Pielęgnacja twarzy i ciała

Masaż ajurwedyjski na zmarszczki. "Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrna i wygląda zdrowiej"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Masaż ajurwedyjski zgodnie z założeniami medycy dalekiego wschodu może być lekiem na różne bolączki. Prawidłowo wykonany poprawia jędrność skóry, a także pomaga pozbyć się zmarszczek. Jak masować twarz, aby wyglądać młodziej i zdrowiej? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Patrycją Rotithor, edukatorką ajurwedyjską.

Ajurwedyjski masaż na zmarszczki

Im starsi jesteśmy, tym więcej zmarszczek zaczyna pojawiać się na naszej twarzy. Aby je zmniejszyć i wypełnić można stosować specjalne kremy lub oddać się w ręce specjalistów od medycyny estetycznej. Na tym jednak nie koniec. W redukcji zmarszczek pomocny może być również masaż. - Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej jędrna, wygląda zdrowiej. Możemy go wykonać samemu w domu, do tego pomaga nam się zrelaksować - mówiła w Dzień Dobry TVN Patrycja Rotithor, edukatorka ajurwedyjska.

Od czego zacząć? - Od głowy. Robimy z dłoni koszyczek i delikatnie opuszkami palców masujemy skórę głowy - mówiła specjalistka. Taki masaż pomaga pozbyć się napięcia, a także zmniejsza zmarszczki, które tworzą się na czole.

Zanim zaczniemy masować skórę twarzy warto sięgnąć po olejek. - W ajurwedzie najczęściej wykorzystuje się olej sezamowy, ale nie jest to reguła. Każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby, dlatego najlepiej korzystać z takich olejków, które najbardziej nam odpowiadają i spełniają nasze oczekiwania - mówiła pani Patrycja.

Ajurwedyjski masaż twarzy - jak go wykonać?

Ajurwedyjski masaż twarzy zaczyna się od masowania tzw. punktu trzeciego oka. Znajduje się on między brwiami. - Wykonujemy, bardzo delikatnie, okrężne ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Masaż w przeciwnym kierunku pozwala pozbyć się napięcia - dodała. W ten sposób pracujemy też nad zmniejszeniem tzw. lwiej zmarszczki.

Warto masować także punkty, w których stykają się szczęki, a także okolice, oczu czy ust. - Punkty skupione w kącikach ust odpowiadają za prawidłowe prawidłowe trawienie, dlatego przy takich problemach zaleca się masaż tej część twarzy - mówiła. Masować należy również uszy. - Są one bardzo plastyczne i możemy je masować na wiele sposobów, niestety często o nich zapominamy - dodała.

Zobacz wideo i poznaj inne rady Patrycji Rotithor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje? Dietetyk: "W pierwszych dwóch dobach powinniśmy unikać surowych produktów"

Ola Żebrowska o ciemnych stronach macierzyństwa. Czy dzieci utrudniają jej prowadzenie biznesu?

Syn Beaty Tadli przeciwny nazywaniu cesarskiego cięcia "wydobycinami". "Mojej mamy mogło z nami już nie być"

Autor: Katarzyna Oleksik

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości