Pielęgnacja twarzy i ciała

Jakie metody na powiększanie biustu dają najlepsze efekty? Czy są po nich powikłania?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Duży i jędrny biust to niekwestionowana ozdoba kobiecej sylwetki. Niestety, natura nie jest sprawiedliwa i nie każdą kobietę obdarza tym kuszącym atrybutem w równym stopniu. Dlatego wiele pań decyduje się na zabieg powiększania piersi. Czym się kierować przy wyborze lekarza i kliniki? Jakie mogą być powikłania po operacji? O zabiegach powiększania piersi rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN, specjalistą chirurgii plastycznej dr Januszem Greese Łyko. Sprawdziliśmy również na czym polegają naturalne metody na powiększanie biustu.

Znalezienie skutecznej metody na powiększenie biustu zajmowało kobiety od bardzo dawna. Pokolenia babć i prababć znały przepisy na ziołowe mieszanki pomagające zwiększyć rozmiar piersi. Stosowano również masaże i naturalne okłady. Niektóre z tych metod są naprawdę skuteczne. Jak powiększyć biust?

Operacja powiększenia biustu

Metodą na zwiększenie rozmiaru piersi, która przynosi trwałe i możliwe do przewidzenia efekty, jest operacja powiększenia biustu. To metoda najbardziej inwazyjna. Polega na wszczepieniu implantów w kieszonki wyżłobione w piersi. Jest to poważny zabieg chirurgiczny, który wymaga odpowiedniego przygotowania i znieczulenia ogólnego. Trzeba się także liczyć z tym, że po powiększeniu biustu metodą operacyjną pozostają blizny.

Zdaniem specjalisty chirurgii plastycznej dra Janusza Greese Łyko, decydując się na powiększenie piersi, warto:

  • udać się do dobrego chirurga z dużym doświadczeniem i odpowiednią specjalizacją;
  • przy wyborze kliniki i implantów nie wolno kierować się niską ceną;
  • należy wybrać taką wielkość miseczki, która będzie dostosowana do naszych możliwości anatomicznych, czyli kształtu i wielkości klatki piersiowej. Upierając się przy za dużym rozmiarze, możemy narazić się na problemy zdrowotne.

Wiele problemów związanych z przemieszczaniem się implantów i przerostem torebki wynika z tego, że miseczki są za duże. Niedostosowane do sylwetki. Jeżeli pacjentka jest szczupła, to nie może mieć implantu szerszego niż szerokość jej klatki piersiowej.

  • po operacji nie wolno się forsować. W tym okresie nie wolno podnosić ciężkich rzeczy i unosić rąk do góry. Przed upływem tygodnia niemożliwe jest również samodzielne umycie głowy.

Operacja obarczona jest ryzykiem odrzucenia implantów przez organizm.

Jedną z osób, która miała poważne powikłania po operacji powiększania piersi jest 25-letnia Shay McDowall, która przeszła zabieg w wieku 18 lat. Jej miseczka urosła z C do E. Oto jej historia:

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

Zabiegiem mniej inwazyjnym niż wszczepienie silikonowych implantów, ale niedającym trwałym efektów jest powiększanie biustu kwasem hialuronowym. W ten sposób można skutecznie ujędrnić piersi i nadać im estetyczny, okrągły kształt. Metoda ta polega na wprowadzeniu w strukturę piersi stabilizowanego kwasu hialuronowego w postaci żelu o nazwie Macrolane. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 45 minut. Umożliwia powiększenie piersi o 1–2 rozmiary. Jego efekty utrzymują się od 1,5 roku do 2,5 lat. Okres rekonwalescencji trwa ok. 2 tygodni. W tym czasie należy się powstrzymać od gorących kąpieli i sauny, a także podejmowania wzmożonego wysiłku fizycznego. Opuchlizna po powiększeniu biustu i zwiększona wrażliwość piersi utrzymują się przez kilka dni, a ślady po wykonanych nacięciach znikają w ciągu kilkudziesięciu dni.

Zobacz też: Sztuczne rzęsy niebezpieczne dla oczu?

Powiększanie biustu tkanką tłuszczową

Powiększanie biustu tłuszczem to jedna z nowszych metod operacyjnych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, może trwać nawet do 5 godzin. Jednym z niekwestionowanych plusów powiększania biustu tkanką tłuszczową jest niejako podwójny efekt. Tłuszcz do zabiegu pozyskuje się metodą liposukcji z obszarów ciała pacjentki, w których występuje jego nagromadzenie, np. z brzucha, pośladków czy ud. Następnie jest on wszczepiany w piersi. Zabieg pozwala powiększyć biust o 1–2 rozmiary. Efekty utrzymują się przez 2–3 lata.

Zioła na powiększenie biustu

Jędrność biustu, a tym samym jego objętość, można zwiększyć, regularnie stosując napary ziołowe, które zawierają fitoestrogeny i powodują wzrost poziomu prolaktyny. Zioła stosowane na powiększenie biustu to:

  • kozieradka,
  • koniczyna czerwona,
  • koper włoski.

Można je przyjmować w postaci herbatek lub suplementów diety. Tabletki na powiększenie biustu zazwyczaj mają w swoim składzie wyciąg z wymienionych ziół. Skuteczność stosowania tego rodzaju terapii może przynieść dobre efekty, jeśli chodzi o poprawę jędrności piersi. Stałe przyjmowanie preparatów ziołowych może mieć negatywny wpływ na organizm, ponieważ przyczynia się one do wypłukiwania mikroelementów. Przy niektórych schorzeniach stosowanie ziół jest przeciwwskazane, np. kozieradki nie mogą stosować osoby mające problem z krzepliwością krwi i przyjmujące leki przeciwzakrzepowe.

Zobacz też: Permanentna kreska na powiece

Ćwiczenia na powiększenie biustu

Kobiece piersi zbudowane są z tkanek tłuszczowej i gruczołowej, których nie da się modelować za pomocą ćwiczeń fizycznych. Jednak ćwiczenia na powiększenie biustu są skuteczne – sprawiają, że piersi stają się jędrniejsze i pełniejsze. Dzieje się tak, ponieważ wykonując ćwiczenia działające na klatkę piersiową, umacnia się i modeluje mięśnie podtrzymujące biust, dzięki czemu jest on uniesiony i tym samym optycznie wydaje się większy. Jako domowe sposoby na powiększenie biustu wykorzystuje się np.:

  • podnoszenie hantli – należy położyć się na płaskim podłożu, lekko ugiąć kolana, a ręce rozłożyć na boki, tak aby ciężarki były na wysokości ramion. Wydychając powietrze, unosi się hantle, prostując ręce. Wracając do pozycji wyjściowej, należy zrobić wdech i powtórzyć ćwiczenie. Efekt wzmocni piłka gimnastyczna – leżąc na niej podczas tego ćwiczenia, wzmacnia się jednocześnie mięśnie głębokie klatki piersiowej;
  • spin doctor – należy stanąć w lekkim rozkroku i wyciągać ręce daleko przed siebie, następnie przyciągnąć do siebie dłonie. Podczas prawidłowo wykonywanego ćwiczenia odczuwalne jest napięcie w klatce piersiowej;
  • zamykanie i otwieranie – ręce należy zgiąć pod kątem prostym i złączyć je przed sobą, wydychając powietrze; przy rozłączaniu rąk wykonuje się głęboki wdech i wypina piersi do przodu.

Ćwiczenia należy powtarzać ok. 15–20 razy. Regularny trening – przynajmniej 3 razy w tygodniu – może przynieść bardzo dobre efekty.

Istnieje wiele metod na powiększanie biustu. Przed podjęciem decyzji o zabiegu chirurgicznym warto wypróbować naturalne sposoby.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości