Pielęgnacja twarzy i ciała

Masaż bańką chińską - tak o skórę dba Kim Kardashian

Pielęgnacja twarzy i ciała

Masaż twarzy bańką chińską - facial cupping - to nowy trend promowany przez Kim Kardashian. Dzięki zabiegowi możemy cieszyć się ładniejszą, zdrowszą i przede wszystkim młodszą cerą - wyjaśnia kosmetolog Kaja Rapińczyk.

Masaż bańką jest zabiegiem próżniowym. Działa pobudzająco na przepływ krwi, stymulując tym samym układ limfatyczny. Dzięki temu można uzyskać efekt napiętej, młodej, jędrnej i świeżej cery, pozbawionej nieestetycznych drobnych zmarszczek, a także pozbyć się obrzęków spowodowanych zastojem limfy. Warto go wykonywać profilaktycznie, by zapobiec pierwszym oznakom starzenia się skóry.

Masaż bańką to też świetny sposób, aby się zrelaksować

- przyznaje kosmetolog, Kaja Rapińczyk.

Jak prawidłowo wykonywać taki masaż?

Na oczyszczoną skórę nakładamy serum bądź olejek.

Świetnie sprawdzi się olejek arganowy, który zawiera bardzo dużo witaminy E

- radzi nasz gość.

Po nałożeniu serum, delikatnie naciągamy skórę jedną ręką, a drugą ściskamy bańkę, przykładamy ją pod kątem 90 stopni (prostopadle) do danej partii skóry i przesuwamy zgodnie z kierunkiem przebiegu mięśni. Aby cera odzyskała blask i jędrność, wystarczy wykonywać masaż raz w tygodniu, przez 10-15 minut.

Efekty widać już po trzech zabiegach

- zapewnia Kaja Rapińczyk.

Kto nie może robić takiego masażu?

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu bańką są stany zapalne skóry i przerwanie ciągłości naskórka, cera naczynkowa i liczne pajączki, niewydolność krążenia, gorączka, ciąża i choroby nowotworowe.

Czy za pomocą bańki można też masować szyję?

Bańki doskonale nadają się do masażu poprawiającego jędrność i sprężystość skóry oraz mięśni szyi. W tym ostatnim przypadku warto zadbać o to, aby stopień zasysania nie był duży. W przeciwnym razie mogą powstać siniaki, ponieważ skóra na szyi jest delikatna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości