Pielęgnacja twarzy i ciała

Proste ćwiczenia, które zlikwidują drugi podbródek. "Różnica powinna być widoczna już po trzech miesiącach"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Aktualizacja:

Drugi podróbek to problem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Skąd się bierze? Co można zrobić, aby się go pozbyć i wysmuklić szyję? Pomogą w tym ćwiczenia, które w Dzień Dobry TVN pokazała Justyna Bolek, trenerka fitness.

Ćwiczenia na drugi podbródek

Na drugi podbródek skarży się wiele osób. Winny jest wiek, a może tusza?

- Tak naprawdę winne są wady postawy. Ciągłe pochylanie głowy, np. podczas pracy przy komputerze czy czytania książki sprzyja tworzeniu się drugiego podbródka - mówiła w Dzień Dobry TVN Justyna Bolek, trenerka fitness i wykładowca fizjoterapii.

Na szczęście, dzięki prostym ćwiczeniom tzw. drugiej brody można się pozbyć.

- Ćwiczeń jest bardzo dużo. Jedno z najprostszych polega na tym, aby położyć książkę na głowie i chwilę się z nią przespacerować. W tej pozycji szyja zaczyna właściwie pracować - tłumaczyła specjalistka.

Jak jeszcze ćwiczenia możemy wykonywać?

- Siadamy wyprostowani na krześle i składamy ręce, jak do pacierza. Następnie patrzymy w górę i wciągamy policzki, jak do pocałunku. W ten sposób bardzo ładnie napina nam się szyja - wyjaśniała trenerka.

Ćwiczyć można także przy ścianie. Wystarczy stanąć plecami do ściany, ale nie opierać na niej głowy. Ręce składamy, jak do pacierza, następnie skręcamy głowę raz w prawo, raz w lewo.

Jak się pozbyć drugiego podbródka?

Aby zobaczyć różnicę, ćwiczenia muszą być wykonywane systematycznie. Ile trzeba ćwiczyć?

- Najlepiej dwa razy dziennie, np. rano i wieczorem. Pierwsze treningi powinny trwać 15-30 sekund. Z czasem można zacząć je wydłużać - mówiła specjalistka.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?

- Różnica powinna być widoczna już po trzech miesiącach, ale najlepsze efekty pojawiają się po roku ćwiczeń - zaznaczyła trenerka Justyna Bolek.

W pozbyciu się drugiej brody pomocne będą też plastikowa łyżeczka i piłeczka do ping ponga. Szczegółów dowiecie z naszego materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Tylko u nas Miss Polonia 2020 Natalia Gryglewska o samoakceptacji: "Nie lubiłam siebie i wstydziłam się tego, jak wyglądam"

Pani Renata zdecydowała się na zabieg z użyciem nici haczykowych. Zobacz efekt przed i po

Za kulisami wyborów Miss Polonia. Kiedy odbędzie się finał konkursu?

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości