Pielęgnacja twarzy i ciała

Gadżety, dzięki którym poczujesz się jak w SPA

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Każdy z nas ma prawo do odpoczynku. Ze względu na natłok obowiązków nie zawsze mamy czas odpowiednio o siebie zadbać. Anna Nowak-Ibisz zaprezentowała gadżety i kosmetyki, które odprężą Twoje ciało i umysł.

Terapia uciskowa

Masaże mają liczne właściwości lecznicze i relaksacyjne, jednak nie zawsze mamy czas i środki, żeby sobie na pozwolić. Tego typu zabieg mogą zastąpić nam dostępne w sklepach gadżety. Jednym z nich są tzw. bolesne klapki, które uciskają punkty na naszych stopach z pomocą kamieni szlachetnych. Na początku należy nauczyć się w nich stać, a później możemy w nich chodzić przynajmniej kilka minut dziennie.

Jak wyjmiesz stopę z takiego klapka, to ona inaczej funkcjonuje. Wiemy, że w stopach jest 60 z 600 punktów, które według refleksologii odpowiadają wszystkim naszym wewnętrznym organom

– wyjaśniła Anna Nowak-Ibisz.

Inną ciekawą propozycją jest inspirowana medycyną Wschodu i akupresurą mata przeznaczona do igłoterapii.

Nie wolno jej kłaść na płasko. Podkładamy pod nią zwinięte ręczniki albo poduszki, żeby się naturalnie dostosowała do lędźwi i karku. Uważamy na te maty. Rozpiętość igieł ma znaczenie. Wszystko leczą: układ trawienny, nerwowobóle, rwę kulszową czy bolące barki

– powiedziała Pani Gadżet.

Podobne działanie mają różnego rodzaju maty, wałki i poduszki przeznaczone do terapii igłami.

Z pomocą masażerów wykonanych z drewna różanego uzdrowimy bolące nas punkty na ciele.

Pod skórą mamy nerwy, komórki i tkanki, które są do poruszenia. One są połączone poprzez nerwy z mózgiem i rdzeniem nerwowym. Każda choroba w ciele objawia się bólem na skórze, na zewnątrz

– zauważyła Nowak-Ibisz.

Domowe SPA

Zadbana skóra to sekret promiennego i młodego wyglądu. Zabiegi i rytuały pielęgnacyjne to niezawodny sposób na relaks. Warto sięgać po kosmetyki wykonane z naturalnych i sprawdzonych składników.

Dobrym przykładem jest peeling do stóp, którego bazą są naturalne olejki eteryczne lub serum z gliceryną i naturalnymi olejkami, m.in. herbacianym przeznaczone do kruchych, łamliwych i wrastających paznokci.

Jednym z największych hitów w pielęgnacji są gąbki Konjac. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się naturalny produkt służący do oczyszczania twarzy.

Moczymy to na początku w ciepluteńskiej wodzie, dość dokładnie zanurzamy i pozwalamy, żeby nasiąknęła. Ona robi się jedwabiście miękka i myjemy nią buzię

– wytłumaczyła Pani Gadżet.

Świetnie sprawdzą się również szczotki przeznaczone do masażu na sucho, które pobudzają całe ciało. Produkt ten działa antycellulitowo, złuszcza naskórek i pobudza węzły chłonne .

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Skarpetki złuszczające – jak je stosować, żeby osiągnąć najlepsze efekty?

Ruska bania – sposób na zdrowie? Tak, jeśli umiesz z niej korzystać!

Latające Spa dla mam. "Każdy ma prawo do odpoczynku"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości