z zasadą: tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach. Olejek usuwa sebum i zgromadzone na skórze zanieczyszczenia. Za jego pomocą można także wykonać oczyszczanie twarzy trądzikowej. Następnie trzeba przetrzeć twarz kosmetykiem na bazie wody, który usunie resztki olejku i brudu, np. żel lub płyn micelarny;

· Złuszczanie - wykonywane dwa razy w tygodniu mechaniczne oczyszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym. Złuszczenie naskórka wyrównuje skórę i poprawia trwałość kosmetyków.

· Tonizowanie - ochrania skórę i przygotowuje na wchłanianie produktów nawilżających.

Oczyszczanie twarzy przed i po widać gołym okiem.

Oczyszczanie twarzy olejami

Olejowe oczyszczanie twarzy można wykonać samodzielnie w domu. Jak wykonać naturalne oczyszczanie twarzy?

· Zmieszać olejek rycynowy (bazowy) z innym olejkiem, np. różanym, z pestek winogron, lnianym, sezamowym, makadamia. Trzeba zastosować następujące proporcje: skóra tłusta: 30% oleju bazowego i 70% innego olejku; skóra normalna: 20% olejku bazowego i 80% olejku innego; skóra sucha: 10% oleju bazowego i 50% innego;

· Powstałą mieszankę rozetrzeć na twarzy i wmasować;

· Ręcznik wykonany z bawełny namoczyć w ciepłej wodzie, wycisnąć, przyłożyć do skóry i masować. To doskonałe rozwiązanie na oczyszczanie twarzy z zaskórników .

Oczyszczanie twarzy olejem daje znakomite efekty. Nie tylko oczyszcza, ale także odżywia skórę.

Jak wygląda oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Oprócz domowych metod, warto zafundować sobie od czasu do czasu kosmetyczne oczyszczanie twarzy . Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki przed i po daje bardzo dobre efekty. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego i sprawdzonego salonu kosmetycznego. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki - jaki zabieg będzie najbardziej skuteczny? Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej wybieranych.

Manualne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy manualne (inaczej: oczyszczanie twarzy mechaniczne) polecane jest kobietom z mocno zanieczyszczoną twarzą, a także z głębokimi zmianami. Manualne oczyszczanie twarzy krok po kroku - jak wygląda? Polega na manualnym, czyli ręcznym wyciskaniu znajdujących się na skórze niedoskonałości. To doskonała metoda na oczyszczanie twarzy z wągrów. Po zabiegu skóra jest zazwyczaj mocno zaczerwieniona i opuchnięta. Na twarz nakładane są różne ampułki. Zabieg ten gwarantuje głębokie oczyszczanie twarzy i widoczne efekty. Twarz staje się rozświetlona i zyskuje dobry wygląd. Jakie są wskazania i przeciwwskazania w przypadku manualnego oczyszczania twarzy? Nie można go stosować, kiedy mamy opryszczkę, trądzik różowaty, stany alergiczne bądź stany zapalne w dużej ilości.

Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie twarzy kwasem to bezpieczny zabieg. Polega na kontrolowanym i niewielkim oparzeniu skóry przez kwasy. Oczyszczanie twarzy kwasami przed i po? Skóra na początku może łuszczyć się, ale potem wygląda bardzo dobrze. Oczyszczanie twarzy w ciąży tą metodą nie jest zalecane, podobnie jak samodzielne oczyszczanie twarzy kwasami w domu.

Laserowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy laserem jest bezpieczną i skuteczną metodą. Kawitacyjne oczyszczanie twarzy to jedna z jego metod. Polega na usunięciu sebum, bakterii i zrogowaciałego naskórka przy użyciu ultradźwięków. Po zabiegu na twarz nakładana jest specjalna ampułka. Oczyszczanie twarzy ultradźwiękami nie może być przeprowadzane u kobiet w ciąży.

Oczyszczanie twarzy - mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to mechaniczne ścieranie naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia z głowicą.

Ile kosztuje oczyszczanie twarzy u kosmetyczki?

Cena zależna jest od zabiegu i salonu. Najtańsze jest manualne oczyszczanie, za które zapłacimy około 80 zł. Droższe jest laserowe oczyszczanie twarzy. Cena peelingu kawitacyjnego wynosi około 150 zł.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości