Pielęgnacja twarzy i ciała

Dobieramy serum idealne dla naszej skóry. Jakie ma właściwości i jak je stosować?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Kobiety coraz częściej sięgają po serum. Wszystko dlatego, że ten kosmetyk jest znacznie bardziej skoncentrowany niż krem i potrafi zdziałać cuda przy regularnym stosowaniu. Jak jednak dobrać odpowiedni rodzaj do naszej skóry? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała lekarz dermatolog, Aleksandra Jagielska.

Zalety stosowania serum

Serum zazwyczaj przeznaczone jest do zwalczania konkretnego problemu z cerą: przesuszenia, przebarwień czy zmarszczek. Jego molekuły są mniejsze, dlatego też zawarte w nim substancje aktywne wnikają głębiej. Ma za zadanie wzmacniać naszą codzienną pielęgnację, dlatego nie można go stosować zamiennie do kremów.

- Serum jest kosmetykiem, który zawiera skoncentrowaną, wysoką zawartość składników aktywnych, wyższą, niż krem. W związku z tym jest idealne, jeżeli chcemy wzmocnić naszą pielęgnację codzienną - bo serum nie zastąpi nam kremu. Jeżeli zaobserwujemy na swojej skórze jakieś zmiany - że nasza skóra jest np. sucha, bardziej ziemista, z przebarwieniami, zaczyna tracić jędrność czy zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki - to krem w takiej codziennej pielęgnacji może być za słaby. Wtedy możemy wspomóc się właśnie serum - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Aleksandra Jagielska.

Jak i kiedy stosować serum?

Serum powinniśmy używać w zależności od tego, jak nasilony jest problem, który chcemy rozwiązać. Jeżeli zależy nam na szybkich efektach, to powinniśmy włączyć pielęgnację serum do codziennej porannej rutyny.

- Serum zawsze nakładamy jako pierwsze, czyli na oczyszczoną i stonizowaną cerę - podpowiadała lekarz dermatolog.

Warto zachować przynajmniej 10-minutowy odstęp między kosmetykami. Podczas wyboru natomiast należy zwracać uwagę na opakowanie serum. Najbardziej funkcjonalne są bowiem produkty z pompką, bądź pipetą.

- Jest to wygodne, ponieważ kilka kropel możemy sobie położyć na dłonie i rozprowadzić po całej twarzy, oczywiście nie zapominając też o szyi i dekolcie. (...) Pamiętamy o tym, żeby to nie była duża ilość - mówiła Aleksandra Jagielska w naszym programie.

Przede wszystkim trzeba zidentyfikować problem naszej skóry. Trzeba jej się przyjrzeć w świetle dziennym - czy jest zmęczona, szara, ma pierwsze zmarszczki, bądź przebarwienia i na tej podstawie zakupić odpowiedni produkt.

- Zwracajmy też uwagę na to, jakie składniki aktywne znajdują się w serum , dlatego, że one są wtedy dedykowane do konkretnych potrzeb naszej skóry. I tak np. witamina C to jest taki świetny antyoksydant, który chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami - dodała ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości