Pielęgnacja twarzy i ciała

Jak powstrzymać opadanie kącików ust? Zabiegi czy ćwiczenia i masaże?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Opadanie kącików ust to naturalny objaw starzenia i czeka każdą z kobiet. Można ten proces opóźniać, stosując zabiegi poprawiające kondycję skóry oraz korzystając z takich metod, które ten problem na pewien czas usuną. Jakie zabiegi są dobre na opadające kąciki ust? Jakie ćwiczenia pomogą usprawnić mięśnie wokół ust?

Opadające kąciki ust, tzw. chomiczki i marionetki są częścią procesu wiotczenia kilku grup mięśniowych, dlatego by temu zapobiegać, należy działać kompleksowo. Co więc robić?

Zabiegi medycyny estetycznej na opadające kąciki ust

Można zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej, który polega na umieszczeniu w okolicach ust nici wyglądających jak sprężyny. Na początku lekarz wstrzykuje znieczulenie, następnie za pomocą kaniuli wprowadza pod skórę nić. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około dwóch lat. Zabieg trwa tylko 10 minut, a przeciwwskazaniami do jego wykonania są: zaburzenia krzepliwości krwi, opryszczka i zapalenie skóry. Cena zabiegu wynosi 2500 złotych.

Innym sposobem na opadające kąciki ust jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci żelu. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około roku. Cena zabiegu waha się pomiędzy 1000 a 1500 zł.

Kolejną metodą na opadające kąciki ust jest endolifting, który polega na delikatnym podgrzewaniu włókiem kolagenowych przyczyniających się do spłycenia bruzd nosowo-wargowych i redukcji zmarszczek wokół ust. Koszt zabiegu zaczyna się od 600 zł.

Innym zabiegiem jest endermolift. Przyczynia się on do wzmożonej produkcji kwasu hialuronowego w organizmie. Polega na "przemasowaniu" specjalną głowicą skóry twarzy. Za zabieg zapłacimy 150 zł, a należy ich wykonać od 6 do 10.

>>> Zobacz także:

Joga twarzy - remedium na zmarszczki

Zabieg niwelujący niedoskonałości. Co warto wiedzieć o mikropigmentacji?

Dekolt - pielęgnacja skóry, zalecenia dermatologiczne, przepisy na maseczki

Joga twarzy

Znanym sposobem na opóźnienie pojawiania się zmarszczek jest joga twarzy. Warto więc wprowadzić ćwiczenia, które usprawnią mięsień okrężny ust, mięsień śmiechowy i mięśnie jarzmowe policzków.

Jedno z najlepszych ćwiczeń wygląda następująco:

  • zwiń dłonie w pięści, umieść środkowe stawy palców (kłykcie) wzdłuż rowka pod kośćmi policzkowymi i podeprzyj mocno policzki;
  • zawiń wargi do środka tak, by zakryć zęby;
  • unoś kąciki ust jak w uśmiechu, z wargami zawiniętymi jak wyżej;
  • w trakcie ćwiczeń nie należy marszczyć czoła;
  • zmęcz mięśnie - powtórz ćwiczenie 15 razy pulsacyjnie i 2 x po 10 sekund statycznie.

Ćwicz codziennie. To zaledwie chwila!

Ćwiczenia, dla optymalnych rezultatów, można wspomóc odpowiednim masażem. Najlepiej jednak robić go z instruktorem.

Warto również stosować metodę paryżanek, która polega na utrzymywaniu przez cały dzień podniesionych kącików ust, dzięki czemu wzmocnimy mięsień śmiechowy, zwany Risoriusem.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości