Pielęgnacja twarzy i ciała

Depilacja intymna kobiet i mężczyzn. Mechaniczna, woskiem, laserowa, chemiczna

Pielęgnacja twarzy i ciała

depilacja

Depilacja okolic intymnych jest zabiegiem, z którego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zbędnego owłosienia możemy pozbyć się w profesjonalnym gabinecie lub w domu. Prostą i chętnie stosowaną metodą jest depilacja z użyciem kremu do depilacji miejsc intymnych.

Moda na golenie miejsc intymnych przybyła do Polski zza oceanu i zagościła tu na stałe. Depilacja miejsc intymnych pomaga zadbać o wygląd strefy intymnej, sprawia, że kobieta wygląda dobrze w każdym rodzaju bielizny. Panie mogą wybierać spośród kilku rodzajów depilacji: brazylijskiej, francuskiej, głębokiej. Mogą też decydować, jaki sposób usuwania owłosienia jest dla nich najwygodniejszy i wybrać depilator ze specjalną nakładką, zwykłą maszynkę, kremy do golenia lub profesjonalny zabieg laserem. Z możliwości depilacji miejsc intymnych coraz częściej korzystają panowie.

Więcej:

Jak depilować miejsca intymne?

Depilacja intymna może zostać przeprowadzona w gabinecie kosmetycznym lub w domu. W zależności od tego, jakich efektów oczekujemy, możemy wybrać zwykłe golenie maszynką lub bardzo efektywne usuwanie owłosienia laserem. Możemy stosować depilator z nakładką do golenia miejsc intymnych lub krem do depilacji miejsc intymnych . O czym należy pamiętać, wybierając krem? Jest to metoda, która może powodować reakcje uczuleniowe, dlatego przed każdym użyciem preparatu dobrze jest wykonać próbę uczuleniową. Aby próbę wykonać poprawnie, należy nałożyć preparat na niewielką powierzchnię ciała na 48 godzin przed planowaną depilacją. Jeśli nic się nie dzieje, śmiało można zdecydować się na zabieg kosmetyczny.

Jak stosować krem do depilacji intymnej?

Skóra w okolicach intymnych jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa, dlatego należy zachować szczególną ostrożność depilując bikini. Zawsze należy używać kremu zgodnie z zaleceniami producenta, według dołączonej do opakowania ulotki. Krem nakładamy dołączoną szpatułką, zostawiamy na włosach przez pewien, określony w ulotce, czas, a następnie spłukujemy, ścieramy gąbką lub usuwamy tą samą szpatułką. Przed nakładaniem kremu, dłuższe włoski można przyciąć nożyczkami. Działanie preparatu polega na rozpuszczaniu keratyny zawartej w strukturze włosa, co pozwala na jego łatwe usunięcie. Krem do depilacji okolic intymnych to rozwiązanie niedrogie, proste i bezbolesne. Gładką skórą możemy cieszyć się przez około 2 miesiące. Należy jednak pamiętać, by preparat wybierać starannie i zawsze ten, który przeznaczony jest do depilacji strefy bikini.

Depilacja okolic intymnych woskiem

Bardzo często depilacja intymna przeprowadzana jest z użyciem wosku. To metoda skuteczna, ale bolesna. Przy tym zdarza się, że podrażnia skórę. Najczęściej stosowana jest w przypadku wykonywania bikini brazylijskiego lub francuskiego. Depilacja miejsc intymnych woskiem odbywa się w gabinecie lub w domu, może być wykonana za pomocą woskowych plastrów lub wosku płynnego, na gorąco. Przed woskowaniem można nałożyć znieczulający krem i pozostawić go na około 30 minut

Depilacja okolic intymnych laserem

Najbardziej skuteczną, ale też najdroższą metodą depilacji jest laser. Aby zabieg depilacji laserowej był w 100% skuteczny, koniecznych jest kilka powtórzeń, ponieważ laser rozprawia się tylko z włosami w fazie wzrostu (anagenu). Istnieje też szereg przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Nie mogą wykonać jej panie w ciąży, karmiące piersią, ze świeżą opalenizną. Z depilacji trzeba zrezygnować podczas okresu, a także w przypadku infekcji intymnej. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca, epilepsja, terapia retinoidami. Przed każdym takim zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą laseroterapii. Depilacja laserowa okolic intymnych jest prawie bezbolesna i trwa około 30 minut.

Depilacja intymna - depilacja odbytu

Decydując się na depilację strefy intymnej, bardzo często korzystamy również z możliwości usuwania włosków z okolicy odbytu. Jest to też element depilacji brazylijskiej, czyli pełnej. W skład zabiegu wchodzi: usuwanie włosów z warg sromowych, wzgórka łonowego, pośladków oraz szpary pośladkowej. Depilacja odbytu odbywa się też podczas zabiegu depilacji hollywoodzkiej, czyli głębokiej.

Depilacja miejsc intymnych u mężczyzn

Zbędnego owłosienia coraz częściej pozbywają się także panowie i wcale nie chodzi o zarost na twarzy. Względy estetyczne i higieniczne, którymi mężczyźni zaczynają się kierować, każą im depilować klatkę piersiową, plecy, ręcy i miejsca intymne. Najskuteczniejsze metody usuwania włosków z miejsc intymnych mężczyzn to woskowanie i laser . Obie są jednak bolesne i wymagają współpracy z kosmetyczką. Podczas usuwania włosków z jąder, mężczyzna powinien delikatnie naciągać ich skórę. Efekty depilacji gorącym woskiem utrzymują się około 4 tygodni, po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć. Z każdą kolejną depilacją ból jest mniejszy, ponieważ odrastające włoski są coraz słabsze. Laser usuwa owłosienie na stałe, ale konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów, około 4-6, powtarzanych co 1,5 miesiąca. Przy wyborze metody depilacji należy uwzględnić przeciwwskazania do laserowego usuwania włosów (opalenizna, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie niektórych leków i ziół fotouczulających).

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości