Pielęgnacja twarzy i ciała

Lifting bez tajemnic. Ile kosztuje? Jak długo utrzymują się efekty liftingu?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Lifting to operacja odmładzająca, polegająca na przywróceniu dawnego wyglądu. Kto się kwalifikuje do zabiegu? Jakie są przeciwwskazania do liftingu? Jak wygląda zabieg? Ile kosztuje lifting? O tym w Dzień Dobry Wakacje mówił Dominik Boligłowa – specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej.

Dzięki liftingowi pozbywamy się zmarszczek oraz odzyskujemy utracony kontur twarzy i szyi. Podczas zabiegu lekarz wycina nie tylko nadmiar skóry, ale także tkanki pod skórą, by nadać jej dawny kształt i zapobiec ponownemu opadaniu i rozciąganiu.

>>> Zapis czatu z Dominikiem Boligłową - specjalistą chirurgii plastycznej i estetycznej

>>> Zobacz także:

Przeciwwskazania do liftingu

Operacja liftingu trwa kilka godzin (krótki zabieg trwa ok. 2-3 godz., a pełen lifting to nawet 4-6 godz.), więc pacjent musi być w ogólnie dobrej formie.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia liftingu są niewątpliwie:

  • nadciśnienie (skoki ciśnienia mogą powodować, że małe naczynia otworzą się),
  • leki na krzepnięcie krwi,
  • nadmierne przyjmowanie suplementów diety (nigdy nie wiemy, jaki mają skład).

Rekonwalescencja po liftingu. Jak długo utrzymują się efekty liftingu?

Rekonwalescencja po liftingu nie jest przyjemna, obrzęk utrzymuje się przez 4-5 tygodni. Po zabiegu przez 6 tygodni należy nosić półmaskę uciskową.

Efekty liftingu utrzymują się długo, po dobrze przeprowadzonym zabiegu - przez 10-15 lat.

Źle zrobiony lifting poznamy po tym, że zbyt wcześnie opadnie nam skóra (ale uwaga, powodem tego może być również jakość naszej skóry i nasze predyspozycje). Oznaką źle zrobionego liftingu jest również nienaturalny wygląd (twarz jest źle i zbyt mocno napięta), który najczęściej wynika ze źle zaplanowanych wektorów i kierunków według których lekarz wyciął skórę.

Skórę wycinamy tak, by odwrócić procesy starzenia, więc jeśli skóra opada w dół to lifting wykonujemy tnąc do góry, a nie w dół.

- wyjaśnił Dominik Boligłowa, specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej.

Cena liftingu

Cena pełnego liftingu to od ok. 17 do 20 tys. zł, a w przypadku wtórnego liftingu - nawet 25 tys. zł.

Kto może wykonać zabieg liftingu?

Zabiegi liftingu musi wykonywać specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej. Skąd mamy wiedzieć, czy nasz lekarz takowym jest?

Wystarczy sprawdzić czy jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków. Jeśli nie jest uwzględniony na stronie, wystarczy napisać do Towarzystwa i wszystko będzie jasne.

- powiedział dr Boligłowa.

Autor: Redakcja Dzień Dobry Wakacje

Pozostałe wiadomości