Paznokcie

Wszystko o paznokciach na Halloween – wzory i poradnik

Paznokcie

Aktualizacja:
Fot. Igor-Kardasov / Getty Images

Każda okazja jest dobra, aby stworzyć wyjątkowe i wyróżniające się wzory na paznokciach. Wśród wzorów Halloween dominują pająki, pajęczyny, dynie oraz nietoperze. Sprawdź, jakie wzory paznokci na Halloween możesz wykonać własnoręcznie w domu.

Chcesz się wyróżnić wyglądem paznokci? Zainspiruj się ciekawymi wzorami paznokci na halloween, a także dowiedz się jak wykonać ciekawy motyw samodzielnie w domu.

Więcej:

Paznokcie na Halloween – popularne wzory

Halloween to doskonała okazja na wykonanie niebanalnych paznokci. Wzór może być taki sam lub inny na każdym paznokciu.

Na paznokciach często pojawia się motyw dyni . Wówczas cała płytka pomalowana jest na pomarańczowo, a na niej czarnym lakierem do paznokci nakreślony jest uśmiech, oczy oraz nos. Popularnym wzorkiem na paznokciach Halloween jest ten przypominający lejącą się krew. Dla uzyskania tego ciekawego efektu paznokcie można pomalować na czarno, a brzegi pokryć czerwonym odcieniem lakieru, który będzie „spływał" po całej płytce.

Na paznokciach halloweenowych często pojawiają się pajęczyny w różnych kolorach – czerwieni, czerni, bieli, szarości. Uzupełnieniem tego motywu są czaszki, drzewa, a nawet wzór strasznego domu na ciemnym tle. To efekt idealny na Halloween .

Spośród wzorów na paznokcie na Halloween można także wykorzystać motyw oczu – źrenicy, kolorowej tęczówki, a jako tło zastosować biel oraz czerwień.

Czarno-białe wzory na paznokcie Halloween

Dla osób, które nie lubią kolorowych paznokci i stawiają na bardziej stonowane odcienie, proponowane są odcienie białe i czarne. W ten sposób można stworzyć efekt białej pajęczyny na czarnej płytce, a każda z nich może mieć odmienny wzór.

Ciekawym pomysłem jest też biała płytka paznokcia, a na niej czarne wzorki imitujące pająki. Reszta paznokci może mieć takie same wzory lub pozostać w stonowanych odcieniach, np. wszystkie palce pomalowane na biało lub czarno.

Oprócz wzorów nietoperza, dyni czy pająków, możesz wykonać bardzo prosty trik. Wszystkie paznokcie pomaluj na czarno, a na palcach serdecznych zastosuj białe tło oraz czarne, wąskie paski pomalowane wzdłuż płytki. Taka kolorystyka jest uniwersalna – możesz ją stosować także na co dzień.

Delikatne wzorki na paznokcie Halloween

Jeśli nie lubisz malować paznokci i nie masz cierpliwości do tworzenia precyzyjnych wzorów, możesz kolorystycznie nawiązać do okazji. Jednym z rozwiązań jest pomalowanie na czarno wszystkich paznokci oprócz palców serdecznych. Na te z kolei nałożyć pomarańczowy lakier.

Drugim rozwiązaniem jest pomalowanie paznokci na różne kolory : biały, czarny, pomarańczowy, ponownie biały oraz czarny. W ten sposób wyróżnisz się, mając oryginalnie pomalowane paznokcie.

Delikatnym, a jednocześnie ciekawym wzorem halloweenowym jest pomalowanie wszystkich paznokci na biało , a następnie wykonanie na nich czarnych, pomarańczowych i czerwonych kropek. Taki efekt możesz wykonać na wszystkich palcach lub na dwóch wybranych, np. serdecznym i kciuku.

Proste paznokcie na halloween krok po kroku

Jeśli chcesz spróbować wykonać samodzielnie paznokcie na Halloween , wystarczy, że przygotujesz sobie dwa kolory: biały oraz czarny. Przy ich użyciu stworzysz wzór czaszki oraz pasków białych na czarnym tle. Jak to zrobić? Pomaluj paznokieć palca serdecznego na biało i czekaj, aż zupełnie wyschnie. W tym czasie, pomaluj resztę paznokci na czarno. Kolejnym krokiem jest namalowanie na palcu serdecznym dwóch czarnych kropek (wąskim pędzelkiem), które będą przypominały oczy. Pomiędzy kropkami wykonaj dwie pionowe małe kreski – będą one nosem. Poniżej, od lewej do prawej strony zrób łuk przypominający usta. Na łuku wykonaj pionowe kreski, jedna obok drugiej.

Motyw czaszki jest już gotowy, dlatego przejdź do uzupełnienia wzoru na reszcie palców. Na czarnych paznokciach namaluj pionowe kreski białym lakierem (najlepiej użyj do tego wąskiego pędzelka). W ten sposób całość będzie spójna i atrakcyjna.

Szybki efekt – naklejki na paznokcie Halloween

Aby wykonać ciekawe paznokcie na Halloween, możesz wykorzystać do tego naklejki wodne . Dzięki nim nałożysz wybrany wzór na paznokcie naturalne, hybrydowe, a także żelowe. Naklejki wodne na paznokcie Halloween możesz nałożyć błyskawicznie , zatem przy ich użyciu zrobisz niebanalny manicure dosłownie chwilę przed imprezą halloweenową.

Naklejki na paznokcie Halloween możesz wykorzystać w trojaki sposób: jako jeden konkretny wzór na wszystkich paznokciach, różne motywy na każdym palcu, a także jako uzupełnienie pomalowanych paznokci. Możesz nakleić kota, pajęczynę, czaszkę lub dynię na płytkę paznokcia pomalowanego już wcześniej.

Koszt naklejek jest niewielki, a efekt profesjonalny, dlatego jeśli nie masz zdolności plastycznych, warto wypróbować taką ozdobę na paznokciach.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości